VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Nejnovější forum:
WELL PACK, s.r.o.
Vtip týdne:
Opilci
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Do které z těchto zemí jezdíte nejraději?

ČLÁNKY - OSTATNÍ

Přepravníky - typy

část druhá - typy přepravníků


Přepravníků existuje celá řada. Od malé dodávky s nástavbou pro přepravu jednoho automobilu, přes 7.5 tunové nástavby s jednou zvedací plošinou, kam se spravidla vejdou 3 osobní auta, až po velké přepravníkové soupravy, o kterých budeme mluvit, na které se vejde kolem 8mi osobních automobilů (podle velikosti). Hlavními výrobci "velkých" přepravníků v Evropě jsou rakouský Kassbohrer a německý Lohr. Tyto dvě jsou také nejpoužívanější a nejprodávanější.

Přepravníky Kassbohrer

Kassbohrer vyrábí všechny možné přívěsy a návěsy pro kamionovou dopravu. Také přepravníkové nástavby. Dnes nejpoužívanější je typ Supertrans nebo Variotrans. Ty jsou si podobné. Nejnovějším typem je METAGO, které je velmi praktické, uspúsobené pro nejvíce možných kombinací naložení osobních automobilů, s jednoduchou manimulací pro řidiče. Všechny tyto nástavby jsou ve stylu soupravy nákladní auto + přívěs.

Přepravník Kassbohrer - souprava Variotrans (auto) + supertrans (vlek)

Přepravníky Lohr

Lohr je jedinečný v tom, že nástavba je oddělená od tahače. Pokud tahač doslouží, nástavba se odpojí a posadí se na nový tahač. Skládá se ze dvou částí. Nástavba na tahače a návěs (pokud se to tak dá říct). S fotografie lépe poznáte co mám na mysli. Pro řidiče je nakládání osobních aut na Lohra obtížnější a zdlouhavější, ovládání je pomalé, jelikož jde o jiný systém. Lohr je celkově těžší než styl přepravníku nákladní auto+přívěs, má také znatelně vyšší spotřebu. Dokonalost Lohra je v tom, že na něj naložíte více možnách kombinací aut a často kde na Kassbohrera někde něco nakládám, vedle mě stojí Lohr a vezme ještě o jedno auto navíc. Tím pádem se dopravci náklady za vyšší spotřebu vrátí a ještě vydělají něco navíc.


Lohr a Kassbohrer jsou velcí konkurenti a řidiči často diskutují, který z nich je lepší. Většinou je to tak, že na čem začnete, to preferujete a chcete na tom už zůstat.


Přepravníky - úvod


KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení