VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Kurzy měn:

1 EUR = 25.801 Kč

1 GBP = 29.467 Kč
1 PLN = 5.986 Kč
1 BGN = 13.191 Kč
1 RON = 5.575 Kč
Nejnovější forum:
Dopravci Lodních kontejnerů
Náhodné parkoviště:
Benzina R10, Mladá Boleslav
Uživatelé na chatu:

FORUM
11.10.2017 / 22:48

Co vše je potřeba mít s sebou a kolik peněz

Co vše je potřeba mít s sebou a kolik peněz

Prosím o radu vás zkušených co vše potřebuji do kamionu jak jídlo cigarety tak i vybavení a kolik peněz. v zácviku budu cca 14 dní- 1 měsíc pak sólo. Předem děkuji za radyZakladatel: Ortelák 


dami0001
12.10.2017 / 14:32
Představ si, že se stěhuješ do nové garsonky, kde je jenom postel a malinká lednička. Nic jiného. WC, voda, sporák...nic. Co si sebou vezmeš. Hygiena, na něčem ohřát jídlo, a mít v čem, taky to nádobí musíš umýt a v něčem, taky chceš spát a třeba se podívat na film. Možná nebude od věci i navigace. Kdyžtak mi napiš do SZ, já tady nebudu zase číst bláboly některých chytrých, jak tomu strašně rozumím.
Trailor
15.10.2017 / 22:10
Ahoj pro : Ortelák. No ono záleží kam pojedete a jestli je ten parťák pařmen, nebo na ženský. Jinak počítej na den jídlo cca aspoň oběd v restauraci 20 eur plus sprchu 1eur . Vzal bych si v hotovosti 300 eur a kartu. Nezapomeň na sluneční brýle, nůž na chleba, montérky, léky, helmu, reflexní vestu, pracovní boty, rukavice, baterku, pláštěnku, toaletní papír, pastu na zuby, ručníky, tepláky, spacák, 7x tričko, spodní prádlo, sandále do sprchy, tašku na špinavé prádlo, ručníky a košile , ponožky silné a slabé. Ještě nezapomeň na tužku, napiš si hlavní telef. čísla pro případ ztráty mobilu, doklady a ofocené pojištění na blbost + všechny doklady ŘP,OP. Zjisti si zda je vozidlo po TK a kam volat, když bude problém a dispečer ti to nevezme. Ještě si vezmi svačinu . Dobrý je mít jehlu a niť na šití.
Trailor
15.10.2017 / 22:32
Jinak nevím jak se budeš stravovat, já jsem vozil železnou zásobu kdyby se něco stalo : 6x konzerva luncheon, 6x vepřový maso, 10x malé paštiky Májka, sůl, balení rýže a těstovin, kafe, sůl, cibulku a česnek, hořčici ve skle nebo tubě+ kečup. 10x instantní polévky , 2x instantní bramborovou kaši. Ešus a PB vařič + jednu láhev PB, zapalovač, ešus , utěrku a prkýnko na řezání cibule. Dále 2x balení suchý chleba, sýr v tubě, hrneček a saponát na mytí nádobí + drátěnku. Tohle se mi vyplatilo několikrát, když jsem čekal od patka do pondělí na nakládku daleko od města . Dobré je mít i papírové ručníky role a samozřejmě toaletní papír. Něco na odpad stačí igelitka.
(-deaktivovaný profil-)
16.10.2017 / 12:57
Když parkovaní, tak nejlépe ze sprchou a tak se hodí do sprchy crossky. Ne vždy jsou sprchy čisté. Někdy matrace na posteli není moc dobrá, to se dá ošetřit paměťovou pěnou v podobě podložky. Vozím i kbelík co se též hodí, ale má profil obdelníku, protože se vejde kam potřebuješ. Též se mi osvědčila teleskopická tyč s plochým mopem. Dobrá je power banka jako záložní zdroj a měnič napětí dle potřeb flahsdisk na muziku a já nejvíc používám mix českých písniček. Ochrana na cestách před usnutím. Sebou kartu /Airbank je bez poplatků z výběru v cizině, ale to i jiné banky/ a velkou portmonku na různé měny. Cca 50 od každého, pokud pojedeš do CH nebo GB. Atd. co psali kolegové přede mnou. Jo a kancelářské minimum se taky hodí. Žluté brýle na noc se taktéž osvědčili.
greenhorn
22.10.2017 / 14:00
Se nelekej, i když kolegové radí každý po svým a vpodstatě dobře. Já vyjel poprvé (ve dvojce tehdy) se spacákem, flaškou nealko pití, pár myslityčinkama, ručníkem a kartáčkem na zuby. A něčím na převlečení samozřejmě. A roličkou toaleťáku, někde chybí.
No a když jsem se před půlrokem stěhoval na nový auto, tak jsem se těch věcí zděsil co si člověk nasyslí, i třeba knížek na čtení a map :-)).
Jestli vydržíš tak se časem zařídíš podle svého. Na začátek stačí pár věcí a zbytek uvidíš a okoukáš.
Hacker
22.10.2017 / 14:29
Přesně jak píše Greenhorn. Prvně bych se asi domluvil s tím kdo tě bude zacvičovat jestli je třeba sebou tahat všechno to harampádí co píše Trailor )). Vem si hadry,léky,něco pro zábavu.Na co jsi zvyklý,jinak pojedeš ke kamionu s Avii. Zbytek harampádí si nataháš do auta časem. Trailor to napsal jak kdybys měl v autě bydlet půl roku a myslím že když tohle všechno dotahneš do auta kolegovi co tě bude zaučovat tak spíš v návěsu pokud tě teda hned nevypakuje zpět domů. Na jídlo a pití jsem zapoměl ale tohle jde nakoupit klidně po cestě.

Ortelák
25.10.2017 / 15:01
tak je jasné že i když bych měl zásobu všeho s sebou v autě domluvil bych se asi s řidičem co vše můžu a co nepotřebuji ale taky abych pak vše nekupoval na poslední chvíli. když má člověk rodinu je tak nějak i omezený financema :) jinak díky všem za rady
PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.

KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení