VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Kurzy měn:

1 EUR = 25.439 Kč

1 GBP = 29.830 Kč
1 PLN = 5.569 Kč
1 BGN = 13.013 Kč
1 RON = 5.167 Kč
Nejnovější forum:
Kulhanek&Blazek
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
AGIP, D1, Brno (Troubsko)
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Do které z těchto zemí jezdíte nejraději?

ČLÁNKY - OSTATNÍ

Řidičské oprávnění na nákladní vozidlo

Nákladní vozidla jsou řazena do skupin C1, C, C1+E a C+E. Řidičské oprávnění na C1 je automaticky přiřazeno ke skupině C, řidičské oprávnění C1+E automatiky ke skupině C+E. Pro získání oprávnění na nákladní vozidlo se kromě jízd a cvičné zkoušky z předpisů dělají ještě zkoušky profesní způsobilosti. Ta se skládá z 80 otázek rozdělených do 8 skupin podle tematických okruhů výuky. Každá skupina se skládá z 10 otázek. Každá otázka má pouze jednu správnou odpověď. Každá správná odpověď je hodnocena 1 bodem. Výsledek celé zkoušky se hodnotí stupněm „prospěl“ nebo „neprospěl“. K hodnocení stupněm „prospěl“ je třeba získání 7 bodů v rámci každé skupiny otázek. Na vykonání zkoušky je stanovena doba 90 minut.
Cvičná zkouška z předpisů o provozu na pozemních komunikacích a zdravotnické přípravy se skládá z 25 otázek, každá otázka má pouze jednu správnou odpověď. Jednotlivým otázkám je přiřazena konkrétní bodová hodnota. Maximální dosažitelný počet bodů je 50. Pro úspěšné absolvování cvičné zkoušky pro získání řidičského oprávnění je nezbytné dosáhnout minimálně 43 bodů.
Na stránkách ministerstva dopravy lze nanečisto vyzkoušet obě cvičné zkoušky.

Řidičské oprávnění skupiny C1

Řidičské oprávnění skupiny C1 získáte automaticky ke skupině C. Opravňuje k řízení nákladního vozidla do 7.5 tuny. Lze udělit osobě starší 18ti let. Testy z teorie si můžete vyzkoušet ZDE.

Řidičské oprávnění skupiny C

Řidičské oprávnění skupiny C opravňuje k řízení nákladního vozidla nad 7.5 tuny. Lze udělit osobě starší 18ti let. Testy z teorie si můžete vyzkoušet ZDE.

Řidičské oprávnění skupiny C+E

Řidičské oprávnění skupiny C+E opravňuje k řízení nákladního vozidla nad 7.5 tuny s bržděným přívěsem nad 750 Kg. Lze udělit osobě starší 18ti let, která již vlastní oprávnění skupiny C. Testy z teorie si můžete vyzkoušet ZDE.
KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení