VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Nejnovější forum:
WELL PACK, s.r.o.
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
Asten Nobis
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Do které z těchto zemí jezdíte nejraději?

ČLÁNKY - OSTATNÍ

Život na cestách

Dopady na psychiku kamioňáků a jak je řešit?

Samota, odloučení od rodiny a hodiny strávené za volantem. K tomu neustálý stres spojený s tím, zda dojedou včas, jestli bude náklad v pořádku, jestli se stihnou vrátit na víkend domů, nebo jej stráví na cestách, zda je při pauze na parkovišti někdo nepřepadne, co se děje doma, když tam nejsou... Důvodů k obavám, strachu, a tím i neustálého stresu je opravdu mnoho.


Není se proto čemu divit, že na řidiče kamionu může dolehnout deprese, stesk po domově a pracovní vyhoření. V důsledku přetrvávajícího stresu pak postupně začne klesat jejich pracovní výkonnost. Problémy v práci však příchodem domů neskončí. Namísto očekávaného klidu a pohody je často čekají výčitky manželek, nezaplacené účty a hromada povinností.


O všech problémech, se kterými se profesionální řidiči kamionů musejí vypořádat, bychom popsali desítky listů papíru. Nicméně je potřeba si uvědomit, že neřešené problémy, ať už v pracovní nebo soukromé rovině a chronický stres mohou mít opravdu vážné důsledky (nejen) na silnici.


Nutno říci, že majitelé spedičních firem si většinou potřebu psychologické podpory pro řidiče uvědomují a snaží se různými preventivními opatřeními stresu předcházet. Spolupracují proto s firemními psychology, na které se mohou jejich zaměstnanci v případě potřeby obrátit. Ovšem v důsledku nedostatku času a potřebě vyvážit alespoň v rámci možností pracovní a rodinné povinnosti, může být návštěva psychologa v jeho poradně paradoxně jen dalším stresujícím faktorem.


Online psychologická poradna Mojra.cz – pomoc nejen na cesty

Online komunikační kanály jsou výdobytkem moderní doby, jenž nám velmi ulehčují život. Vše dnes zvládneme zařídit tzv. od stolu, objednat dovolenou, dárky, jídlo. Proč si nedopřát takto jednoduše i duševní pohodu? Právě z této myšlenky projekt Mojra.cz vychází – přivést psychologickou pomoc i tam, kde tomu různé okolnosti brání.


Pokud při svých pracovních cestách řešíte nějaký problém a rádi byste získali pomoc a podporu psychologa, nemusíte čekat až se vrátíte domů. Psychologa budete mít jednoduše pořád při sobě, stačí mít mobilní telefon nebo laptop/tablet s připojením k internetu. Konzultace v této poradně totiž probíhají formou hovoru přes Skype, WhatsApp, Viber, telefonicky nebo emailem. Nemusíte se obávat, že byste na konzultaci dlouho čekali, psychologové poradny Mojra.cz jsou připraveni se vám věnovat od pondělí do neděle i ve večerních hodinách bez ohledu na to, ve kterém koutě světa se nacházíte. Pomoc tak získáte v podstatě ihned.


Míst svého terapeuta dostupného i na cestách je k nezaplacení. Kdykoliv budete ve stresu, nebudete si vědět rady, vyskytnou se vám problémy doma, nebo na vás dolehne frustrace z toho, že vás od rodiny dělí stovky ne-li tisíce kilometrů a mnoho dalšího, stačí si jednoduše objednat online konzultaci na www.mojra.cz.


S psychology této online poradny můžete hovořit reálně do hodiny od uskutečnění objednávky. Protože před problémy neujedete, nenecháte je jen tak za sebou někde na dálnici. Problémy musíte řešit co nejdříve, jinak na sebe nabalí další a další. Důsledky pak mohou být fatální.

KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení