VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Kurzy měn:

1 EUR = 25.620 Kč

1 GBP = 29.684 Kč
1 PLN = 5.996 Kč
1 BGN = 13.097 Kč
1 RON = 5.386 Kč
Nejnovější forum:
Otázka o profesní zpusobilosti
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
TOTAL Osterfeld
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Ve kterém roce si myslíte začnou být v České republice ve velkém nasazovány autonomní kamiony bez řidiče?
FORUM
22.09.2019 / 20:42

Jsem řidič nebo skladník

Jsem řidič nebo skladník

Tak by mě zajímalo, zda je pravidlem že si nakládáte, a vykládáte. Jste řidiči, nebo i něco navíc?? V Modleticích v Kauflandu jsem zacouval, a borec mi ukázal paleťák a 33 palet se zbožím. Já mu na to opáčil, že je fajn, že ví, kde to má, a já mu ukážu rampu, kde jsem zacouvaný podle pokynů. Deset minut keců, pak naložil. A jak to máte VY!!Zakladatel: dami0001 


Stránky: -1-, -2-, -3-

mateo
22.09.2019 / 23:18
Asi tak se to s nima musi
sibrsibr
23.09.2019 / 09:43
Jsou firmy, kde řidiči najezdí za šichtu max. 4h. Krom ježdění dělají další práce. K tomu mají vybavení, příslušná školení a taky jim za tu práci platí. Dnes okolo 160 až 210 hrubého na hodinu.
Jsou také cvoci, co jezdí a ve svých přestávkách pracují za skladníky. Nebo proto, aby byli dříve doma. Nikdo na první pohled nepozná, jakou má kdo pracovní smlouvu, náplň práce a plat. Krom toho je spousta řidičů, kteří se neustále někam honí. Než by si chvíli odpočali, tak raději běhají s vozíkem, aby svému šéfovi ukázali, že oni jsou právě ti nejlepší, nejrychlejší a často i nejlevnější pracovní síly.
Skladníci na první pohled nevědí, jestli přijel řidič, nebo cvok. Řidič jim to řekne. Cvok se chopí jeho práce a ještě poděkuje. Skladníci jsou totiž o něco inteligentnější level v hierarchii pracovních pozic, takže vědí, že hloupá iniciativa se jim nevyplatí. Řidičům takové vědomosti na školeních neříkají.

rochuss
23.09.2019 / 13:32
Tak veškeré velkosklady v A+D např. Lidl, Kaufland,Aldi,Hofer,DM aj. co jsem kdy navážel tak to vykládal sám řidič ať byl jakékoli národnosti.A zpravidla se to nakládalo i u tech výrobců.Myslím,že to je i součást firemní filozofie těchto nadnárodních řetězců mít co nejmíň skladníkú a ať to udělá zadarmo ridič.Možná to mají i ve smlouvách,bylo by zajímavé kdyby jim to tam všichni řidiči odmítli delat. Už jen za to jejich často povýšenecké jednání,převážně ženských kolektivú by si to zaručeně zasloužili.
sibrsibr
23.09.2019 / 15:27
Firemní filozofie jakékoliv firmy nemůže mít vliv na pracovní povinnosti řidičů jiných společností, kteří tam přivezli zboží. Ty upravuje jen jejich zaměstnavatel. Pokud řidiči dá pokyn k práci v prostorách jiných firem jeho zaměstnavatel, je dobré mít ho písemně.
Zřejmě každý z vás jezdí také do firem, kde musíte podepsat, že se od vozidla nebudete vzdalovat a když tak jen po vyznačených chodnících a nebudete se pohybovat po provoze. Mnohdy musíte podepsat, že jste byl seznámen s riziky…
Vše je to proto, aby bylo možné řešit případný úraz, nebo škodu, která může vzniknout. Jak asi dopadne řidič, který aktivně pracuje a převáží palety na vozících, k jejichž obsluze nemá oprávnění a nemá školení, aby se mohl pohybovat a pracovat v provozu firmy, kam pouze dovezl náklad?
V případě že nabere někoho, kdo vyběhne z poza rohu a způsobí mu úraz, zřejmě bude muset dlouho platit. Podobně to dopadne, když způsobí větší majetkovou škodu.
A na co se nejdříve zeptá pojišťovna, kdyby měla škodu platit z pojistky na blbost? Co a proč jste tam dělal? Máte na příslušnou mechanizaci oprávnění? Byl jste proškolen o BOZP v tomto provozu? Porušil jste jejich vnitřní předpisy?... Není nic horšího, než aktivní blbec.

dami0001
23.09.2019 / 18:34
Právě o tu právní stránku mi jde. Ne že by člověk nepomohl, ale v některých provozech je to prostě zcela běžná praktika. Třeba ten Kaufland je s tím vyloženě proslavený. A když Ti pak spadne z paleťáku tři bedny s drahým chlastem, tak si to zacáluješ ze svýho. Případně ti dají nějaký vrak, po vyložení dvou palet to klekne a oni na to " ty jsi to rozbil ". Nebo Ti něco spadne na hlavu, a pak bude každej chytrej že jsi měl počkat na skladníka, a ne aktivně vykládat. To ale aby si to člověk nechal přeložit aspoň do pěti jazyků.
sibrsibr
23.09.2019 / 18:45
Dami, žádný z tebou popsaných problému nebudeš mít, když se nebudeš cpát do prací, kterými tě nikdo nepověřil, ani tě na ně nevybavil a nezaškolil. Pokud tě pověří, vybaví a zaškolí, pak se ti nemůže stát nic z toho, co popisuješ. Nebo se na to alespoň bude vztahovat tvá pojistka…
Jinak jsi docela dobrý a vtipný postup napsal v původním příspěvku. Nemá smysl pomáhat nikomu, kdo tě nepožádal. Ukázat na vozík, není žádost o pomoc. Děláš to dobře, není důvod to měnit.

dami0001
23.09.2019 / 19:44
sibrsibr: díky. Jsem rád že nejsem za ojedinělého rebela.
rochuss
23.09.2019 / 22:34
Tak zatím jsem nezažil,že by se v A+D nekdo šprajcnul, skoro všude u tehle řetězců je to běžné.Oni ti dají podepsat papír,že musíš mít prac.boty a výstr.vestu a když odmítneš vykládat tak tam budeš stát x dní ,dokud to zboží nebudou nutně potřebovat a klidně si vezmou třeba jen 5 palet denně. A nevidel jsem přepravní smlouvu,ale určitě tam je věta, že to řidič vyloží a naloží,asi jako,že řidič má zkontrolovat olej a stav pneu.Je vidět, že nejezdíte na západě.
dami0001
23.09.2019 / 22:45
rochuss: a to jsme právě u toho. Ano pracovní oděv, ano pracovní obuv. Ne já tam nebudu stát x dní. Já prostě zavolám na firmu a ta zavolá jim a řekne. To auto má za dvě hodiny prázdné odjet. Pokud neodjede, tak si tam účtujeme parkovné plus penále za další zpožděnou nakládku. Jednoduchý. A termínem " neviděl jsem přepravní smlouvu " tu vidět nemusíš. Já se v jízdním řádu českých drah taky nedozvím nic o povinnostech strojvůdce. A co se týče přepravní smlouva, tak ani upřímně řečeno nevím co to je.
dami0001
23.09.2019 / 22:47
Já třeba nemám školení na elektrický paleťák....já vím že s tím umí jezdit i blbec, ale při prvním průseru jde všechno za mnou.

sibrsibr
24.09.2019 / 08:19
To jsou jen zbytečné kecy o smlouvách. Pokyny k práci dává zaměstnanci vždy jen zaměstnavatel. Jen jeho zaměstnavatel mu může dát pokyn k práci v prostorách jiné firmy. Nebo je řidič přeřazen svým zaměstnavatelem k práci u obchodního partnera. Nebo koná práci v prostorách jiné firmy, ale svoji práci. Například technik montážní firmy tam montuje osvětlení, nebo spravuje vrata na rampu, protože mu k této práci dal pokyn jeho zaměstnavatel. Řidič posouvá náklad svým paleťákem na okraj korby.
Ovšem dopravovat palety po vnitřních prostorách skladu mechanizací, na kterou není proškolen je hloupost. V případě škody se pojišťovna cukne…
Pokud v kauflandu řidič začne pracovat na pokyn jejich skladníka, tak se pojišťovna asi cukne, protože tam řidič pracoval bez řádného pověření, povolení, vybavení, zaškolení. Vždy musí být jasné, kdo tam dělá, na čí příkaz a čí odpovědnost. Aby řidiče úkolovali skladníci, to je prostě kravina.
No a jestli si myslíte, nebo vám řeknou, že v případě škody vám tu odpovědnost někdo podepíše, tak si buďte jisti, že se pak na vás každý…

sibrsibr
24.09.2019 / 08:32
Dami, je škoda že se cítíš jako rebel. Rozumně v rámci předpisů by se měl chovat každý řidič. Nikoliv jen jednotlivec. Situace je bohužel taková, že hlupák za volantem je dnes nejžádanější, protože odmaká vše na svoji odpovědnost a levně. Není divu, že tyhle typy řidičů posílají právě do Kauflandu.
Jak si myslíš, že dopadneš, když se budeš chovat stejně rozumně jako do teď?
Vyhodí tě a půjdeš jezdit jinam? Začnou si tě pamatovat a budou tě vykládat bez keců? Budeš tam stávat dlouhé dny za peníze Kauflandu nebo svého zaměstnavatele? Přestanou tě do Kauflandu a podobných firem posílat? Nebo co jiného?
Myslím, že vše je lepší, než dělat ze sebe celý život hlupáka a platit případné škody ze svého. Jen musí řidič vědět, že má nárok na zaplacení celých směn, které na podobných místech prostojí. Pokud to neví a dělá za kilometry, nebo z tržby a má pocit, že tam stojí mnoho hodin, nebo den zdarma, tak většinou podlehne a musí ze sebe začít dělat blbce, co maká zdarma a na své riziko. Svět prostě chodí tak, že chytřejší vyhrávají nad hlupáky…


rochuss
24.09.2019 / 14:00
Tak v A + D jsou v tech velkoskladech jen zpravidla ženské co ukládají zboží do regálů a pak dělají rozvozy do malých prodejen. Že by tyto ženy ještě vykládaly kamiony na rampě, to by ty firmy musely překopat celý systém a nabrat plno nových lidí.Párkrát jsem to zkusil,že s tím neumím nebo nemohu a bylo mi tvrdě naznačeno ať jedu hned pryč,že je už nezajímám nebo hned volaly na dopr.firmu.Taky jsem videl jak ve skladu Billa odmítly kamion jahod ze Španělska protože řidič nedal výtisk o prúbehu chlazení přepravy,nejaký dobrák mu ukradl tiskárnu.Tam jsou páni oni,ale zkoušejte změnit systém.
mateo
24.09.2019 / 15:46
Rochuss,mas pravdu.A cancal sibr a spol muzou cancat jak chtej
sibrsibr
24.09.2019 / 16:43
rochuss, pokud má řidič k práci v prostorách firmy pověření, vybavení a oprávnění, tak není důvod, proč by tam nepracoval. Stačí, když si přečteš pozorně, co jsem napsal výše. Pak to pochopíš o co jde. Podstatné je, aby i v případě škodné události, nebo úrazu šlo o práci legální a oprávněnou. Tedy z pověření svého zaměstnavatele.
dami0001
26.09.2019 / 01:27
No ale to je ono. Oni si dupnou, my se z toho pokakáme, a raději skládáme. Takže dobrý. Vyplním Tvé přání. Zavřu to, a jedu pryč. Kilometr od vykládky zastavím, hned volám na firmu, a garantuju Ti, že do půlhodiny, jsi zpátky, a tam budou jen nažhavený aby Tě vyložili. Já nemám problém pomoct, ale nebude mi to někdo dávat příkazem a ještě se na mě tvářit jako na něco co ho obtěžuje. Vezl jsem z Francie protizávaží na jeřáb. Dvě ty kostky. Do Rakouska. Každá má deset tun. Borec na vykládce, ať mu to uvážu, že to jeřábem zvedne. No tak to jsem se tvrdě postavil na zadní. Nemám na to oprácnění....atd. Tak on vylezl z jeřábu, něco tam mektal, tak jsem zatáhnul střechu, a že pojedu pryč. Náhle ve firmě velké rušno, a do deseti minut to šlo. Takže asi tak.
sibrsibr
26.09.2019 / 07:13
Pokud řidič jen skáče jak oni pískají, dopadne špatně. Nechat se buzerovat a mít ochotu, není stejné. Vždycky platí. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.
sibrsibr
26.09.2019 / 09:16
Jde hlavně o to, že úkolovat řidiče může pouze jeho zaměstnavatel, nebo osoba, která je jeho zaměstnavatelem pověřena, pokud je přeřazen na práci jinde. Nikoliv každý, komu se zachce.
rochuss
26.09.2019 / 19:58
Jo dami001,pleteš jabka a hrušky, to že nemám vazačský prúkaz to jim říkám úplně normálně a oni to úplně normálně akceptují a přivážou si to sami.Ale když řeknu nekde v řetězci, že nemám školení na elektrický vozík tzv.,, ameise" tak řeknou tahej si to ručním paleťákem,ale jak říkám nevím co je v dohodě o přepravě, a zatím jsem za 10 let neviděl nikoho kdo by se v tech řetězcích šprajcl.Ale samozřejmě ti fandím a chci taky sedět v kabině.
sibrsibr
26.09.2019 / 20:49
Rochuss,
proč stále píšeš o šprajcování? Nelze přeci nazývat šprajcem, když se řidič nechce dostat do situace, že zaplatí případnou škodu, pokud by pracoval tam, kde nemá a jeho pojistka se na takovou práci nevztahuje…
Vyhýbání se práci řádně a oprávněně přidělené, je něco jiného než odmítat práci, ke které nevzniknul zákonný důvod ani k ní nejsou vytvořeny zákonné podmínky.

Stránky: -1-, -2-, -3-

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.

KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení