VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Nejnovější forum:
Volumo
Vtip týdne:
Opilci
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Do které z těchto zemí jezdíte nejraději?









FORUM
14.11.2018 / 16:05

Sice lodní, ale taky doprava...

Sice lodní, ale taky doprava...

Zajímavý dokument: „Zděšení pro svět aneb Skutečná cena lodní dopravy“
Investigativní rozkrývání aspektů lodní přepravy vrhá temné světlo na jeden ze základních kamenů globalizace. Španělský koprodukční dokument Devadesát procent veškerého zboží, které v západním světě konzumujeme, se vyrábí ve vzdálených zemích a dováží se na lodích přes oceán. Bez námořní přepravy by bylo nemožné plnit stále rostoucí požadavky společnosti. Ovšem její skryté náklady ovlivňují nás všechny. Například znečišťuje zemskou atmosféru mnohem víc než všechny automobily na světě dohromady. Kdo tahá za nitky tohoto obřího, tajemného byznysu, který bez přestání zásobuje sedm miliard lidí a drží klíč k ekonomikám jednotlivých zemí, našemu prostředí a modelu naší civilizace?



Zakladatel: sibrsibr 


(-deaktivovaný profil-)
17.11.2018 / 20:05
Já jsem to taky někde četl, že obří lodě nemají žádnou regulaci emisí a ty jejich dvoutaktní diesely jsou zkonstruované na spalování nejlevnějších složek ropy. Čouděj jak peklo.
sibrsibr
18.11.2018 / 11:46
Nejen čouděj, ale způsobují i daleko větší škody. Taky všechny pravidla ojebávají, aby byla doprava co nejlevnější. Nízká cena dopravy je pak pro svět spíše problém, na kterém bohatnou jedinci, než že by to přinášelo užitek všem. Přestože jen pár jedinců pohádkově bohatne, my všichni na to doplácíme.

jack ketch
21.11.2018 / 13:53
Bez levný dopravy, jak lodní tak třeba automobilový se vrátíme do středověku. Každá neúroda bude zbamenat hladomor, každá zima bude znamenat pomrzlý lidi a každej problém, kterej je dneska malej bude velkej.
Doprava má svý negativní stránky, jako všechno. Ty pozitivní ale zdaleka převažujou
chiquitita
21.11.2018 / 21:56
Každý 3.den potopená jedna velká kontejnerová loď Bohužel, co v tom dokumentu bylo je jen zlomek té špatné zprávy pro svět a budoucnost, tak, jak se jí mnozí nechtějí vzdát. A je to přesně o tom, že za komíny z domků jde lehce terorizovat lidi, ale velké gigantické "firmy" si zaplatí podmínky pro sebe výhodné. Starší auta nadělají míň škody na životním prostředí a zdraví, než se tvrdí, ale hold je třeba prodávat .
Když nad tím přemýšlím, asi to bude nepopulární a možná i nesrozumitelné, ale myslím si, že trošku "starověku (zpátečnictví, úcty k tradičnějšímu pojetí života....lze to pojmenovat různě)" v současnosti by možná pomohlo zachránit žitelnou budoucnost..Držme si tlapky a kola na cestě...
(-deaktivovaný profil-)
22.11.2018 / 05:16
Jo jo, svět je složitej...
toiletp23
22.11.2018 / 10:06
lodní motory sice spálí skoro všechno, ale nejčastěji je to až ten největší bordel, co zbyde po výrobě benzinu/nafty/petrolejářskejch věcí, kterej je jinak nepoužitelnej. jo, je to hnus spalovat, ale popravdě, ty lodě jsou kolosy, který uvezou opravdu desetitisíce tun nákladu na fakt velký vzdálenosti. jasný, je to produkt globalizace a můžeme se bavit, kolik toho nákladu fakt vezeme jak kokoti zbytečně tam a zpátky, ale nic to nemění na tom, že bez lodní dopravy by tady byl ten středověk.

pokud nejvíc řešíš ekologickou stránku věci, nezapomeň, že ty lodě plují po volnym oceánu/moři - splodiny dusíku, popílek a všechno tohle co jde do atmosféry, jde do atmosféry právě nad tím mořem. dáme si tedy kvízovou otázku: je pro ovzduší dýchané převážně člověkem lepší když vzniká znečištění nad vodou nebo na pevnině? nezapomeňme, že dusík je spotřebováván při dýchání zelených věcí, kterých je v oceánu/moři násobně víc, než na pevnině...

lodní doprava je špinavá, ano, ale větší problém vidím v na mnoha místech neregulovaných znečišťovatelů na pevnině hlavně v Asii a...
jack ketch
22.11.2018 / 17:58
Pro velký zaoceánský lodě se používají 3 základní typy paliva. Těžký olej (HFO) - něco jako mazut, nízkosirnatý olej (LSFO) a nafta. Různé zamě mají různé předpisy. Třeba v Baltu se nesmí jezdit na HFO, může se jezdit na LSFO a na naftu. V USA je povolená jen nafta.
Způsobů dělení paliv je víc, celkem jich je asi 20 druhů. Poslední dobou se hodně staví lodě na LNG, protože nemají emisní problémy a LNG není drahý.
Běžná velká loď dlouhá 350 metrů s výtlakem okolo 30 000 tun sežere tak 200 tun paliva denně

sibrsibr
22.11.2018 / 18:09
Nejde přece jen o palivo.
Vy, co píšete o středověku: Dívali jste se na ten dokument?
Je tam docela srozumitelně vysvětleno, že to je přesně naopak.
Cítíte se zasvěcenější více než tvůrci dokumentu?
Já bych teda víc věřil tomu, co vědci zjistili.
S nákladní dopravou je podobnost v tom, co vystihla Chiquitita.
Když má být doprava levná, musí dopravní prostředky řídit levní tupci.
A pak jsou logické ty časté nehody.
Chápu, že se ti nejméně schopní řidiči mohou bát o práci, pokud by se zvedly mzdy i požadavky na schopnosti řidičů.
Kormidlo je podobně kulaté, jako volant. Dej těžký dopravní prostředek do ruky nadutému blbci, nalož mu těžkou fůru. A dá se předvídat, co se brzy stane.
A že by znečištěný vzduch nad mořem, zůstával nad mořem?
Vygugluj si nějakou meteorologickou mapu. Nebo se zajdi podívat na výukovou hodinu přírodovědy páté třídy základní školy.
Myslíš, že se rozpustí i ty tisíce tun ropy, které vytečou do moří při haváriích?
Asi ty lodě řídí podobní chytráci, když se co chvíli nějaký tanker vyklopí.

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.

KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Crochet | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení