VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Kurzy měn:

1 EUR = 25.801 Kč

1 GBP = 29.467 Kč
1 PLN = 5.986 Kč
1 BGN = 13.191 Kč
1 RON = 5.575 Kč
Nejnovější forum:
Hypoteka
Náhodné parkoviště:
parkoviště Bouchalka
Uživatelé na chatu:

FORUM
05.05.2017 / 09:12

Velmi spatne firmy

Velmi spatne firmy

Pozor na firmu Hollandr s.r.o. Praha. Prinastupu sladke sliby,ale skutecnost potom jina. Martin Hollandr je chronicky lhar a podvodnik a zlodej ktery pri vypovedi nezaplati mzdu a pouze vyhrozuje. Na tuto firmu velky pozor.Zakladatel: saqan 


(-deaktivovaný profil-)
08.05.2017 / 00:47
http://kamionaci.com/?forum=1296
Trailor
08.05.2017 / 20:51
Ahoj, nechápu důvod nevyplacení mzdy při výpovědi. Obě strany, jak majitel firmy nebo řidič mají určité povinnost. Není možné při výpovědi nevyplatit mzdu. Toto je protiprávní jednání a musí skončit u soudu výhrou. Ono ale ve skutečnosti je to vždy jinak. Řidič musí dodržet výpovědní dobu a né řící zítra končím. Důvody kdy můžeš dostat výpoveď, jsou přesně dané zákonem. Nejde li o hrubé porušení pracovní kázně, je to vždy spojené s odstupním . Rok odpracovaný = 1 plat až do výše tří platů za odpracované tři roky .
keduler
11.05.2017 / 09:02
A nepřijde Ti kolego, že dnes mimo naprostých vyjímek, končící řidiči už pomalu ani neříkají zítra končím, ale včera končím?! A víš proč to tak je...protože velice dobře vědí, že když dodrží 2 nebo 3 měsíční výpovědní dobu, tak jim to dá zaměstnavatel vyžrat tak, že si za tu výpovědní dobu dohromady nevydělají ani to, co jinde za měsíc! Netvrdím , že neexistují vyjímky..., ale toto je dle mého taková nějaká všeobecná situace.
Ascha
15.05.2017 / 16:57
Bohužel to tak je. Kdybych to šéfovi neznámil možná sem mel na výplatu vic nez 27 000 :-) sem ještě zvědavý jak me odrbě na poslední výplatě
sibrsibr
15.05.2017 / 19:23
Keduler
Souhlasím, že doba je taková, že se řidič nevydělá, pokud se nestane výjimkou…
Není tedy daleko lepší být výjimkou, než si zvyknout být vždy tím ošizeným???

Sails
15.05.2017 / 21:01
Musím říct že Síbr má v něčem pravdu.
Trailor
15.05.2017 / 21:50
Ahoj ,
pro keduler: ovšem, že máš pravdu . Jsou i jiné možnosti, jak si došlápnout na zaměstnavatele. Bohužel stále mnoha zaměstnanců to nevyužíje. Je to pořád dokola, ti dobří už mají dlouho zaměstnanecký poměr. Ty co mají exekuce, tak budou jen remcat za základní mzdu. Možná, že i za kontrolu nad nimi....v jiném oboru nic neumí.
Doktor, svářeč či učitel může nahradit řidiče , co se právě děje . Naopak to trvá dlouho .....
sibrsibr
16.05.2017 / 14:16
Bylo nás přes stovku, co nás zaměstnavatel šidil ve velkém stylu.
Žalobu podali pouze 3 řidiči. Ostatní jen čekali, jak dopadneme…
Zaměstnavatel samozřejmě u každého soudu zdůrazňoval, že jsme jen 3 rebelové a lháři. Soud přesvědčoval tím, že ostatní se k žalobám nepřidali.
Dnes, když máme vyhráno a nejraději by se přidali všichni, co tenkrát drželi hubu a krok. Někteří i lhali, aby získali nějaké výhody od zaměstnavatele.
Jejich nároky jsou však již dávno promlčeny. Je to také jistá forma spravedlnosti. Když předtím drželi hubu a krok, proč by se dnes měli opeřit na úsilí svých kolegů?
Prostě buďto najdete odvahu táhnout za jeden provaz a budete mít u soudu větší šanci na rychlý spravedlivý rozsudek. Nebo budete stále čekat, jak dopadne váš kolega a nakonec vždy utřete huby…
Hloupím ustrašencům patří jen práce. Stejně by nevěděli co s penězi :-)

sibrsibr
16.05.2017 / 19:49
Pro ty, kteří vědí, jak rozumně nakládat s výdělkem a nechtějí být šizeni
http://www.mesec.cz/clanky/budte-chytrejsi-nez-vas-zamestnavatel-nebo-jeho-pravnici/

Trailor
16.05.2017 / 20:01
To je pravda je lepší čekat jak kolega dopadne a pak se připojit. Klasika čechů jen se podívejte jak se mluví o nedostatku řidičů a ona doprava funguje co? Je to jen nafouknuté ty firmy peníze mají. Koukněte jen na ten bordel ve vládě, co tam se děje.. Všechno je jen v lidech ti si na sebe vymýšlejí všelijaké nařízení a kontroly.Stačilo by jen začít kontrolovat zahraniční dopravce ta jak se má. Vybírat kauce 100 000,- a začít se chovat , tak jak se chovají civilizovaní dopravci na západě. Tvrdě postihovat všechny co špatně upevní náklad nebo ADERku. Pak by už nikdo nenajímal na jízdy východní řidiče. Řidiči z východu jsou v dodržování legislativy negramotní a neznají ani rozsach sankcí při porušení . Velké společnosti je při vzniklé škodě či nehodě u soudu utopí. Jen řidič, který si to uvědomuje a má řádnou pracovní smlouvu včetně pojištení má šanci se nějak v případě problému hájit či být úspěšne obhajován.....
Trailor
16.05.2017 / 20:20
Jen doplním to, že například v německu mají již od roku 1981 učební obor automechanik se zaměřením na řidiče dálkové dopravy. Tady se jen o něco pokouší snad Česmad ale nevím jak ..??? Problém českých řidičů je to co psal sibrsibr . Věčina nezná ani obsah své pracovní smlouvy . To je ta gramotnost, vždyť se spousta ovládání ve skladě včetně obsluhy vozidel dělá tak, aby to pochopil i řidič... a to není k smíchu.
sibrsibr
16.05.2017 / 21:51
ČESMAD je právě tím strůjcem neznalostí řidičů. Jak by tedy mohl mít schopnost a opravdový zájem zavést nějakou kvalitní školu, kde by se řidiči cokoliv potřebného dozvěděli?
Stačí se zeptat na školeních řidičů organizovaných ČESMADem, nebo jinými, na cokoliv složitějšího z praxe. Vždy je odpověď dvojaká a rychle se od tématu odvede řeč na opakování notoricky známých předpisů, které má znát každý začátečník, který zvládnul udělat zkoušky na osobák.
Ovšem zeptejte se jak řešit třeba odstranění ledu z návěsu. Odpoví vždy vyhýbavě, nebo takovou hloupostí, jako že jet přiměřenou rychlostí jízdy. Jak tedy řidič určí přiměřenou rychlost jízdy s ledem na střeše návěsu, když led během jízdy taje a mění své vlastnosti??? Vždy spadne, kdykoliv se mu zachce.
Když jim zcela logicky řeknete, že řidič může jen přerušit jízdu a vyčkat, než to vyřeší počasí, nebo zaměstnavatel, tak se jen blbě ksichtí, že to přeci nejde. Naopak pokutovat i zavírat řidiče jim přijde normální…
S uložením a zajištěním nákladu je to stejné. Divně mluvící divoši vám tam Fláknou bednu, aniž vás kdokoliv informuje kde má bedna těžiště a jak je její celková váha rozložena. Co s tím má řidič udělat podle chytráka z ČESMADu? Jak to řádně zajistit? Ono to na těch jejich 3000 let starých obrázcích vypadá jednoduše. Ovšem dle zákonů by měl veškerou dokumentaci a podstatné informace k řádnému zajištění nákladu obstarat zaměstnavatel. To vám ten chytrák neřekne, ale opět se bude blbě kuchtit, že to přeci nelze…
Stačí se dotázat na jednoduchou problematiku pracovní doby, kterou by měl mít dálkový řidič zaplacenou. Začnou do toho motat AETR a bůhví co všechno. Jen nedokážou odpovědět na otázku: Co mají tyto zvláštní předpisy společného s výpočtem mezd?
Nebo se zeptejte: Kdy má řidič nárok na zaplacení ubytování mimo vozidlo, během pracovní cesty, trvající více týdnů?
Budou plácat páté přes deváté, ovšem na konci bude lež, nebo nějaká nejednoznačná teorie.
Nebo: Má řidič během víkendu tráveného ve vozidle volno, bez nároku na mzdu? Zřejmě vyhrknou, že má volno. Ovšem, že by pak mohl nastoupit pracovní cestu ihned po uzavření pracovní smlouvy a mohl by se domů vrátit až v okamžiku rozvázání pracovního poměru, protože vlastně má volno ve vozidle. To už vám nevysvětlí. Prostě skončí debata, protože je nutno jít brzy domů a opět se vrátí k prohlížení notoricky známých dopravních
sibrsibr
16.05.2017 / 21:53
značek.
A co vám asi řekne, když se zeptáte na případ, že pokud si nejste jistý, že je vše ok, tak prostě vytáhnete klíček ze spínačky a vyčkáte na lůžku, než to někdo vyřeší. Zřejmě ván bude chtít nakukat, že pak budete mít na tachografu postýlku a nemáte nárok na mzdu. Ovšem nelže vám? Existuje zákon, který dává do souvislosti tachograf s evidencí pracovní doby zaměstnance a jeho mzdou?
Podle více rozsudků soudů ČR, neexistuje. Jen z vás ČESMAD dělá blbce….
Zákoník práce a jiné zákony než AETR, jsou pro ně španělská vesnice a tlučou vám do hlav hřeby. Jak by tito lidé mohli z kohokoliv vyškolit řidiče???
PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.

KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení