VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Nejnovější forum:
WELL PACK, s.r.o.
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
P WC Aschaffenburg (Strittelbach)
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Do které z těchto zemí jezdíte nejraději?

ČLÁNKY - OSTATNÍ

Typy GPS souřadnic a jejich převod

Typy GPS souřadnic

GPS souřadnice se na internetu, zařízeních, v dokumentech adt. uvadějí pokaždé v jiném formátu. Vždy vyhovuje něco jiného. Používají se tyto typy GPS záznamů (formátů):


  • Stupně na několik desetinných míst.
  • Stupně a minuty (minuty na několik desetinných míst)
  • Stupně, minuty a sekundy

Převod GPS souřadnic

Vyplníte políčko souřadnic ve formátu, který znáte. Pokud chcete převádět stupně a minuty, vyplníte tedy prostřední řádek, kde zadáte stupně a minuty a kliknete na tlačítko PŘEVÉST ve stejném řádku. Naše kalkulačka Vám přepočítá GPS souřadnice na ostatní typy zápisu.


°

°'

°'"

Jak přepočítat GPS souřadnice

Naučím vás, jak pomocí tužky a papíru převést souřadnice GPS ve formátu stupňů na formát stupňů, minut a sekund. Tedy např. z 12.015016 na 12 ° 0 '54 "


Stupně

Převod stupňů je velice jednoduchý. Použijete celé číslo nacházející se před desetinou čárkou ( žádné zaokrouhlování ), tedy vše za desetinnou čárkou dáte pryč. Z 12.015016 tak zbude pouze 12. A máte stupně.. tedy 12°.

Minuty

To, co zbyde, si zapíšete jako "žádná celá..", tedy v našem případě 0.015016 a toto číslo vynásobíte 60ti. 0.015016 x 60 = 0.90096. Stejně jako při získávání stupňů teď použijeme číslo před desetinou čárkou. Toto číslo jsou minuty. V tomto případě nula. 0 '.

Sekundy

Někteří jistě pochopili, že pro získání sekund se zachováme stejně jako pro získání minut. Tedy číslo, které při získávání minut zbylo, zapíšeme jako "žádná celá..", v tomto případě 0.90096 a vynásobíme 60ti. 0.90096 x 60 = 54.0576. A to je výsledek sekund.


Není potřeba použít tak přesný výsledek, proto sekundy můžeme zaokrouhlit na celé číslo : 54


Výsledek převodu tedy je: 12°0'54"


KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení