VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Nejnovější forum:
WELL PACK, s.r.o.
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
Portes les Valence A7
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Do které z těchto zemí jezdíte nejraději?

ČLÁNKY - OSTATNÍ

Jak nejlevněji posílat peníze ze zahraničí

Jak nejlevněji posílat peníze ze zahraničí a do zahraničí

PŘEJÍT ROVNOU NA SLUŽBU TRANSFERWISE

Mnoho kamioňáků si chce vydělat lepší peníze nebo mít lepší životní, či pracovní úroveň, a proto se rozhodli pracovat v zahraničí. Nejvíce pravděpodobně v Něměcku, Rakousku nebo v Anglii, ale oblíbené jsou i Belgie či Holandsko. Mnozí z nich dostávají výplaty v místní měně a protože stále považují za svůj domov Čechy nebo Slovensko, potřebují vydělanou zahraniční měnu směnit (nebo poslat) na svůj domací účet. Prostě převést si svou výplatu na české koruny. A né všichni přemýšlí nad tím, kolik ho taková směna vlastně stojí.

Víte kolik platíte za převod peněz ze zahraničí

Neplaťte zbytečně moc !

Pokud měníte peníze ve směnárně, vždy ztratíte na rozdílu v kurzu. Ten musí mít směnárny nižší pro prodej a vyšší pro nákup, aby měli z každé transakce zisk. Stejně tak pokud posíláte peníze bankovním převodem, kromě (často vysokého) poplatku také mnoho peněz ztratíte na rozdílu v kurzu. A to si málokdo uvědomuje ! U bank to bývá i více než koruna na každé euro a ve finále vás převod 1000 eur může "stát" třeba i 1500 Kč, které by jste mohli ušetřit !

Proto doporučuji přemýšlet nad tím, kolik vás převod peněz ze zahraničí stojí. Ale nejlépe vám rovnou doporučím službu Transferwise, která nabízí nejlevnější variantu. Já přes ní posílám peníze ze zahraničí běžně a mám jí vyzkoušenou jako nejlevnější a naprosto spolehlivou. Zárukou služby může být to, že za jejím vznikem stojí známý britský bussinessman Richard Brandson. Na tomto odkazu naleznete podrobné informace, návod v češtině a video, kde je vše dobře vysvětleno:

TRANSFERWISE - NEJLEVNĚJŠÍ PŘEVOD PENĚZ ZE ZAHRANIČÍ

Příklad převodu peněz ze zahraničí (banka vs Transferwise)

Příklad převodu peněz 1000 liber na koruny z účtu ve Velké Británii na český účet.

Nejmenovaná banka

Při posílání peněz z této nejmenované britské banky do zahraničí zaplatíte relativně nízký poplatek 3 libry, což je přibližně 100 Kč (záleží na aktuálním kurzu). Ve většíně bank ale bývá mnohem vyšší. Kromě poplatku ztratíte na rozdílu v kurzu. Ten dělá dokonce 1,50 Kč na každé libře při převodu na koruny.

Při zahraničním převodu v této bance vám na český účet přijde do tří dnů 29910 KčTransferwise

Při posílání 1000 liber přes Transferwise z britského účtu do zahraničí na český účet zaplatíte o něco vyšší poplatek než u vybrané banky (ale mnohem nižší poplatek než u jiných bank), nějakých 7 liber, což je přibližně 220 Kč (záleží na aktuálním kurzu). Ale neztrátíte nic na změně kurzu. Což je obrovský rozdíl. Navíc při první transakci přes náš odkaz je poplatek nulový, takže nezaplatíte vůbec nic navíc.

Při zahraničním převodu v této bance vám na český účet přijde do druhého dne 31279 Kč

Oproti bance jste ušetřili 1369 Kč. Samozřejmně existují i levnější služby než banky, ale Transferwise je opravdu nejlevnější ze všech služeb převodu peněz ze zahraničí.

Více na:
TRANSFERWISE - NEJLEVNĚJŠÍ PŘEVOD PENĚZ ZE ZAHRANIČÍ


Mnoho ušetřených peněz přeje Kuba.KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení