VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Nejnovější forum:
WELL PACK, s.r.o.
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
Pieterlen SOCAR
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Do které z těchto zemí jezdíte nejraději?

ČLÁNKY - OSTATNÍ

Výzva na kopec

"Výzva na kopec, tady Michal."
"No Michale, zkus to!"
"Zdravím tě, prosimtě nevíš jak to vypadá po jižní spojce na Brno?"
"Taky tě zdravím. Celá Jižní spojka by měla být čistá. Máš to průjezdný. Na D1 zatím taky bez problémů."

Informace o dopravní situaci v Praze získáte na kopci

Projíždíte Prahou, dostanete se do dopravní zácpy, hledáte firmu, kde máte vykládat nebo nakládat, jedete dál na Plzeň, na Brno, na Hradec.. a potřebujete vědět, jak je to vaším směrem průjezdné, kde v Praze určitou firmu najdete, proč stojíte v koloně, jak dlouho v ní ještě budete stát, či kudy můžete kolonu obět? Můžete se na vysílačce optat ostatních řidičů. Ovšem většina z vás ví, že nejspolehlivější informace získáte jednoduše na vysílačce od "kopce".

Jak to vidím já?

Několikrát jsem také informaci o dopravní situaci v Praze potřeboval. Obrátil jsem se "na kopec", informaci získal a byl jsem spokojený. Občas jsem si říkal, že je užitečný "kopec" mít a jen tak mě napadlo: Fajn, někdo se nudí, sedí od rána do večera na vysílačce a všem nám pomáhá. Je to super. A víc jsem o tom nepřemýšlel. Až mě jednoho dne napadlo, dozvědět se o "kopci" víc. Získal jsem email a požádal o rozhovor.

Petr na kopci - rozhovor

Dobrý den, Petře. Prozradíte nám stručně něco o sobě?


Je mi 61 let. Pracoval jsem jako řidič asi 37 let. Za komunistů jsem jezdil Čechy, Moravu a Slovensko. Začínal jsem na Barkasu, potom jsem jezdil na Roburu a 706, na Tatře s vlekem, na Liazce. Po převratu jsem jezdil Německo a Španbělsko, dále s odtahovkou a nakonec jsem dodávkou rozvážel noviny a kosmetiku několik let. Jsem rozvedený, mám syna a dceru, 27 a 24 let. Momentálně bydlím ve Štěrboholých.


Štěrboholy jsou i místo odkud vysíláte? Prozraďte nám něco o vašem technickém vybavení a jak daleko se signálem dosáhnete.


Vysílám ze Štěrbohol. Říká se tady na kopci. Vysílačku mám Sommerkamp TS-790dx anténu super 16 rtx a počítač. Slyšet jsem byl v Anglii, Švédsku, Norsku. Spojení s mobilákama z Polska, Anglie, Itálie.


Řekněte nám prosím trochu podrobněji jak probíhá váš vysílací den. Jestli je ve vysílání nějaká pravidelnost, kde získáváte dopravní informace, apod.


Ráno vysílam zhruba od půl sedmé do jedenácti s Bonkem, pak od patnácti do devatenácti. Informace mám z netu a od kluků co mají anténky.


S bonkem? Co je to? Vysíláte v rámci nějakého sdružení nebo organizace, nebo je to čistě dobrovolná záležitost a je to váš koníček?


Bonek je volačka (kolega). Kejháme na kluky už minimálně 2 roky. Začínali jsme vždy po práci. Teď jsme pod jednou organizací, ale jako koníčka to máme pořád. Já mám CB už minimálně 15 let.


A jste za vysílání placení?


Máme to jako zaměstnáni. Vysíláme 14 hodin denně. Nějaký peníz z toho je, ale nic moc.


Sledujete tedy dopravní situaci v Praze několik let skoro každý den. Měl by jste nějaký nápad, nějaké doporučení, jak pražskou dopravu (zejména pro kamiony) urychlit? Co kde předělat, opravit, změnit.. ?


Pokud nebude celý obchvat hotový, nezmění se nic. Zavřeli jižní spojku k "Baranďáku" a všechny kamiony hrnou na D1 a na nový obchvat. Lidé si stěžují na velký hluk. Zavřeli Hloubětín pro velká auta a všechno z D8, D11 a R10 musí na východní spojku. Východní spojka kolaps každý všední den. Pokud se nedostaví celý okruh, nic se nezmení.


Dobře. Děkujeme za rozhovor. Ať se daří. Řekl by jste čtenářům něco na závěr?

Čtenářum bych vzkázal ať nepreceňují své schopnosti a jezdí opatrně a mnoho kilometrů bez nehod.


2.7.2012 Daniel LynnKAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení