VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Nejnovější forum:
Rezervace parkovacího místa
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
Portes les Valence A7
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Do které z těchto zemí jezdíte nejraději?

FORUM
20.06.2020 / 18:21

HOPI - nové zkušenosti, rady

HOPI - nové zkušenosti, rady

Zdravím kolegové,
podrobně jsem přečetl všechny diskuze o HOPI, ale nedá mi to a zeptám se - je tu někdo, kdo u nich jezdí a má nějaké novinky? Zlepšilo se něco, co plat, jak často práce/doma, povídejte.
Jezdím 5 let v pískovně, naložit písek - odvést na stavbu, vyložit - zpátky. Chci přejít na něco jiného, MKD nechci, ale vnitro by šlo (Tesco atd.)
Jsem jedno ucho, povídejte :-)Zakladatel: Jakubko 


Hooryn
20.06.2020 / 18:46
S tím Tescem bys to teda vyhrál.....
Jakubko
20.06.2020 / 18:51
Jo?.. Já totiž vidím, že HOPI jezdí u nás v Pv do tesca - tesco je teda bída jo?
Sails
20.06.2020 / 19:39
Každej obchodní řetězec je bída...
Jakubko
20.06.2020 / 20:00
Takže HOPI vůbec nebrat?
Milos421
20.06.2020 / 20:45
No, hele, z vlastní zkušenosti... HOPI je asi nejznámější firma v ČR, která je jedním slovem "ojeb".. Moc čechů tady nejezdí, většinou tu máme samý ukrajince, bulhary nebo rumuny.. To samé na skladu.. Já tu jezdím 6 rokem, jezdím obchodní řetězce (Olma, prostějovský Tesco,..) .. A asi takhle
Jako začínající řidič u nich budeš beránek, budou na tebe zkoušet ty jejich ojeby (peníze, vykládky/nakládky).. V Prostějove to byla specialitka - přijel jsi na vykládku v čas nebo dokonce dřív, nikdo si tě nevšímal.. Po upozornění k tobě přišel ukrajinec, vyložil dvě palety a někde se ztratil.. Řešení? Říkám jim, ať tam okamžitě naklušou to vyházet, nebo to zavírám, dávám rolety a blokuju jim rampu, protože mám kolečko, hotovo.. To byl fofr, ti tam naběhli jak sršni ..
Teď se to hodně změnilo, jak příštup, tak peníze.. Já jezdím takhle: ve 2-3 ráno jdu do práce, druhej den ráno kolem 6-7 jsem doma .. Mám volno celý den/noc, vzbudím se v kolik chci a ve 2-3 jdu zase a takhle pořád dokola .. Vím, kdy budu +- doma, je to pro mě lepší, než MKD.. Prostějovský tesco je v pohodě, tam jsou dobří skladnící, vyhážou ti to.. Na co si dát pozor v Olmě, když rozbiješ jeden jedinej jogurt, platíš celou paletu, fik fik nazdar.. A co se týče platu - těch 35 tisíc za měsíc mám, ale jak jsem psal - musíš být důslednej, nenechat si srat na hlavu ..
Co jsme se s pár klukama bavili, škoda, že HOPI nemá odbory - kdybychom přestali na pár dnů jezdit, zajímalo by mě, co by dělali ..
D/r/iver
20.06.2020 / 22:10
Milos421
Pokud jsem to dobře spočítal,vychází mi 28h v práci jedna šichta.To jako fakt??
Trailor
20.06.2020 / 22:31
Pro:Milos421

nestraš tady, další rádoby uchazeče . Snad nejezdíš za tyto peníze? Proč platíš požkozený a zdřejmě špatně zajištěný náklad.. Jak se jogurt poškodil, co ? Máte všichni šlolení, a koukni se, jak reagují na moje příspěvky .
Nechápu vás. Musím ale říci, že mám dva řidiče, kteří tohle co se děje v Hopíku potvrdili. Proč tady píšeš veřejně , že HOPI nedodržuje základní pravidla BOZP, N.561, TOHLE sem nepatří. Spívej jen písničku ,koho chleba jíš. Ty jsi už asi byl dlouho o hladu co ? Tohle je další problém, který vznikne. Všichni, co na N 3 dojezdí, půjdou na malé káry, ale za jiné peníze. Automotive omezí provoz o 41 %.
Rotaran
21.06.2020 / 10:48
Takže ty se tady veřejně chvališ že každou pracovní směnu porušuješ všechny možné předpisy v dopravě a ještě tvrdšíš jaká je to super firma? Službu 28 hodin v kuse nemají ani hasiči.
rochuss
21.06.2020 / 10:52
Pro Milos 421 Myslím,že odbory jdou založit, stačí asi 5 lidí.Jdou založit i v utajení a lidi zastupuje nejaký zástupce odború z krajské odborové centrály.Kdysi jsem byl v CZ u jednoho ko.ota a ten říkal kdo založí odbory dostane padáka,ale odborový předák pokud je z firmy, výpověď dostat nemúže.Ale ten ko.ot měl ze založení odborů velký strach.Stejne jako vedení firmy Kaufland,oni se vlastně ničeho víc nebojí a ten strach vede až do centrály v D.
sibrsibr
21.06.2020 / 11:30
On to Miloš nějak plete vše dohromady. Například píše, že si nesmíš nechat nasrat na hlavu, ale zároveň je ochotný zaplatit celou paletu jogurtů. Tak mi někdo řekněte, jak se dá více nasrat řidiči na hlavu, než tím, že mu prodáš celou paletu jogurtů???
A pak ty představy o odborech, které by se měly založit, aby řidiči mohli přestat jezdit. Tady mi taky není jasné, jestli by tam ty odbory měly spadnout z nebe a přikázat řidičům aby nejezdili.
To je nějak zmatené. Co si pamatuji, tak odbory vždy zakládali zaměstnanci a sami si rozhodovali, co budou nebo nebudou dělat.
Ta dlouhá desetiletí totality tady vyrobila lidi, kteří stále čekají, až se o ně někdo začne starat a říkat jim co mají dělat.

Ale Miloši, pokud se chceš dozvědět, jak se řádně řeší rozbitý jogurt, nebo jiné situace mezi zaměstnavatelem a odbory, můžeš se přihlásit třeba k nám.
Zjistíš, jak to chodí.
V každém případě ti přejeme hodně zdaru a pracovních úspěchů.

Jakubko
21.06.2020 / 13:16
Takže to chápu tak, že k HOPI nechodit? Nějak se v tom ztrácím .. HOPI je ojeb, ale máš tam 30 tisíc, z toho však máš 28h šichtu a porušujou zákoník práce ..
Rotaran
21.06.2020 / 14:15
Na Hopi jsem byl párkrát vykládat a zodpovědně můžu říct že tak strašnou firmu jsem ještě neviděl. Všude samý Ukrajinec český se tam skoro nedomluvis totální bordel a chaos. Nedovedu si představit tam pracovat a snášet to každý den.
Milos421
21.06.2020 / 16:59
Napsal jsem to trochu zmatečně, ale chtěl jsem jen tady Jakubkovi ukázat, co ho v HOPI čeká. Procházka růžovým sadem to není, když budeš mít bordel v papírech, budeš běhat po firmě pro razítka apod.
Já jogurty neplatil, jakmile jsem viděl paletu, co byla nakřivo nebo celkově prasecky zabalená, odmítl jsem jí převést do auta, ať si ji přeskládají. V Kauflandu to stejný, palety jsou zabalený tak prasácky, že stačí najet na rampu na nějaký hrbol a paleta je na zemi - upozorním na to, když řeknou co řeším, odmítnu to naložit. Nasraně to přeskládávájí, ale já mám klid, ať si stěžují - nikdy se mi nestalo, že by mi někdo volal, že jsem se někde na firmě choval "neslušně" když jsem je jen upozornil na jejich špatné zabalení palet.
Trailor
21.06.2020 / 22:55
Pro: Milos421
jestli si myslíš, že řidiči budou lepší, tak mi věř, že né.. Nebo si myslíš, že někdo chytrý by tohle četl. Je to jen o lidské nátuře. Řidiči jsou samostatná skupina lidí, která se mezi sebou kleští. Čím jsou více, tupý tím lépe poslouchají.Tohle zase řadím jako malé topko. Bude to na D-148/2020.ř*21.6.20
Trailor
22.06.2020 / 19:56
Pro:sibrsibr,
Tohle jsi asi nenapsal úplně přesně viz. co jsi napsal: Vím asi jak, ale blbě to vypadá, to je jako by si každý zaměstanec, mohl pod pohrůžkou založení odborů dělat, co chce. Píšeš tohle :
Co si pamatuji, tak odbory vždy zakládali zaměstnanci a sami si rozhodovali, co budou nebo nebudou dělat.
PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.

KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Crochet | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení