TRUCKECOPOWER
VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Kurzy měn:

1 EUR = 25.801 Kč

1 GBP = 29.467 Kč
1 PLN = 5.986 Kč
1 BGN = 13.191 Kč
1 RON = 5.575 Kč
Nejnovější forum:
Salary Cz?
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
Benzina R10, Mladá Boleslav
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Ve kterém roce si myslíte začnou být v České republice ve velkém nasazovány autonomní kamiony bez řidiče?
FORUM
12.01.2019 / 16:54

Opět nové narizeni

Opět nové narizeni

http://www.dnoviny.cz/silnicni-doprava/umluva-cmr-platnost-mezinarodnich-pravidel-i-pro-tuzemske-prepravy-bude-prinosemZakladatel: koras 


Stránky: -1-, -2-

Rotaran
14.01.2019 / 16:25
Cmr znamená Mezinárodní dopravní list nebo tak něco akorát v našem Absurdistanu se bude vyplňovat i na furu hlíny od bagru na 1 km vzdalenou deponii. To už nemá chybu. Co vymyslí příště. Na rozvoz e shopu bude 200 zastávek a tak 200 cmr a vypisovat se to bude celý týden.
sibrsibr
14.01.2019 / 16:48
Rotaran
Jestli to tak opravdu začneš dělat, tak tě z toho brzy jebne.
Čím dříve tě z toho jebne, tím lépe pro nás normální řidiče.
Čím méně podobných řidičů bude mezi námi, tím se budeme mít lépe.
Nejlépe uděláš, když tady dáš otázku, jak to máš udělat, abys to nemusel dělat tak, jak popisuješ.
Nebo se zeptej na školení řidičů. Okamžitě se staneš hvězdou dne :-)

D/r/iver
14.01.2019 / 16:54
Asi chtějí být papežštější,než papež.Myslím,že BRD(Německo),je trošken větší,než zmíněný Absurdistán,ale v pohodě a klidu můžu jet ze Subenu na Flensburg jenom s dodacím listem,(lieferschein),2 listy papíru,jeden odevzdám na vykládce,druhý mi podepíšou ,případně oštemplují a je vybavené...
D/r/iver
14.01.2019 / 17:03
Jenom dodatek pro puntíčkáře,Suben myslím to překladiště DSV přesně na stejnojmenné hranici A/D..ale už na D straně.Samotný Suben je dědina v A..
Rotaran
14.01.2019 / 17:04
Jezdím mkd pokud víš co to znamená takže vypsat 2 nebo 3 cmr za týden není problém. Jen by mě zajimalo který imbecil zase vymyslel další buzeraci na vnitro přepravu.
sibrsibr
14.01.2019 / 17:34
Rotaran,
Ty to vidíš jako buzeraci, protože ti tvoje inteligence velí, aby sis vypsal CMR na hlínu pod bagrem.
Mně inteligence velí přehlížet podobné hlouposti, protože po mne, v případech které jsi popsal, nikdo vypisování CMR nepožaduje.
Možná to naopak zjednoduší právní stránku, když budou jedny pravidla pro všechny přepravy.

Ale pokud by nutnost vypisovat CMR opravdu vznikla, tak je stále příjemnější i rychlejší odvézt 4 fury a vypsat 4 CMR, než za stejnou šichtu odvézt 6 fur bez CMR. Každá práce si vyžaduje svůj čas a čas jsou peníze. V práci to platí dvojnásob.
V každém případě chápu, že jsi na pokraji nervového zhroucení, jestli plníš každou kravinu, kterou po tobě kdokoliv požaduje. Kvůli takovým jsou řidiči, pro lidi kolem dopravy, jen přihlouplý ubožáci, které je možno buzerovat.
Nejhorší smrt je z vyděšení :-)


koras
14.01.2019 / 21:04
Podle úmluvy cmr tento doklad vypisuje odesílatel NE řidič.!, Řidič jen vyplní okno 16 název dopravní fa, 23podpis a datum, popřípadě razítko a 25 SPZ. Toť vše. Do kolonky 18 píše výhrady ke stavu, uložení, popřípadě poškození zboží. Je pravda že na stavbě pod bagrem psát cmr je blbost. Ale asi bude stačit psát jen jeden na celkovou zakázku. Ale to jen můj názor.
koras
14.01.2019 / 21:06
Sibrsibr, ta povinnost psaní cmr na vnitřku už platí od 1.1.2019
mateo
14.01.2019 / 21:47
No v tomto davam za pravdu sibrovi.Nekteri to tam moc zerete.A vubec nechapu tu logiku,vyplnovat mezinarodni nakladni list po vnitru v CZ.
sibrsibr
15.01.2019 / 06:47
Koras, to je přesně ono.
Pod bagrem nejezdím, ale silně pochybuji, že od ledna začal, nebo začne řidič, bagrista, nebo někdo jiný vypisovat CMR.
Pro všechny může být zjednodušením, když se pro vnitro i zahraniční přepravy bude používat shodná právní úprava.
Problém je jen v tom, že někteří řidiči více spěchají, než uvažují. Pak vznikají různé vyděšené názory, jak jsme buzerování (vis Rotaran).
Pokud není řidič idiot, který se nechá honit bičem od šéfa, nebo skladníka, tak je mu jasné, že jakákoliv administrativa je úkon, který zabere kus šichty. Takže ve výsledku více úřadujeme, než pracujeme. Je očividné, že je lehčí vydělávat peníze čekáním na papír, nebo podpis, než honěním kilometrů.
Ovšem nedochází to pitomcům, co se celé dny honí, aby stihli nesmyslné termíny, které jim uložil šéf, nebo skladník a udělali práci dříve než je reálné.
Tihle týpci dělají ze šofeřiny prachsprostou otrokařinu za pár kaček.
Jsou velmi nebezpečnou skupinou tupců pro nás ostatní a slušnou šofeřinu obecně. Jen kazí naše krédo ve společnosti a snižují naši důstojnost před všemi.

Rotaran
15.01.2019 / 09:04
Já s toho nařízení nijak vyděšení nejsem protože jezdim mkd a tak se mě to netýká. Jen jsem chtěl znát názor ostatných na takovou do očí bijící blbost. Že mi aget pojišťovny Sibr hned ohodnotit inteligencí aniž mě v životě viděl to svědčí o jeho iq.
Rotaran
15.01.2019 / 09:08
Já s toho nařízení nijak vyděšení nejsem protože jezdim mkd a tak se mě to netýká. Jen jsem chtěl znát názor ostatných na takovou do očí bijící blbost. Že mi aget pojišťovny Sibr hned ohodnotit inteligencí aniž mě v životě viděl to svědčí o jeho iq.
koras
15.01.2019 / 09:37
Sibrsibr máš pravdu v tom že po tobě nikdo cmr vypisovat nechce, ono v pojišťovně cmr je to zbytečné umíš jen kopírovat soudní spory, jen vyhrané a urážet tady ostatní jaky to jsou ibecilove. Ono se budeš divit ale vašichni nejsou trouby. A když odbočím. Přečti si něco o vymožitelnosti práva v naší republice. Tak prosím neuražej ostatní.
sibrsibr
15.01.2019 / 14:24
No když někdo nejdříve napíše jaká je to obrovská buzerace a pak otočí, že se ho to netýká a jen chtěl znát názor…
Že u nás není vymahatelnost práva lepší, za to já nemůžu.
Ale opravdu jsem přesvědčený, že moc rozumu nepobrali řidiči, kteří nikdy nenašli žádné řešení, jen si pořád stěžují na podmínky, za něčím se honí, pořád jsou z něčeho vyděšení, pořád vidí ve všem buzeraci, pořád se bojí o práci, pořád se stresují že něco nestihnou, pořád mají pocit že musí znát spousty předpisů a všechny je dodržovat, pořád studují AETR a pořád mu nerozumí, pořád hledají firmu ve které se mají všichni řidiči dobře…
Potkávám takových mnoho a je mi jich líto, když je kdekdo buzeruje za všechno možné a oni si vůbec nevědí rady. Neví co dělat aby se k nim nadřízení a skladníci chovali ohleduplněji. Aby k nim ostatní byli slušnější.
Bohužel jim nelze pomoci, tak si z jejich názorů alepoň dělám legraci a trošku jim napovídám, že by měli méně přemýšlet o jiných a více zapřemýšlet nad sebou.
Kdo se chová slušně k lidem, kteří sami nehledají řešení a jen se na vše vyptávají ostatních?

sibrsibr
15.01.2019 / 15:36
Koras,
Ohledně toho pojištění už je to taky jinak.
Dříve jsem neznal jinou firmu než DAS, která by řidičům s vymáháním nároků pomohla.
Prý funguje i tato. Ale nemám vyzkoušené jejich služby:
http://www.vasenaroky.cz/


koras
15.01.2019 / 21:42
Konečně jsi napsal něco pořánýho, ale nevím proč si z těch co začínají děláš legraci. Jestli teda opravdu jezdíš tak jsi taky začínal a myslím že toto fórum by jim mělo pomoci a ne z nich dělat idioty. A že na začátku se vyznat ve všech nařízeníh a pravidlech je opravdu děs. On ten kdo začíná neví co může hodit za hlavu a co je důležité. A když se k sobě budeme chovat slušně, tak doufám že se to přenese i na silnici. Máš pravdu v tom že dnes to je katastrofa co potkávám na parkovištích. Vytahany špinavý tepláky zabořenou hlavu do noťasu a ani nepozdraví. Jooo to je doba. Pravda je ze řidič je nejlepší profese jak se vyhnout exekuci. Ale to jsi už psal mockrát. Jen trochu ty slušnosti a bez arogance. A já doufám že se to přenese snad i na silnice. Asi jsem blázen ale doufám
sibrsibr
15.01.2019 / 22:36
Koras
Na slušné příspěvky odpovídám slušně. Když se začátečník ptá, tak i slušně odpovím. Ale když se někdo ani nezamyslí a hned píše jako výše... Jen nadává, jak jsou všichni zlý a že řidiči jsou pořád buzerování, tak je jasné, že je na buzeraci z každé strany zvyklí. Takoví slušné řádky nevnímají…
Problém je v tom, že někteří vůbec nepřemýšlejí o sobě. Nechají se honit, buzerovat, protože se chtějí všem zavděčit. A kam to vede?
Dříve ti řekli: „Prosím potáhni to, ať….
Dnes: „Proč stojíš tady? Postav se jinde!!!
Proč to tak nebylo a dnes to tak je?
Protože buzeraci se řidiči podvolí. Na slušnost odpovídají arogancí.
A že toho kolegu buzeruje kde kdo, je zřejmé z obsahu jeho příspěvku.
Je to spíše výkřik zoufalce, než rozumný názor, nebo pokorný dotaz.
Podstata je v tom, co jsi napsal. Řidiči dnes nemají slušnou mzdu, a je to povolání pro různé útěkáře před exekucemi a splátkami.
Takže často jen hloupá lůza.
Až se postaráme, aby nás řádně platili, nebudeme pro ostatní jen poovl a i slušnost se vrátí.

koras
16.01.2019 / 06:40
Máš pravdu v to že se vše točí kolem peněz. Ale ono nejde jen o mzdy ale už od potstaty věci že na dopravě všeobecně parazituje mnoho subjektů. A hlavně za ceny co se dnes jezdí. Myslím že by mnoho kapitalistů nám i přidali ale bohužel opravdu není z čeho. Pokud budou na trhu všeliaci Waltři Shenkrove atd a hlavně ty zkur~eny panelákový spedice tak to nikam nepovede. A další smrt v dopravě PL a Ro řidiči ty pojedou i pod nakladama. A to je průser. Budeš asi oponovat že tě to nezajímá že jsi jen zaměstnanec a že to je na kapitalistovi za kolik si cenu vyhada, ale on je taky pod tlakem a ten pytel peněz je opravdu jen jeden. Tím se jich nechci zastávat ale člověk se musí zamyslet nad širší rovinou. Ale i s malo penězi člověk může zůstat slušný. Jen si vem ten klondajk co je na silnicích a to je daný celkovou náladou ve společnosti.
koras
16.01.2019 / 06:40
Ale to jsem odbočil od tématu, tak se omlouvám.
venivi
16.01.2019 / 16:13
Tak já exekuce mám,něco se mi strhává z platu a něco dostávám bokem,jelikož mám rodinu o kterou se starám ale to exekutory nezajímá. A promiň že životního minima co by mne nechali bych se o rodinu nepostaral a teď k druhé věci. urazit lidi a nazvat je lůzou jen kvůli dluhům je moc!!! Já si jako lůza a póvl nepripadam. Dokonce jsem byl schopen i studovat VŠ. Ve vší slušnosti příště nehazet všechny do jednoho pytle. Dekuji
Stránky: -1-, -2-

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.

KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení