VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Nejnovější forum:
Autoškola
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
Aire de Béziers Montblanc Sud
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Do které z těchto zemí jezdíte nejraději?

ČLÁNKY - OSTATNÍ
Technické muzeum Sinsheim, hlavní hala

Technické muzeum Sinsheim

Muzeum Sinsheim, kamioňáci

Sice se dané muzeum netýká přímo kamionů, avšak pár vystavených kousků tu najdete. Kromě toho vídává snad každý kamioňák muzeum z dálnice a proto není pochyb, že tento článek na web pro kamioňáky patří. Z dálnice A6 u něměckého města Sinsheim se nedájí přehlédnout ve výši upevněné letouny Concorde a Tupolev. Upoutají pozornost téměř každého, kdo tudy projíždí. Na hale patřící k vystavovaným letadlům je velký nápis MUSEUM SINSHEIM.

Kde zastavit

Možná jste si také jako já několikrát říkali, že se do muzea někdy musíte podívat, ale přesto, že jste kolem jeli nespočetněkrát, ještě jste muzeum nenavštívili. Mě to trvalo nějakých 6 let, až mi konečně vyšla sobota na čerpací stanici nedaleko. Zastavit můžete na několika místech. Po obou stranách dálnice A6 jsou čerpací stanice, ze kterých se dá pěšky k muzeu dojít. Téměř vedle muzea je také autohof Kolb. Chcete-li se do muzea podívat, jistě se dá cesta naplánovat takovým spůsobem, aby jste pauzu dělali právě na některé z těchto čerpacích stanic.


Technické muzeum Sinsheim - plastové modely tahačů Technické muzeum Sinsheim - historický náklaďák MAN Technické muzeum Sinsheim - teréňák

Vstupné do technického muzea Sinsheim

Nejvíce expozice je ve dvou hlavních halách. Vystavené kousky jsou ovšem také venku mezi halami, kde se dostanete bez zaplacení vstupného - dají se tak prohlédnout zcela zdarma. Musím doporučit, vypravte se podívat alespoň před muzeum a teké do první haly, kde přes turnikety uvidíte, co by jste za vstupné mohli zhlédnout detailně. A pak se rozmyslíte.
A teď už k ceně. Vstupné pro jednu dospělou osobu je 14 euro (+-350 Kč). Za to má návštěvník volný pohyb v první i druhé hale, venku za plotem, kde je vystavená bojová technika a na střeše druhé haly: Tam si můžete vlézt do letadel Concorde a Tupolev, a dalších vystavených. Za 14 euro si tak prohlédnete vše, kromě promítání v 3D kině, které prý za ty peníze (myslím 19 euro navíc) ani nestojí. Já osobně jsem v 3D kině nebyl, tak nemůžu říci. Co však s jistotou říci mohu, že 14 euro je přijatelná cena za to, co na vás čeká k vidění mimo 3D kina.

Aby jsme si jako Češi nezkazili pověst, od kolegů jsem zjistil, a sám vyzkoušel, že lístek se dá použít celý den. Můžete tak lístek po prohlédnutí muzea předat kolegovi, který si vše projde také a nemusí nic platit. A pozor, prý se dá občas takový ještě platný lístek najít i na zemi nebo v koši před muzeem.

Co můžete vidět?

V první hale muzea Sinsheim na vás čeká expozice legendárních amerických automobilů z 60tých let, doplněná dobově oblečenými figurínami, u jednoho sloupu čeká i Elvis. Na chvilku jsem se do té doby vžil.. Jsou tam také nezapomenutelné značky motocyklů té doby. Dále starý parní válec, obrovské parní lokomotivi, stavební stroje, např. starší mohutný Catepilar, expozice válečných zbraní hlavně ze druhé světové války, včetně tanků Tiger a Panter, hromady písku s figurínami britských vojáků napodobující boj v poušti, plastové modely všeljaké techniky, např. nákladních automobilů a tahačů ( viz foto ), na stropě zavěšená letadla různých typů, automatické orchestriony velkých rozměrů, která se na přeskáčku po několika minutách spustí a hrají líbezné melodie, formule, sporťáky, různé technické prototypy, např. kolo poháněné vrtulí, obojživelné automobily a další a další exponáty.


Ve druhé hale najdete sbírku samohybných vozů z počátku automobilového věku, automobily z konce 19. a počátku 20. století, různé experimenty s jízdními koly a jak se ze šlapacího kola postupně vyvíjí motocykl. My kamioňáci určitě nepřehlédneme obrovský dieslový motor MAN vyrobený pro pohon lodních šroubů. Je tu také nespočet sporťáků, formulí, limuzín. Jsou tu autobusy, lokomotivy, nejrychlejší raketová vozidla jako je The Blue flame, vrtulníky, letadla.. z druhé haly vede schodiště na střechu.


Na střeše technického muzea Sinsheim naleznete na podstavcích stojících několik letadel. Do všech je možné se podívat. Dvě z nich jsou nadzvukové legendy k vidění pouze na několika málo místech světa - slavný Condorde a Tupolev.

Navšívili jste muzeum Sinsheim?

Projít si celé muzeum zaber několik hodin a pro opravdové nadšence je málo i celý den. Jeden můj kolega tam byl proto už třikrát.
Pokud jste muzeum v Sinsheimu navštívili, podělte se o své zážitky na našem forum kliknutím na následující odkaz : Forum k technickému muzeu Sinsheim

Daniel Lynn, 16.9.2013
KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Crochet | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení