VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Kurzy měn:

1 EUR = 25.801 Kč

1 GBP = 29.467 Kč
1 PLN = 5.986 Kč
1 BGN = 13.191 Kč
1 RON = 5.575 Kč
Nejnovější forum:
PSOTA TRANSPORT
Náhodné parkoviště:
Kammersteiner Land Süd
Uživatelé na chatu:

FORUM
13.10.2017 / 13:59

Problémy a potřeby řidiče

Problémy a potřeby řidiče

Dobrý den,

Působím jako produkťák ve firmě, co dělá telematiku. Tedy jsem ten, kdo má na starost to, aby naše řešení bylo užitečné a použitelné pro lidi, co s ním budou pracovat.

Protože nechci udělat paskvil, který sice v kanceláři na schůzkách šéfů bude znít jako děsně super věc, ale v praxi bude nepoužitelný, a protože já sám jsem nikdy prakticky v dopravě osobně nepůsobil, nezbývá mi, než se setkávat s lidmi, co v ní dělají, a zjišťovat jejich problémy, potřeby, způsoby práce, apod.

Pokud byste mi někdo chtěl pomoct a pobavit o tom, co dneska práce kamioňáka obnáší, co vás na ní štve, atd., napište mi soukromou zprávu a domluvíme se, jak bychom to spáchali.

Hezký den!

Tomáš



Zakladatel: telematik 


krucipísekcipísek
13.10.2017 / 19:17
Můžeš mě prosím tě osvětlit co má telematika co společného s problémy řidičů? Věnuj pár večerů čtení šoférských forum stránek. Na nich se řeší spousta problémů a pomůžou ti nastínit situaci v dopravě. Pokud by jsi chtěl vycházet ze soukromých rozhovorů, tak by bylo třeba oslovit řádově několik desítek řidičů z různých firem. Od velkých až po nejmenší včetně OSVČ. Každý dopravce má svá specifika a každý šofér vidí své problémy jinak, ale merito věci bude v průsečíku zřejmě podobné.
telematik
13.10.2017 / 20:43
Krucipísku, z mé strany nemám problém se pobavit s dvaceti/třiceti řidiči - je to pořád řádově menší investice, než šmudlat rok nějaký software, který pak člověk někde s velkou parádou předvede, a uživatelé mu řeknou, jestli nespadl z višně, protože to přeci všechno v praxi funguje úplně jinak.

Šoférská fóra samozřejmě pročítám také.

Pár příkladů, kde může telematika pomoct:

Stazka - dispečeři nadávají, že papírová forma je naprosto katastrofální, protože to řidiči vyplňují zpětně, motají tam údaje, nedá se to přečíst, atd. Proč je ale pak zavedení elektronické takový boj? - Vždyť řidič musí vyplnit o dost míň údajů - telematika mu spoustu věcí dokáže předvyplnit.

Získávání dispozic o trase - hodně odlišné přístupy - papír, smska, průjezdné body z google maps až pro komplexní řešení, kdy je trasa předána "1-k-1"

Jízdní styl, vliv na spotřebu a odměňování/sankce - jak tohle řidiči vnímají?

Parkoviště - jak to prakticky probíhá, když se blíží potřeba udělat pauzu. Dává nějaké inteligentní napovídání, kde je parkoviště s volným místem smysl? Jak se to řeší dnes? ...

Legislativa - znají řidiči co je aktuálně platné? Ví, co říkat policii při kontrole, atp.

561/2006 - hlubší pochopení toho, jak to v praxi funguje - není to asi jen o těch pravidlech, co jsou v tom nařízení

Krácení dlouhé chvíle za volantem/zahánění únavy a stereotypu - co dnes řidiči dělají, zdravotní problémy, ...
Trailor
13.10.2017 / 21:06
Pro telamatik. Celkem to chápu je nová doba, ale co píšeš je rozdílné, kde řidič jezdí je rozdíl Rumunsko, Kypr a ostatní ....Legislativu si každý stát uplatňuje taky jinak.
dami0001
14.10.2017 / 00:17
Já třeba nechápu, proč se píše nejaká stazka. Auto je na GPS, tak je to snad danné.
krucipísekcipísek
14.10.2017 / 00:51
Stazka-to je o preferencích dopravce jakou formu zvolí a podle toho bude řidič vyplnovat. Někomu vyhovuje
papírové a to především starší generaci a někdo by radši elektronickou. Zatímco papírová verze je v zásadě jedna a staří pardálové ji mají v malíčku, tak ele. stazka jakou formou? Apk do mobilního telefonu , tabletu, ntb, nebo nějaká šedá krabička ve voze se stupidním ovládáním a ještě horším displejem? Bude to přehledné, srozumitelné, přívětivé ovládání?

Jízdní styl-každý řidič má to svoje a starého vola novým kouskům těžko budeš učit. Taky spíš patřím mezi ně.
Vyhodnocení jízdního stylu, spotřeby a mraky dalších parametrů jsou zajímavé především pro dopravce. Beru, že to pro něj může mít přínos, at si zaplatí takových systémů kolik chce, mě v autě nevadí a jsem připraven s tím souznit, ale jen do okamžiku, než mě začne předseda pomocí tohoto telematického udělátka šikanovat a buzerovat. Bohužel se to děje až příliš často a dává se to jako záminka ke strhávání peněz.
Parkoviště-netuším jak by tohle mohla řešit telematika, kde je volné místo. Snad jedině pomocí podrobných
snímků špionážních družic aktualizovaných co každou minutu.
Legislativa-to je kus od kusu, troufnu si tvrdit, že značná část nemá o spoustě legislativních věcí potuchy. Zde
by mohla apk v rámci vašeho systému na chytrých zařízeních být nápomocna, ale je to z otazníkem. Již dnes díky internetu má každý možnost se ovšem dovědět a přesto....taky by mohla obsahovat translator s obsahem právních předpisů států EU.
561/2006-co chceš na tom hlouběji pochopit? Buď ho dodržuješ, nebo ne. Ne ve všech věcech je dokonalý a
mnohým se může v různých situacích zdát neefektivní, zdržující, šikanující postrádající logiku a smysl. Na druhou stranu je to nástroj, jak dřít kůži z řidičů o něco méně a aby se ze silnic nestala jatka. I když to k tomu nemá moc daleko.
Dlouhá chvíle-na to je tady expert s nickem kolomazník, ten by ti řekl, jak zahnat nudu...
zdravotních problémů mají řidiči asi dost, je jasné že tato profese podepíše na zádech, žaludku, zvýšeném výskytu cholesterolu, vysokém krevním tlaku a nesmím zapomenout na všude přítomný stres. U kolomazníka ještě rozdvojená osobnost trpící bludy s projevem agrese. Bylo by fajn, kdyby telematika dokázala eliminovat tako
krucipísekcipísek
14.10.2017 / 00:51
eliminovat takovou osobu za volantem. Když si přečteš jeho příspěvky pochopíš. I takový řidič může být uživatelem vašeho výtvoru.

Nicméně dnes řada automobilek má svoje telematické systémy s řadou výše popsaných funkcí, hlídáním GPS, online připojením a daty v aplikaci každého soudruha předsedy dopravního spolku. Bude mít váš vývoj ekonomický smysl?
dami0001
14.10.2017 / 15:30
krucipísekcipísek: teda chlape, ty jsi se rozjel!! No jenže nejhorší na tom je to, že se pod to dá jen podepsat.
coolio
14.10.2017 / 22:32
A hele a to budeš dělat jen frontend, nebo celou logiku?
Najdi si dopravce co má v autech třeba Echotrack, to je asi největší dodavatel české telematiky, má to v autech třeba Šmídl nebo M+L, je z toho dost cítit že to dělají programátoři. Posazené na Windows možná ještě CE.
A pak porovnej třeba s Astratou, což je velká nadnárodní firma - takové omalovánky na Androidu.
Hlavně tam prosímtě
a) pokud budeš počítat pauzy a jízdu, tak radši něco neudělej vůbec (třeba jízdu ve dvou) než trochu ale blbě, protože pak se na to řidič podívá, rozjede se ještě v pauze, a prokleje tě do třetího kolena. Tohle má Astrata špatné
b) velký čudlíky, protože kdo se má do toho trefovat za jízdy na hrbolech
c) ať je to stabilní, uživatelsky resetovatelné
d) doufám že do toho půjde připojit fleška s filmama, to je asi nejdůležitější funkce :-)
PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.

KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení