VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Nejnovější forum:
Maxtrans z Prahy 5
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
Benzina R10
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Do které z těchto zemí jezdíte nejraději?

FORUM
15.04.2016 / 09:25

Jak na řidiče?

Jak na řidiče?

Takový článek o řidičích


http://www.novinky.cz/kariera/400504-prace-je-ale-chybeji-lide-s-kvalifikaci.html


Hlavně ta úvaha na konci toho článku je obzvláště chutná........Zakladatel: (-deaktivovaný profil-)  


(-deaktivovaný profil-)
15.04.2016 / 09:26
Trochu i zábavné, ne?
keduler
15.04.2016 / 10:51
Na mnohých firmách, nás nejsou schopni bez naší spolupráce ani v normálním čase naložit či vyložit..., takže úplně živě vidím...jak kamiony jezdí sami a na firmách to odplachtovávaj, kurtujou či odkurtovávaj a prostě všechnu ta herarchie okolo nakládek a vykládek kterou všichni známe... A když pak kamion chytí v Německu z málo kurtama, tak flastr dostane "pan robot" z firmy kde se nakládalo... OPRAVDU SRANDA :-)
sibrsibr
15.04.2016 / 14:19
On ten problém nedostatku řidičů nejlépe vystihuje tento úryvek:
"jsem otrávenej a smutnej z čím dál víc otrávenejch a smutnejch lidí, vykořisťovanejch nějakým šéfem, například v podobě odbarvený blondýny, která, když se ozvou, je vyrazí a naverbuje si někoho, komu se vyplatí dojíždět třeba i ze Slovenska. Sociálnost tohoto státu se těžce rozpadá. A nálada ve společnosti se horší."

Je to z článku:
http://www.novinky.cz/zena/styl/400097-marek-daniel-od-vaclava-havla-k-tondovi-blanikovi.html
Kdo to nezná, určitě se pobaví, když tomuto seriálu věnuje pozornost.
Miloš
15.04.2016 / 17:41
Chlapi...to jsou zase uvahy... :) to mi pripomina, jako by se koci chechtal, "kdo pak bude hazet vidlema tu slamu na rebrinak"... a mily koci uz tu jaxi neeeni...Mohu vas uklidnit, ze je to jen a pouze o technickych resenich a rozvoji logistky... A jak se kdysi hazelo vidlema, tak se dnes "odplachtovava"... Coz neznamena, ze se bude plachtovat dalsich 200 let. Uz jsem to tu psal nekolikrat, ale treba dvouposadka, co bude po dalnici ridit "vlacek" je uz dnes naprosto predstavitelna technicky vyresena vec. Jeste budete radi, kdyz vas na stara kolena nekdo necha ve skladu denne kurtovat 40 robotickych aut...
dami0001
20.04.2016 / 02:26
Miloš: tyhle kecy poslouchali naše maminky jak se bude v roce 2000 jezdit na dovolenou na Měsíc.Gagarin tam byl, tak už není problém.

Jiří Šindler z Bohemia Cargo by se měl míň dívat na televizi, a trochu zapínat to co má v hlavě. Nebo aspoň předpokládám, že tam něco má. Až se to tady opravdu podělá, a ty řidiči se spojí a na jeden den zastaví, tak se z těch vašich řečí pokakáte.
jancas
20.04.2016 / 20:11
Dami0001: Až se to tady opravdu podělá, a ty řidiči se spojí a na jeden den zastaví, tak se z těch vašich řečí pokakáte.

Napsals to hezky a zároveň vystihl, proč to funguje jak to funguje. I kdyby se řidiči spojili, najde se pár blbů, kteří pojedou, když jim nabídnou pár korun navíc. To je podobný, jako s cenami dopravy. Vždycky se najde firma, která pojede o kačku levněji promítne se to do platu řidičů...
dami0001
20.04.2016 / 22:43
jancas: no vestama na zrcátku se to tady nevytrhne. My tady budeme jenom remcat, a bobek. Nedávno mě nějakej magor, kterej se dozvěděl, že jezdím s kamionem začal brát do huby. A že jsme hovada, že je nás plná silnice, pořád překážíme atd. Nejsem konfliktní typ, ale celá hospoda na mě koukala, co já na to. Tak mu stejně nahlas povídám, že až si naučí sušit držku, a nebude muset mít v únoru jahody ze Španělska, brambory z Francie, rajčata z Maroka, melouny z Kostariky a meruňky z JAR, tak nás tolik jezdit nebude. Hovado jedno.
sibrsibr
21.04.2016 / 07:56
Dami,
to jsi mu to vysvětlil báječně :)

jancas,
kdyby řidiči desítky let nečekali, až se všichni spojí a udělají něco…
a místo dětinských úvah by si zítra alespoň třetina z nich správně dle zákona spočítala odpracované hodiny na své kartě řidiče, sebrala odvahu a zašla za šéfem a řekli mu: „Doplať“!
To by se k nim změnil přístup i chování od zítřka.
Jen na to musí mít člověk odvahu a pojištění právní ochrany, aby byl schopen dát případně žalobu, pokud mu šéf odvětí: „Zajeď zpátky do boudy, šmudlo“.
Ono se to totiž rozhoduje, buzeruje a šéfuje úplně jinak, když šmudla poslušně čeká na nakládku dlouho po směně a pak ještě nakládá zadarmo, než když si řidič řádně účtuje každou minutu prostojů a zdržení v práci…

jancas
21.04.2016 / 17:13
Njn. Prostě velkého auta bude na silnici vždycky hodně. Ale proti těm kecům, které by nejraději zrušili nákladní dopravu jsem už imunní. A s tím placením řidičů se to pravda dost zvrhlo. Chtěli pořád levnější lidi a dopadlo to tak , že už nezanedbatelné procento řidičů jsou telata, který neumí pořádně ani psát a takovýho člověka bych taky nechtěl přeplácet. O to víc by si ale měli dopravci vážit těch schopných. Zrovna nedávno se k nám přiřítil frajer s návěsem, že to div nepřevrátil a pak 15 minut couval k rampě , potkávám i řidiče, kteří neumí zacházet s kurtou apod. Do toho naše oblíbené spedice vymýšlí kraviny a platit se jim nechce a kruh je uzavřen...
dami0001
22.04.2016 / 00:07
jancas: tohle si ale firmy dělají sami. Dneska vyplivne autoškola řidiče, a starej se. A teď budu mluvit o sobě. Neuměl jsem vůbec nic. Odplachtovat, kurta bylo cizí slovo, ráčna jakbysmet, zapřáhnout / no to jsi se snad zbláznil /, a couvání?? Moje první bylo na úplně prázdném parkovišti na rampu č.3. Po půlhodině jsem se postavil jak fajfka na pětku, a byl rád. Ty začátky jsou v týhle práci hodně tvrdý. Oni se diví, že řidič orve auto. No bodejť by ne, když nemá zkušenosti, odhad, a nemyslí u toho. Ale není to vždycky vina řidiče.
PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.

KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení