VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Nejnovější forum:
Nabídka soukromé půjčky
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
Aire de Repos les Grands Brocards
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Do které z těchto zemí jezdíte nejraději?

FORUM
23.01.2017 / 17:07

Kamion nebo MHD?

Kamion nebo MHD?

Ahoj všichni!
Jezdím dlouhé roky jako řidič MHD a uvažuji o práci řidiče kamionu. Tak bych chtěl poradit, nejlépe od někoho, kdo už vykonával obě tyto profese a má možnost srovnání.Zakladatel: peta.kola 


Picinka
24.01.2017 / 15:14
Čau, zkusil jsem si oboje a každá práce má své. Jako autobusák těštvou lidi, pořad dokola, znáš trasu, nuda... Ale každý den doma, vykoupaný, relativně klid. Kamion je jiná škola. Záleží, jestli chceš jezdit na vnitru nebo ven. Na vnitru je to otročina, na jaře samé uzavírky, nervy, naši řidiči děs. Venku je to jiný, budeš polykat stovky km denně, dělat 9 hod pauzy a 15 hod výkony, budou tě honit od čerta k ďáblu, některé firmy jnm po vedlejškách a za 25 l/100 km. Taky stres. Ale zase si zastavíš kde chceš, nikdo tě kromě dispa neprudí, těm brát tel nemusíš. Zkus si to a uvidíš sám, každý jsme jiná nátura. Když jsem se z kamionky vrátil na bus, tak jsem byl chvilku v klidu, ale ptm už mě to taky začalo štvát. Zkus jezdit ven s busem, podle mě je to asi ta nejlepší varianta. Žiješ jako člověk, převážně jezdíš okruhy, v noci spíš v hotelu a připadáš si jako člověk. Není nad to nebýt pár dní vykoupaný a jít si v teplákách jako drsnej trucker koupit na benzínku kafe... Pouze můj názor...
peta.kola
24.01.2017 / 17:59
Děkuji za názor. Mám dost dluhů a u busu, i když dělám přesčasy jak magor, tak mi to zase sežerou všechno daně a další výpalné co si vezme stát.
Picinka
24.01.2017 / 18:38
No, když budeš jezdit busem ven, tak máš samozřejmně diety. Sice pokrácené, ale na rozdíl od kamionu za jídlo, které máš. Většinou snídaně v hotelu. A když chytneš jabka, tak máš vše cash, když ukončís s nimi okruh. Ale to nechci tady zveřejňovat veřejně.
sibrsibr
28.01.2017 / 10:16
Hodně záleží na každém jednotlivci. Také jsem jezdil kamionem i busem zahraničí a všude jsem potkal kolegy, co byli ochotni jezdit za hubičku a spokojenost jim přinášelo, když si každý den odtáhli kanystr nafty.
Jejich argument byl: „nikdo ti víc nedá…“
Jiní si zase uměli najít fleka slušně placeného.
Vše je o inteligenci řidičů.

wenca
30.01.2017 / 20:22

Picinka - že si řidič zájezdového busu vydělá dost na dýškách a Japonci jsou extra třída, není žádné tajemství :)

Picinka
31.01.2017 / 10:52
To jo, ale proč to tady psát..? Potom by ty jabka chtěl vozit každý :))
PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.

KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Crochet | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení