VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Nejnovější forum:
Rezervace parkovacího místa
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
Aire des Brotteaux
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Do které z těchto zemí jezdíte nejraději?

FORUM
16.08.2017 / 20:56

Dopravci - zloději a podvodníci

Dopravci - zloději a podvodníci

Zdravím, tak konečně jsem rád, že tady už čtu konkrétní případy řidičů a názvy dopravních firem.

Myslím, že určitě každý časem zaznamenal změnu v dopravních firmách. Bude to ještě chvilku trvat ale dočkáme se. Jen dále pište názvy firem a jejich praktiky. Nemlčte koukněte na ten bordel,máme už asi 15. ministra dopravy a co se změnilo ?? Všechno byl jen tlak na řidiče ze strany zaměstnavatelů. Řidiči nejsou a ejhle ono se konečně něco děje.Zachvilku nás už budou muset vyslyšet.... časem se ozvem jako Němci jen nesmíme být tak posr.a.ný před dispečerem, když vyhrožuje. Prostě ty malý šmejdi, co dávají základ a strhávají za všechno musí zkrachovat.....Ono totiž jedno funguje a to je tlak odborů a médií na konkrétní šmejdy, co se snaží podnikat v dopravě. Právě těmto organizacím musíme zdělovat problémy a medializovat. Nikdo by ješte před pár lety nevěřil, že nebudeme jezdit 7 dní v v týdnu a na západ si psát dovolenou.....

Vytlačme z našich řad kretény,co lezou dispečerům do pr..de..l. a jsou rádi, že mají ňákou práci za 90 kč na hodinu.Zakladatel: Trailor 


jeď bezpečně
16.08.2017 / 23:27
Trailore, přesně potvrzuji Tvá slova.
No je to postupně vidět i inzerátech. Je pomalu doba pryč, kdy firmy nabízeli mzdu 12.200Kč hrubého a krácené diety. Pokud chtějí sehnat řidiče, tak se dnes základ točí kolem 20.000Kč a diety kolem 55 Eur a nabízejí je i v ČR. Některé dávají i další bonusy.
Je dobře, že bude konec turnusům 3 - 6 týdnů. Dnes není problém najít práci od pondělí do pátku, nebo maximálně na dva týdny. A to díky zákazu odpočinku 45 hodin v kabině .
No chtělo by to alespoň 8,5 Eura na hodinu.
Dopravci si musí vyjednat jinou cenu, aby měli na slušnější odměnu řidičů.
A dispečery je třeba umravnit. Mnozí si myslí, že jsou bozi. Takové cinty, že řidič musí jet přes zákaz, protože mají dojednanou vysokou pokutu za pozdní příjezd, to je jejich boj a jejich špatné plánování. Musí plánovat s dostatečnou časovou rezervou a ne na doraz. Dokonce mi dispečet o Transbozenu řekl, že počítá průměrnou rychlost 80 km/h. Samozřejmě od rampy k rampě. Průměrnou rychlost za dobrých podmínek, uděláš s kamionem maximálně 64km/h. ale často o poznání méně. Však jsem mu poslal fotku počítače, dlouhodobé průměrné rychlosti za dva týdny, 62,4 km/h.
Tedy lidi, nedejte se !!
jeď bezpečně
16.08.2017 / 23:35
Dodávám.
A je dobře, že současné vozidla nejdou oblbnou magnetem, na který mnozí dopravci a dispečeři řešili. Nabádali řidiče k jejich používání. Někteří chtějí aby se částečně používal mód OUT a vyndat kartu. To je další zakázaná věc. Nebo používat u rampy či tankování postýlku na TG. Nic takového nedělejte, je to také přestupek a na víc sami sebe šidíte.
Hooryn
17.08.2017 / 08:42
To byste museli napsat (ve všech slovanských a balkánských jazycích) na všech parkovištích, pumpách a pod. Pomohlo by za jakýkoliv úmyslné šizení tachografu 2 roky natvrdo pro šoféra a zákaz činnosti pro firmu na 10 let s propadnutím majetku. Pak by byl snad pořádek.
vlajkař
17.08.2017 / 19:24
Souhlasím a plně se ztotožňuju s názvem zloději.
Trailor
17.08.2017 / 20:00
Ahoj na stránkách .

Kolegové ještě si připomeňme, že ty dopravní firmy vymněnují majitele a jednatele jako ponožky čistotný šofer. Všechno je jen účelové, když policie nedokáže úmyslný trestný čin nic se neděje. Oni vše hodí na podřízené vedoucí pracovníky. Ale řidič to nehodí na nikoho, mi to děláme umyslně s vědomím, co se může stát. Každý nadřízený vás potopí. Proč ? Protože řekne má školení podívejte se. Majitel firmu ždíme na knop a ví komu jí za slušné peníze prodá. Tak jen nadále mluvme veřejně, co nám vadí a ty zloděje jmenujme . Koukejte jak se slepšil stav autobusáků v Praze a Brně na MHD. Nebo si myslíte, že to někdo udělá za nás ?????? To samé je už slyšet od řidičů menších firem, že už to jde. Bohužel jen na tom vydělali tyšoféři, co drželi hubu. Ty staří pardálové, co se ozvali dostali padáka ale mají práci a litují, že se neozvali dříve nebo jak mohli tak dlouho snášet šikanu a buzeraci od nadřízených. Ten co si nechá kálet na hlavu, je v dnešní době, kdy je práce dost a řidičů nedostatek HLUPÁK. Ten nikdy nic nedokáže jen bude přizdisráč...
jeď bezpečně
18.08.2017 / 09:46
Trailore a další, co se nebojí ozvat.
Ano je třeba veřejně jmenovat ty šmejdy a posílat na ně stále dokola kontrolu. Klidně se nechat vyhodit, protože oni následně u soudu nedokáží oprávněnost vyhazovu a budou muset doplatit mzdu třeba za dva roky. Vyhozený řidič zatím může pracovat jinde, jako brigádu,aby potom měl nárok na doplatek mzdy.
Já jsem již tady jmenoval firmy a nyní pro osvěžení to zopakuji a uvedu hlavní důvod.
- JP Pavlíček, Kralupy nad Vltavou : Sliboval mzdu nástup 30.000Kč a placené cestu na pracoviště mimo firmu. Nakonec mi ani nezaplatil mnou zaplacené parkování v Německu. Parkovné mi zaplatila pojišťovna DAS, protože se s ním soudit je problém. Mě ve zkušebce vyhodil, protože jsem si to nechtěl nechat líbit.
- Beran Trutnov. Patil od km, tedy protizákonně. A při čekání a popojetí 1 km za den, jsem měl výdělek 2,5 Kč za den !!! Daska z něho tahala peníze, ale dostal jsem je
- Harant u Příbrami. No to je kapitola !! To jméno má opravdu příznačné, hová se podle jména. Bylo něco slíbeno v pondělí při nástupu a ve středu na cestách to bylo o 180 st. jinak Za ukončení ve zkušební době, na mě zavolal PČR ( známé ), ale nepodařilo se mu nic. Nechal jsem to místní policii vzít a předat jinam. Za za jeho chování, jsem mu nechal kamion v Mnichově. Ale to bylo legální, protože se tam mělo parkovat na víkend a já dal v sobotu výpověď, tak jsem ani nemohl jet v pondělí, že ?
- DASS s.r.o. Příbram. Tam si pletou řidiče za opraváře na cestách. Ty jejich šroty se rozpadávají během jízdy !!!
- TomiTrans CZ s.r.o., Stachy, majitel Tomáš Voldřich. Tam jsem jezdil skoro dva roky. Nejdřív jsem ho chválil, do doby kdy se přitvrdilo a on chtěl jet další 4 hodiny, po 15 hodinovém výkonu. A ještě neplatí svátky, noční, dovolené. Kontrola SUP - Inspekce, mu našla dost prohřešků, bude mít spravedlivou pokutu. O peníze se budu soudit, v současnosti to má právník. Pro zajímavost, hygieně při kontrole slíbil,že řidičům bude jezdit otevírat pronajaté WC i v noci ??!! Dobrý blábol, že ?
- Dak Hořovice. Vedení mělo představu, že dvoj posádky budou jezdit nejlépe 6 turnus. Jednání řeznického psa, místo pracovní smlouvy dohoda atd. Pozor lidi !!! Na dohodu nemáte nárok na diety - stravné, placenou dovolenou a nejde vám to na důchod atd. !!!!!!! No nyní se jim to tam hodně hroutí a to je dobře !!

Vše co jsem napsal, mohu doložit
jeď bezpečně
18.08.2017 / 09:47
Pokračování:

Vše co jsem napsal, mohu doložit, jinak bych riskoval žalobu.
Jinak jsem byl i u slušných firem. Ale jsem v důchodu, tak se jdu svézt, jen od podzimu do jara.
sibrsibr
23.08.2017 / 16:49
Nejzajímavější případ neplatné výpovědi od dopravce za údajné hrubé porušení pracovní kázně řidiče, kterou soud nakonec zrušil a dopravce musel doplatit náhrady mezd cca 800 000 hrubého plus úroky, které nebyly malé, protože se spor vlekl dost dlouho. Okresní soud výpověď potvrdil. Krajský soud vyhověl odvolání a vrátil zpět na okres, ten svůj původní rozsudek změnil a výpověď zrušil. Znovu odvolání, tentokrát zaměstnavatelem. Ten však neuspěl a rozsudek byl potvrzen. Pak bylo ještě dovolání k nejvyššímu soudu, který zrušení výpovědi potvrdil. Po vyplacení náhrad mezd za všechny roky zpětně, měl řidič opět nastoupit zpět (běžný postup při zrušení výpovědi soudem), ovšem zaměstnavatel dostal strach, že se o celé věci dozvědí ostatní řidiči, kterým samozřejmě tvrdil, že všechny soudy vyhrál a dotyčný je dávno vyhozen a živoří, s řidičem se dohodl, že mu vyplatí ještě odstupné…
Dotyčný byl celou dobu zaměstnán jako řidič u jiné společnosti ovšem, jezdil s běžným náklaďákem v místě. Dopravce ještě namítal, že na náhrady mezd nemá nárok, protože pracoval jinde. Soud jeho námitce nevyhověl, protože sice pracoval jako řidič, ovšem v dopravní firmě, která neměla stejný předmět podnikání, ani konkurenční vztah s původním zaměstnavatelem. Ten se zabýval mezinárodní přepravou.
Tento dopravce již prohrál více sporů a vyplatil více obdobných žalob. Svým ovečkám však vytrvale tvrdí, že oni zákony neporušují a že všechny soudy vyhráli. Když jim ovečky věří…

jeď bezpečně
23.08.2017 / 17:56
Sibrsibr, podobné kraviny také tvrdí stávajícím lidem i Voldřich. Prý nikdy neplatil žádnou pokutu atd.
Jinak to co popisuješ, je opravdu zajímavé a je třeba více takových případů.
Trailor
23.08.2017 / 19:23
Zdravím, ale to je za předpokladu, že se dohodnou. Nemůže přeci výpověd ze strany řidiče vypadat tak, že nechá auto na parkovišti a zavolá dispečeru, že skončil. Výpověd má svá přesně stanovená pravidla v ZP. Tohle může fungovat jen tam, kde má zaměstnavatel máslo na hlavě. V okamžiku, kdy bude zaměstnavatel vše dodržovat a zaměstnanec si bude dělat co chce , tak to tak nelze praktikovat. U velkých firem, nad 200 zaměstnanců by toto jednání bylo monitorováno do doby než řidič udělá chybu . Právní oddělení by pak sestavilo postup jak případ řešit. Nutné je taky vědět, že né všechno co se odehrálo je ze strany řidiče pravda.Obecně i opačně...
sibrsibr
24.08.2017 / 15:50
Trajlore netuším o jakém odstavení vozidla píšeš, ani nevidím žádnou souvislost tvého příspěvku s mým.
Na jaký příspěvek reaguješ?

Pokud to není reakce na nic, jen popis nějaké smyšlené události, tak se mi to zdá jako výjev bujné fantazie z parkovišťové párty, v praxi realizovatelný jen absolutním hlupákem.

Trailor
24.08.2017 / 19:09
Pro sibrsibr, není to o tvém příspěvku, ale reaguji na zvláštní ukončení pracovního poměru v článku ze dne 18.8. 2017 v 09:46 od " jeď bezpečně." Nejsou všichni dopravci zloději a blbci i oni se umí bránit. Jsou firmy, kde si kontroly podávají dveře, mají vyčleněnou kontrolní místnost a spolupracují se státní správou. Bohužel, spousta řidičů si ježdění vysvětlovala jako turistiku a zlodějnu. Když řidič vidí jak krade nadřízený, a firma nic nedodržuje tak se taky podle toho chová. Ale jestli firma funguje jak má, tak jsou tady jasně daná pravidla a to pro obě strany.
sibrsibr
24.08.2017 / 20:50
Aha. Nechat auto někde a skončit okamžitě může mít i opodstatněný důvod.
Ovšem to chce hlubší zkoumání konkrétní situace a zkratového jednání.
Ohledně té spolupráce se státní správou, to nevidím tak růžově.
Kdyby státní správa plnila řádně a důsledně svoji kontrolní funkci, tak by takový bordel v odměňování řidičů a dopravě obecně vůbec nemohl být. Buď tam sedí lidé, co se nechají opít rohlíkem, nebo mají věčně nachystané kapsy na úplatky.
Sám jsem byl kdysi na úřadě stěžovat si na protizákonné jednání zaměstnavatele. Baba z úřadu mi hned opáčila, jestli se nebojím, že mě zaměstnavatel vyhodí, když dám stížnost. Odpověděl jsem jí slušně, že si přeji, aby mi svá slova předala písemně, a měla by se o své místo obávat spíše ona. Tak obrátila, ale já ji slušně poděkoval a odešel stížnost dát její nadřízené s vysvětlením, proč to nedělám standardně.
Vždyť ty hovada ze státní správy nemají žádnou obavu o svoje teplé místečka, i když přehlížejí do očí bijící svinstva a porušování zákonů.

vlajkař
24.08.2017 / 21:56
Nechat někde auto jen tak je nesmysl,můžeš skončit na dohodu
Hrubé porušení pracovní kázně,
zdravotní stav,
dvouměsíční výpovědní lhůta,
ale skončit jen tak,dostaneš k úhradě škodu popř. ušlý zisk atd.
Pokud je to jen trochu možné, snažit se prostě dohodnout.
Zrovna taky jsem ve výpovědi a jen slušné jednání mi snad pomůže k tomu,že mě s firmy pustí dřív,než stanovuje zákon.
A tak si hledám novou práci,a i když si tady všichni píšeme veřejně o tom co kde a jak je,běžně se na stránkách různých firem dočteš třeba to,že plat je odvislý od ujteých KM a podobně.
Chci tím jen říct,že pokud si budu hrát na hrdinu,tak můžu jít maximálně tak do p..e,protože ani moje psaní tady,ani žádných z kolegů mi prostě s ničím nepomůže.Otázkou zůstává,jestli je opravdu o řidiče takový zájem,pač mám dáno několik inzerátů na práci a musím se přiznat,že moc nabídek se mi nedostalo.
Závěrem jen chci říct,že dostanu jen takovou práci,jak moc budu ochotný schovat ocas mezi nohama.
A někoho tady urážet,je asi stejné,jak na stadionu dělat ramena na někoho přes plot,ale tváři v tvář?
Jen jsem se chtěl podělit o svoje hledání nové práce. P.S. Zatím jsem si nevybral
jeď bezpečně
25.08.2017 / 08:11
Pro Trailora a Vlajkaře, případně pro další to upřesním s ukončením v Mnichově.
Jednalo se o práci ve dvojce. Bylo s Harantem fa Hari, dohodnuto, že se bude pracovat od pondělka do pátku, tedy vždy PĚT dní. Harant slíbil nějaké peníze na km, sice proti zákoně.
Po výjezdu ve středu, jsme byli ve Francii předáni cizí dispečerce. Ta nám zdělila, že budeme na trase vždy nejméně 3 týdny !! Po zavolání majiteli Harantovi, nám řekl, že jsme to špatně pochopili, že opravdu budeme na trase vždy nejméně tři týdny. Kromě toho, slíbené peníze za km, prý nejsou na 1 řidiče, ale dohromady !! Tedy 1/2 slíbeného. Tak jsme požádali o stažení do ČR s tím, že ve zkušební době skončíme. Harant řekl že se o tom nebude bavit a že nemáme diskutovat a máme jet. Tedy jsme z Francie dojeli do Mnichova, kde byla plánovaná na víkend odstávka do pondělí. Znovu jsme žádali Haranta, aby do mnichova poslal jiného řidiče, který převezme kamion s nákladem a my ve zkušební době končíme. Harant se nebavil a řekl, že do Mnichova nikoho nepošle a že můžeme jet domu třeba stopem.
Tak tedy asi tak.
Kromě toho, kolega ani neměl výbavu sebou na 3 týdny a ani peníze. Samozřejmě že Harant nedal žádnou zálohu na diety.
megouš
26.08.2017 / 02:03
pro vlajkaře: zdar, tvoje poslední věta,tedy "zatím jsem si nevybral" je svým způsobem velice pozitivní informace pro všechny kdo hledají práci. pokud vybíráš,je to stokrát lepší než kdyby jsi hledal. Práce je dost, nabídek taky. Slušných firem je ale nějak pomálu.Přeju šťasnou ruku při volbě. Bez ironie.
vlajkař
26.08.2017 / 07:37
Díky megouši

Lada11
04.09.2023 / 13:52
95% dopravců porušuje zákony a řidič by se měl bát dát výpověď okamžitě a nebo jako, jak tu někdo píše buď slušný a doufat, že tě zaměstnavatel pustí dříve??!!!! Bože, co to dnes jezdí za hňupy!!!
sibrsibr
05.09.2023 / 19:41
Řekl bych 95 procent všech zaměstnavatelů obecně. A úředníkům i politikům je to úplně jedno :-)
PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.

KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Crochet | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení