VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Kurzy měn:

1 EUR = 25.583 Kč

1 GBP = 29.775 Kč
1 PLN = 5.981 Kč
1 BGN = 13.079 Kč
1 RON = 5.376 Kč
Nejnovější forum:
Info o práci
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
STANDEFORD CAFÉ
Uživatelé na chatu:
mateo

ANKETA
Ve kterém roce si myslíte začnou být v České republice ve velkém nasazovány autonomní kamiony bez řidiče?
FORUM
30.03.2017 / 09:24

Kolik je dost??

Kolik je dost??

Zdravím,nějak nemůžu pochopit že tady firmy hledají řidiče plat 40-50 tis,a nemůžou sehnat řidiče-to jezdíte za víc???Zakladatel: farberk 


Stránky: -1-, -2-

apolo99
30.03.2017 / 13:56
Zaleži jestli tam uvaděj plat měsičně nebo za 2 měsice
sibrsibr
30.03.2017 / 14:30
Farberc,
je to podobné jako u reklam na prací prášky. V TV hlouposti, ale kup si ten náš…
Jestli tě zajímá reálná mzda řidičů, hledej ve zdrojích sociálního zabezpečení, zdravotních pojišťoven, finančních úřadů, nebo jinde, kde se objevují reálná čísla, ze kterých jsou odvedeny daně a odvody z mezd.
Všude jinde se dozvíš různé hlouposti a báchorky.

Případně si to vyzkoušej. Hnedle poznáš jak jsi naletěl.

apolo99
30.03.2017 / 14:40
Farberk
Pokud bych měl počitat plat bez diet tak na inzeratech už neni napsan plat za 2 měsice ale už za pul roku
farberk
30.03.2017 / 16:20
Fa Janouch s.r.o nabízí 30-50tis.na vnitru -tj 166-277kč/hod.při 180 hodinách za měsíc a stále nemá řidiče!!!!!!Má někdo zkušenost s touto firmou??
sibrsibr
30.03.2017 / 16:45
Hleď spíše co je napsáno ve smlouvě, než v inzerátu.
Dopravci často píšou podobně zajímavé nabídky. Ovšem až měsíce po nástupu se dozvíš, jak to vlastně mysleli. Pak taky můžeš spočítat, že ti to vyšlo na 70Kč/h. Někteří třeba započítávají do směny jen dobu jízdy a různé jiné kličky. Napiš jim, ať ti pošlou písemnou smlouvu předem. Pochybuji, že tam budeš mít uveden plat 166 Kč/h plus odměny 70%. Pokud se takto smluvně zavážou…
Mufíno
01.04.2017 / 22:40
zkus a uvidíš,od toho je zkušební doba...ale nvm nvm...bohužel standart už je,že to nemáš na pásku a berese to jako samozřejmost
jeď bezpečně
06.04.2017 / 18:45
Pro farberk , Jedna věc je mzda a druhá je částka na stravování a další výdaje, tedy diety.
Dále si uvědom, že součet obou částek, není za 8 hodin denně, ale většina řidičů pracuje cca. 14 hodin denně. Potom ti součet obou částek vyjde hodně žalostný. O mzdě za uvedené hodiny ani nemluvě.To se dostáváme na 35Kč/hod.
To jistě není moc, že?
Miloš
07.04.2017 / 20:13
Tak znova a opět:
1) Nezáleží "na platu", ale kolik si přineseš domů.

2) Kdo při inzerování uvádí takovou "výši mzdy", tak lže, nebo je nedůvěryhodný... Je to taková kuriozita v personalistice a zavedené podvodné jednání, které dopravci udržují a nikdo jim to nezatrhne...Ač "jsou na to paragrafy..."

Standardem pracovní nabídky je inzerování mzdy v částce na hodinu...nebo měsíčně, při standardních hodinách...A to V HRUBÉM..!!! To by znamenalo, že dopravce nabízí 30-50 tis. hrubého na pásce, při 160 hod měsíčně...plus logicky diety a příplatky dle Zákoníku práce... A jak by řekl Jakeš: "Kdo z vás to má..?"

Dokud řidiči toto nebudu systematicky udávat na Úřad práce, který to může postihovat, tak se na věci nic nezmění...

3) Co si řidič donese domů, je na trhu plus minus stejné, zejména v podobné lokalitě...A závisí to na odvedené práci a době strávené v autě. Dopravci si to dovedou vyladit a neboj se, že by někdo zbytečně ulítával.

4) Tahle práce není jen o penězích, ale spoustě okolností "kolem" kontrétního místa...

5) Kvalitní a výborně platící firma neinzeruje, protože se tam čeká na práci pořadí a stačí, že tam spokojení řidiči dohazují kamarády a pod...

Pokud budeš řešit někde odměňování, tak tě má zajímat částka na hodinu ze smlouvy...Pak případné "smluvní" bonusy a malusy (nafta a pod)... Pak to, co máš přesně jezdit... Noční, víkendové příplatky jsou dle ZP. A diety se dají odhadnout... To jsou věci, na které máš nárok... Všechno ostatní jsou kecy v kleci...
A pokud na první pásce zjistíš, že ti firma třeba neuvádí reálné hodiny, tak jdeš o dům dál...

sibrsibr
08.04.2017 / 08:04
Jo kdyby se alespoň většina řidičů držela toho, co zde Miloš napsal, už dávno byste nejezdili za almužny. Ani řidiči autobusů by se dnes nemuseli dožadovat přijatelných mzdových podmínek stávkou.

Jen mě napadá k druhé části budu 2 „Je to taková kuriozita v personalistice a zavedené podvodné jednání, které dopravci udržují a nikdo jim to nezatrhne... Ač " jsou na to paragrafy..."
Možná zatrhne, pokud o tom dají řidiči vědět oficiálními stížnostmi. Je to dobrý nápad, posílat podněty ke kontrolám na úřady a oznamovat klamnou inzerci. Ovšem to asi bude opodstatněné jen v případech, kdy se řidič dostavil na pracovní pohovor, kde se dozvěděl jiné podmínky, než byly inzerovány. Ideálně když je to doložitelné záznamem z pohovoru, nebo svědectvím dalších účastníků pohovoru, či jinými důkazy.

K závěrečné větě „A pokud na první pásce zjistíš, že ti firma třeba neuvádí reálné hodiny, tak jdeš o dům dál...“
Podobně jako v situaci výše, je nutné dát při odchodu podnět ke kontrole OIP na klamně vedenou evidenci pracovní doby, případně i žalobu na doplacení mezd, příplatků a nároků zpětně. Dle situace i zvažovat další možné nároky při rozvázání pracovního poměru.
V obou případech to dopravcům opravdu nikdo nezatrhne, pokud oficiální stížnosti neexistují, nebo jsou jen ojedinělé. Pokud se budou řidiči častěji oficiálně hlásit o své, bude s nimi i lépe jednáno. Dnes jste často pro zaměstnavatele jen čísla a spotřební materiál.

jeď bezpečně
08.04.2017 / 11:52
sibrsibr, napsal jsi to naprosto jasně. Zbývá jen, aby se tak alespoň většina řidičů začala chovat.
Nyní si své požadavky alespoň částečně, stávko zajistí řidiči autobusů.
Vážení, uvědomte si, že řidiči kamionů, jsou na tom mzdou ještě hůř !
sibrsibr
09.04.2017 / 06:44
Ona ta stávka autobusáků je takový kočkopes. Podle odborů má přinést zlepšení pracovních podmínek. Šéf odborů se nechává slyšet, že řidiči tráví v práci až 18 hodin, ale řídí jen 8 hodin. Je pro mne otázkou o jaký výsledek usilují odbory. Aby řidiči měli zaplacenou celou směnu, nebo kratší směny, nebo o něco jiného?
Je to jen politikaření?
Je vůbec v souladu s platnými zákony, aby řidiči byli v práci až 18h denně?
Proč šéf odborů nemluví o pracovní době řidičů otevřeněji?

jeď bezpečně
09.04.2017 / 06:56
sibrsibr, máš pravdu. Pracovník v jiných oborech, většinou výrazně méně náročných, pracuje 8 hodin denně a 5 dní v týdnu. Pokud po něm někdy zaměstnavatel požaduje nějakou hodinu na víc, tak musí zaměstnance pomalu přemlouvat a hlavně řádně přidat peníze.
U řidičů, kde je to psychicky dost náročné a jde o životy účastníků provozu, tak tam se běžně drtí mnoho hodin na víc a nikoho to nepřekvapuje a nezajímá.
Hlavně že si kontrolní orgány hrají na bezpečnost.
Byla vypracována studie a bylo zjištěno, že řidiči kamionů jsou ve větším stresu, o proti pilotům dopravních letadel, tedy za normální situace.
Trailor
09.04.2017 / 21:15
No není to taky tak jednoduché udávat na ůřady . Není ze strany úředníků zájem, protože i oni mají hodně práce a jsou špatně placeni. Kdyby se byl zájem, tak už není několik dopravních firem. Jak jinak si mám vykládat to, že mi ůředník řekl, že pokuta nebude zase tak velká.... mají interní nařízení. Každý podnikatel co zaměstnává v případě ukončení podnikání dá zaměstnanci výpověď . To oni zase nechtějí . Nemají prý zájem o další nezaměstnané na úřadě. Tak a to je pořád jako před roky. Prostě je nutné aby někdo konečně řekl, že i ty diety je nákladová položka firmy . Řidiči ani nemají přehled, kolik musí ujet km aby si vydělali na den diety, natož na mzdu.
Trailor
09.04.2017 / 21:31
Jen něco dodám, co udělal ministr dopravy pro řidiče profesionály. Už jen z důvodu, že bude vždy odvolán. Koukněte se kolik jich bylo, vždy něco rozdělali a pak konec . Oni nemají vůbec snahu něco řešit, jen když jim jde o hlasy. To co se udělalo není snahou ministra ani jeho poradců . Ten poslední taky asi po dvou letech končí. Co nového udělal ? Jak to bude si s dalším ministrem no to samé. Kaps bude dražší, jen pro to aby zaznamenal co nejvíce dat pro boj s terorismem.
sibrsibr
09.04.2017 / 22:16
Komentář k tomu co Trailor píše:
„No není to taky tak jednoduché udávat na ůřady . Není ze strany úředníků zájem, protože i oni mají hodně práce a jsou špatně placeni“
(Ano často státní kontroloři porušují zákony a za to berou úplatky).

„Kdyby se byl zájem, tak už není několik dopravních firem. Jak jinak si mám vykládat to, že mi ůředník řekl, že pokuta nebude zase tak velká.... mají interní nařízení. Každý podnikatel co zaměstnává v případě ukončení podnikání dá zaměstnanci výpověď . To oni zase nechtějí . Nemají prý zájem o další nezaměstnané na úřadě.“
(Ano hloupá výmluva úředníků, aby mohli brát úplatky. Krachem dopravce vzniknou takzvaní nezaměstnaní řidiči, ale zakázka přeprav existuje dále, takže je okamžitě příjme jiný dopravce, který je schopný a ochotný uskutečnit zakázky dle platných zákonů).

„Prostě je nutné aby někdo konečně řekl, že i ty diety je nákladová položka firmy“
(NE, výdaje na cestovní náhrady jsou vždy automaticky nákladová položka firmy).

„Řidiči ani nemají přehled, kolik musí ujet km aby si vydělali na den diety, natož na mzdu.“
(Nemusí mít, řidiči neurčují cenu dopravy. To je věcí zaměstnavatele, aby plánoval práci a určil cenu dopravy tak, aby vytvořil zisk v rámci platné legislativy. Zaměstnaný řidič není podnikatel. Řidič soukromník si sám určuje cenu zakázky).

sibrsibr
09.04.2017 / 22:25
No a ohledně hlasů politikům je to úplně jednoduché.
Na jaké vrstvy obyvatel budou brát politici nejdříve ohled?
Na ty, co chodí k volbám a dávají hlasy!
Je obecně známo, že řidiči moc nevolí. Každý politik má k dispozici omezený pytel peněz a možností. Chce získat hlasy do dalšího volebního období, takže vyhoví hlavně těm, co dají alespoň hlasy (volí). Až budou řidiči významnou volební silou, budou na ně politici brát ohled. Zatím jsou jen ve škatulce „nevolí“ Takže politicky nezajímaví.

Trailor
09.04.2017 / 22:28
Jj souhlasím, ale když mi bude zaměstnanec diktovat jakou chce v rámci platné legislativy mzdu, tak mu to rád vysvětlím. Dopravce si vůbec neurčuje cenu, jen se rozhodne za jakou pojede. Tak se stane i to, že ti jede auto i více jak 100 km na přejezdu. Jinak na jednoho horšího řidiče jezdí dva, co nemají adekvátní mzdu ale částečně se jejich výdělek převede na odstranění propastné hladiny mzdy nového řidiče či odstranění jiných více nákladů co provede ... Prostě stejně si řeknou kolik berou . Toho nového nezajímá, že když ho zacvičuje kolega tak mu dám stejně jako by jezdil sám. Nováček ti řekne ale on mněl o 3 000,- Kč hrubého více jak já . Proč když, jsem řídíl více já....
sibrsibr
09.04.2017 / 23:04
Trailore,
To co píšeš je úplně zmatené. Řidič si nikdy nemůže určovat mzdu. Minimální mzdu řidiče určují zákony. Minimální diety také. Další výpočty mzdy a příplatky určuje Zákoník práce. Výše hodinové mzdy je určena pracovní smlouvou. Dále už je mzda odvozena pouze od počtu odpracovaných hodin. Výši prémií a odměn může ovlivnit zaměstnavatel. Ovšem nemůže mzdu svévolně krátit.
Pokud vycházíme z dnešní praxe, že zaměstnavatelé platí spíše pod zákonné minimum (krácením hodin), řidič nemá šanci mít vliv na mzdu. Maximálně si může doplacení nároků uplatnit soudně, aby mu bylo doplaceno alespoň do minima zákonných nároků zpětně.

jeď bezpečně
11.04.2017 / 16:43
sibrsibr, Ty jsi v obraze, na rozdíl od Trailora. Ten se v tom neuvěřitelně plácá.
Třeba: /Řidiči ani nemají přehled, kolik musí ujet km aby si vydělali na den diety, natož na mzdu./
Řidič je zaměstnanec a plní pracovní povinnosti. Tedy zaměstnavatel zadá práci a řidič to ojede, ale musí se vejít do denních povolených limitů jízdy a výkonu. Tedy pokud řidiči zaměstnavatel nezajistí dostatek práce, tedy se stane že některý den neujede ani km, tak musí mít stejně zaplaceno, jako by jezdil.
Nebo další perla: / Je obecně známo, že řidiči moc nevolí. Každý politik má k dispozici omezený pytel peněz a možností. / Od kdy politici platí řidiče kamionů ?
A takových zajímavých představ, ne jen od Trailora, je tady více.
Stránky: -1-, -2-

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.

KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení