VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Kurzy měn:

1 EUR = 25.399 Kč

1 GBP = 29.097 Kč
1 PLN = 6.008 Kč
1 BGN = 12.984 Kč
1 RON = 5.439 Kč
Nejnovější forum:
Autodoprava Beran Jiří
Vtip týdne:
Mě, mne, mně..
Video týdne:
Dispečer
Náhodné parkoviště:
P WC Aschaffenburg (Strittelbach)
Uživatelé na chatu:

FORUM
19.11.2016 / 12:20

LUKKESCH Cargo Freighter

LUKKESCH Cargo Freighter

POZOR na tuto firmu s provozovnou v Kostelci nad Orlicí vedenou panem Kopsou mladším a jeho zkrachovalým otcem. V lokalitě nemají dobré jméno a výplata se liší s tím, co nabízejí při pohovoru. Při sebemenším problému vyhrožují právníky apod. Strhávají za věci, které Vám třeba poškodí při nakládce, kolega apod. Za telefon používaném prokazatelně při práci, se nestydí strhnout 130 Kč. Výpis Vám samozřejmě neukáže. Pomůcky k práci? Utrpení, za čistotu auta Vám strhne opět peníze a pomůcky na úklid si musíte koupit ze svého. Auto Vám nechá parkovat doma, aby ušetřil za parkovné v pronajatém areálu, a papíry si musíte dovést osobákem svým a za své. Když je konec a odcházíte, slyšíte jen výhružky a s poslední výplatou se můžete rozloučit. Tam Vám strhne za opotřebení vozu apod. TÉTO FIRMĚ SE VYHNĚTE VELKÝM OBLOUKEM!!!Zakladatel: Problémová firma 


Blitz
06.10.2017 / 18:14
Hodnocení tohoto charakteru od člověka, který se zde ani nepodepíše považuji za zbabělost, každopádně víme, o koho jde. Zhrzený řidič, který absolutně nemá v tomto oboru co dělat a byl námi víceméně propuštěn za nehorázné jednání a přístup k práci nemá žádné právo hodnotit někoho dalšího. My svoje povinnosti plníme za předpokladu, že ty svoje plní i řidič, což dokazuje, že u nás jsou řidiči i více jak 10 let. Nicméně komentář od jistého člověka, který se bojí ukázat své jméno a skrývá se pod anonymitou, resp. používá cizí jméno hovoří o všem. „Řidič“, který během jednoho roku vystřídal 5 zaměstnavatelů neočekáváme inteligentní jednání, pochopitelně. Každý se může rozhodnout svobodně, vyzkoušet a posléze může posoudit, zda jsou výše uvedená slova pravdou.

Thomas Ott
Dispatching/Sales
LUKKESCH Cargo Freighter s.r.o.
mateo
06.10.2017 / 19:12
Zname takove p.Ott.A je jich tady par,co pisou.At se dari
krucipísekcipísek
06.10.2017 / 19:13
Vystřídat 5 zaměstnavatelů není vůbec nic proti inteligenci. On totiž slušný dopravce je tak jeden z deseti a pak je taky otázka, zda zrovna člověk na takového narazí. Usuzuji, že patříte k těm 10 procentům. Ale asi to tak nebude, protože urážíte všechny co se snaží najít toho jednoho dopravce z deseti. Devíti šmejdům dopravců přeji jenom šmejdy řidiče. A to že jich je dost si můžou dopravci svým po léta žalostným přístupem. inteligentní pochopí, že tímto nemířím na konkrétní spor zde uveden.
mateo
06.10.2017 / 19:17
Taky na tom neco je,ale tady se pravdy nedoberem.Podivej na jina vlakna.Deset lidi napise chvalu,dalsich deset nejradeji pro vsechny bosse trest smrti
vlajkař
06.10.2017 / 19:35
Nechce dát nikdo trest smrti,ať si zaměstnavatel koupí i deset BMW,ale ať zaplatí to co zaplatit má,copak 15000 hrubého za měsíc v boudě 2 m2 je výdělek?To je regulérní kobka v kriminálu.
mateo
06.10.2017 / 20:50
Ale on plati co ma.Zakon mu to umoznuje a ridici za to jezdi.Tady tailor pochlebuje cesmadu,co vsechno nedelaji pro ridice a podivej za co jezdite.Domluv si,za kolik chces jezdit,kdyz to sef neda,jdi jinam.
V0jta
24.02.2018 / 15:14
Zdravým chlapy od volantu:Kdo má z Vás hodně peněz ať jde jezdit k p.Kopsovi ml. (Lukkesch cargo) hodně ježdění i v sobotu a žádná výplata,místo výplaty §55 a vyhrožování soudem a přitom jsem se domluvil na odchodu.Za mích 20 let ježdění nejhorší zkušenost a klidně Vás nechá na holičkách i Vaší rodinu bez finančních prostředků.Vojtěch Kanta.
Pro :Thomas Ott
Vážený pane Ott až budete psát hodnocení i na mě tak pište prosím pravdu,za posledních 6 let jste 3 zaměstnavatel a taky nejhorší kalibr,necháte tátu od dvou dětí bez výplaty a je Vám jedno co jsi udělají. Skoro 2 měsíce jsem čekal až jsi najdete náhradu za mě.Jezdil jsem jak jste potřebovali (soboty).Vzhledem k vašemu jménu by jste si toto nedovolili v Německu, ale tady jsi můžete dělat co chce a jak chce i klidně procházet mezi exekucemi a vyhrožovat fyzickou likvidací(za tisíc korun mě přinesou i Vaše ucho).Myslím že je to hrdinský čin nechat rodinu bez výplaty Kanta Vojtěch
sibrsibr
24.02.2018 / 16:19
Firem, které postupují obdobným způsobem je hodně.
Popisy jak se jim nejspolehlivěji bránit jsou v mnoha mých příspěvcích.
Na obdobné vyčůrance jsem během své praxe také narazil.
Samozřejmě že vyhrožovali, pomlouvali, obviňovali…
A výsledek:
Během posledních deseti let mi doplatili náhrady mezd, odpracovaných hodin, příplatků, náhrady za dovolené, úroky, atd. celkem dohromady okolo milionu korun.
Žádná z jejich žalob na náhradu škody, kterou chtěli vymáhat ode mne nebyla úspěšná a žádnou údajnou škodu za naftu, nedodržení termínů vykládek, poškozené, nebo chybějící zboží a už ani nevím, co všechno si ještě vymýšleli, jsem nikdy nezaplatil.
Ano je to otrava. Zvláště protože v takových případech proti vám stojí často i úřady a bojujete i s nimi, ale nakonec se důslednost vyplácí.
Možná se mi někteří smějí, že se pořád soudím, nebo že propaguji pojištění DAS, ale je to lepší, než se celý život plazit před šéfy, dělat jim otroka, ztratit čest a mít neustále holou řiť.

Blitz
10.03.2018 / 07:44
Vážený pane Kanto,

příspěvek, který jste si dovolil zde uveřejnit hovoří o Vaší inteligenci a především o charakteru , který jste mimo jiné prezentoval během doby, kdy jste u nás byl zaměstnaný. Za sebe a myslím i celý náš tým můžu říci, že patříte mezi NEJHORŠÍ "zaměstnance" a vůbec typ lidí, se kterým jsme měli tu čest se setkat. To, že lžete všude kudy chodíte, na to jsme již přišli po krátké době, kdy jsme měli tu možnost s Vámi pracovat, nehledě na to, že si dovolíte napsat svému nadřízenému oficiální sms zprávu, že je....a přejete mu to nejhorší, ještě v době, kdy jste byl zaměstnaný a pobíral jste řádně výplatu, kterou také můžeme doložit všemi patřičnými dokumenty s Vašimi podpisy, atd., to se týká i výplaty za poslední měsíc, který jste u nás "pracoval", zda se tomu dá říkat práce z Vaší strany.

Upozorňuji Vás, že jste uveřejnil nepravdivé informace, které lze dokumentárně podložit a tím jste se dopustil trestného činu pomluvy a poškozování jména firma, za což na Vás podáváme trestní oznámení.

A teď k Vašemu hodnocení, o kterém jste se zde zmínil. K nám do společnosti jste nastoupil pod jasně vytyčenými podmínkami a jasně stanovenými pravidly, se kterými jste souhlasil. Prezentoval jste se jako velmi zkušený řidič a stejným způsobem jste pomlouval a snažil se poškodit předchozího zaměstnavatele, u kterého jste dokonce nastupoval dvakrát, kde bude tedy chyba? Nicméně, my jsme Vám umožnili práci, za kterou jak již bylo řečeno jsme Vám v termínu každý měsíc řádně zaplatili a ještě na oplátku jsme Vás nechali zajíždět s kamionem na naše náklady až k Vám před dům, abyste měl svůj pracovní prostředek až u nosu. Vy jste nám za to na oplátku slíbil (a to bylo vše, co jste udělal), že budete mít svoje auto jako ze žurnálu, jelikož jste velmi manuálně zručný a spoustu věcí okolo běžné údržby si rád uděláte sám, vč. perfektního úklidu, který mimo jiné patří do manuálu řidiče, jenž jste při nástupu do zaměstnání podepsal, ale bohužel opak byl pravdou. Auto bylo v takovém nepořádku, že kdokoliv z firmy se štítil vůbec do auta vlézt, natož na něco sáhnout. Na vozidle a návěsu jste způsobil několik škod, ke kterým jste se nebyl schopen ani přiznat, a jako je to zvykem u lidí podobného charakteru jako Vy - odpověď zněla: "Já o ničem nevím to mi museli někde udělat", jak jinak není to moje, tak ruce pryč.
Blitz
10.03.2018 / 07:45
Nyní k Vaší poznámce ohledně prací v sobotu: jednak jste "řidič" kamionu, (pokud se tomu ve Vašem případě tak dá říci) nikoliv řadový dělník, nicméně to nemění nic na věci, že za celou dobu, co jste u nás byl zaměstnaný jste se vrátil POUZE jednou v sobotu ráno, a to po dohodě s dispečerem, který se Vás mimochodem není povinen tázat zda, chcete pokračovat v práci, v případě, že to zákon a předpisy umožňují - opět lze doložit daty z Vaší digitální karty!
Jinak po celou zbývající dobu trvání pracovního poměru jste se z 95% vracel domů již v pátek dopoledne a DEFACTO jste byl skoro celý pátek doma a my Vás za to ještě platili, taková jsme firma.

A v neposlední řadě si dovolím prezentovat odchod z naší společnosti: dle zákoníku práce jste povinen písemně oznámit zaměstnavateli Výpověď z pracovního poměru a pokud již nejste ve zkušební době Vaše dvouměsíční výpovědní lhůta začíná běžet od následujícího měsíce, kdy jste Výpověď podal.

Váš případ zní: 1) Žádná Výpověď a nedostavení se do pracovního poměru v době trvání PP, tj. HRUBÉ porušení pracovní kázně, za což zaměstnavatel může okamžitě zrušit PP na základě §55 zákoníku práce a požadovat po Vás veškerou náhradu škod, které jste svým jednáním způsobil, a to je Váš případ Vážený pane Kanto!

Stejný způsob odchodu jste již praktikoval u předchozích zaměstnavatelů a já se těším na den, kdy se s Vámi vedení naší společnosti a možná také vedení předchozích zaměstnavatelů, se kterými se rádi spojíme a sejdete se u civilního soudu, kde se pravda ukáže.
To je příklad pro všechny "vzdělané" a nepřizpůsobivé, kteří by nejraději pobírali mzdu za sledování své domácí televize a ještě mají tu drzost veřejně špinit a uvádět nepravdivé informace o fungujících firmách.

Tak Vám přejeme hodně štěstí pane Kanto a zároveň upozorňujeme ostatní, nerad bych řekl budoucí zaměstnavatele a slušné firmy - pan Vojtěch Kanta z Chomutic - Obora, to je jeden velký omyl a vřele NEDOPORUČUJEME!

Trailor
10.03.2018 / 11:48
Pro: Blicz, já bych tady veřejně nic neřešil, ten řidič když bude jen trochu chytrý, tak může vaší firmě dost znepříjemnit život a docela nepříjemně jí zviditelnit. Neznám případ, kdy by soud v ČR byl na straně zaměstnavatele. Předpokládám, že si stejně uvědomíte, že žádný dopravce není v dnešní legislativě 100% čistý.
Ten řidič stejně nemá co ztratit, ale vaší firmě může opakovaná kontrola v sídle společnosti udělat dost dobrý problém . Stačí na to začínající právník, co pracuje pro D.A.S. Neřešil bych vaše soukromé problémy na fóru. Tady se mohou najít řidiči, kteří jsou ještě zaměstnány u vaší společnosti a po dohodě mezi sebou vymyslí to, co by nikoho bez těchto veřejných informací nenapadlo. Soudy nerozhodují důkazy, ale soudci a o tom to je. Změna nastane po schválení tzv. silničního balíčku.
sibrsibr
10.03.2018 / 16:26
Pane Blitz,
těžko soudit jak to je a bylo mezi vámi. Můžeme se jen poučit z některých případů z minulosti, kdy jeden ředitel dopravní společnosti měl podobné názory jako vy, ale stačilo pár podnětů ke kontrolám OIP a postupně se zjistilo například, že firma:
nevydávala předem zálohy na pracovní cesty
nevydávala předem řidičům rozvrhy směn
neumožňovala řidičům odpočinek/spaní mimo kamion
pracovní dobu evidovala jen formálně bez označení začátku a konce směny
atd
Vykazovali jen 8 hodin denně bez ohledu na skutečnou délku odpracované směny. Tedy se nezákonně obohatili o nevyplacené hodiny, příplatky a odvody. Můžeme se tedy bavit o možném uvedení úřadů v omyl, což by při prokázaném úmyslu znamenalo podvod s velkou škodou podle odstavce 2 TŘ.

Samozřejmě dali řidiči okamžité zrušení, podobně jak vyhrožujete vy. Ovšem soud jejich důvody neuznal za oprávněné a museli řidiči vyplatit ušlou mzdu cca 150 tisíc s úroky a soudními výdaji.
Pak se opět pokoušeli vyslat ho bez zajištěného ubytování, aby ho vystavili postihu zahraniční policie. Neuspěli, zase soud rozhodnul, že mu musí vyplatit opět obdobnou částku i s úroky a soudními výdaji vis zde: http://kamionaci.com/?forum=3166
Samozřejmě obdobně jako vy, vyhrožovali, že řidiče zničí a zajistí, aby si už nikdy nenašel práci...
Prostě se chovali velice podobně jako vy.
Jen to skončilo úplně jinak, než předpokládali…
I tak to dopadá, když zloděj křičí: „Chyťte zloděje!“ Podle starého přísloví.

Trailor
11.03.2018 / 13:09
Jó : sibrsibr to napsal přesně. Já jen dodám, to že nejsou řidiči je převážně vina dopravců, jak se vůči nim chovají a nevyplácí jim to, na co mají nárok. Znám případ českého řidiče, který jezdil v pobočce zahraniční firmy mezi Salcburkem a Frankfurtem. Firma měla smlouvu s Deutsche Post. S pomocí odborové centrály v Německu žaloval Deutsche post. Pracovní soud v Bonnu uložil poště doplatit řidiči rozdíl mezi německou min. mzdou a jeho hrubou mzdou za 2 roky. Pošta zaplatila a ještě se mu omluvila.
sibrsibr
11.03.2018 / 15:32
Trailore o tom tu máš celé vlákno: http://kamionaci.com/?forum=3191
Přestože to je případ, který se týká tras řidičů v zahraničí, české media o tom píšou jek zběsilé. Zřejmě proto, že se nás ta situace týká jen okrajově a platí to německá pošta.
Ovšem o podobných rozsudcích v česku, které se týkají většiny řidičů a dopravců v ČR, už média tolik nepíšou. Například zde: http://kamionaci.com/?forum=1003&str=10
Jde o to, že žalovaný dopravce neevidoval všechny odpracované hodiny, ale odvolával se na pevný měsíční základ mzdy. Platil pouze čas jízdy a nakládky, respektive maximálně 8 hodin směny. Neplatil řidičům celý výkon 12 až 15 hodin denně. Tedy časy vůbec neplatil za čas čekání během směn, kdy tachograf sice zaznamenával postýlku, ale nešlo o denní, ani týdenní odpočinek.
Obdobným způsobem dodnes postupuje mnoho českých dopravců a je jen otázkou času, kdy na ně řidiči podají žaloby o doplacení všech odpracovaných hodin a příplatků. V mnoha případech jde o srovnatelné částky, které musela doplatit německá pošta. Pro dopravce samozřejmě větší o odvody z mezd, úroky řidičům a soudní výlohy.
Zde jsem přidal další část rozsudku o odpracovaných hodinách řidičů:
http://kamionaci.com/?forum=3219

Trailor
11.03.2018 / 23:15
Myslím si, že v současné době je to velice rozšířené, protože čeští dopravci jsou pod tlakem svých zákazníků, kteří vědí, že by mohli dopadnout tak jako Deut. Post, která je částečně státním podnikem a STEJNĚ mzdu NEVYPLÁCELA . Dokonce je po dopravcích vyžadováno aby potvrdili, že tu minimální mzdu vyplácejí svým řidičům. Všechno lze nahlásit na německou organizaci Faire Mobilitat. To bude mít za následek krach malých dopravců . Budou muset vyplatit peníze za dva roky. Určitě se ale najde někdo, kdo to podá. Už se podnikají jednání s panem Babišem aby tomu zabránil......
sibrsibr
12.03.2018 / 16:11

Trailore, ale já jsem ti psal, že media o problému v Německu píšou, co jim tužky stačí. Ovšem DAL JSEM VÝŠE ODKAZY na české rozsudky. Je zarážející, že se média nezmiňují tak často o žalobách v Česku na české dopravce, kde dopravci dluží řidičům ještě více. Proč je o tom ticho po pěšině, když se to týká daleko většího počtu dopravců a budou muset řidičům doplácet větší částky než Německé firmy?

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.

KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení