VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Nejnovější forum:
Michal Balak
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
Aire Napoleon
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Do které z těchto zemí jezdíte nejraději?

FORUM
23.11.2022 / 11:03

Praxe

Praxe

Ahoj borci. Mám udělané čerstvé papíry, profesak a kartu řidiče. Chodím do své práce, ale mám pár volných dnů v měsíci, kdybych si rád něco přivídělal právě ježděním. Co mi chybí je praxe, jak to chodí na vykladkach, nakladkach v ČR, na co si dát pozor a prostě celkově, jak se práce na cestách dělá. Nevíte o někom s kým bych mohl jet na pár jízd na nabírání zkušeností? Autoškola není všechno totiž. Díky za všechny názory a šťastnou cestu všem. ????Zakladatel: Vojťas 


sibrsibr
23.11.2022 / 20:42
Udělej si volno dva, tři týdny a můžeme projet Evropou.
MarekN
05.12.2022 / 14:31
Pozor si davej hlavne na nakladce a vykladce u tech,kde se mas hlasit a snaz se jim lezt do prdele. Cim vic jim budes podlejzat,tim rychlejc budes hotovej. Takovi lemplove v kanclu a jesterkari umi udelat z teto profese peklo. Nezapomen mit bezpecnostni obuv s ocelovou spici a vystraznou vestu. Pokud to nebudes mit,tak se muze treba v Nemecku stat,ze vubec nenalozis nebo nevylozis. Samozrejme zalezi na tom s cim a kde budes jezdit,vsude je neco. Na zacatku hlavne rekni,ze jsi tam poprve a na co si mas dat pozor. U rampy hlavne radne zabrzdi a dej klin k zadnimu kolu. Nesnaz se pak jit na rampu z venku tou malou dirou,co zustane mezi navesem a rampou,bez dokola vchodem na to urcenym. Ve velkoskladech obchodnich retezcu jezdi po arealu pomalu a skladej palety s odstupem asi 30 cm,pokud tam bude carovej kod,aby se tam dostal scanerem ten,co to bude prebirat. A samozrejme si hlidej poskozene europalety,jak po obdrzeni,tak pri vymene,nejdulezitejsi jsou rohy palet. Europalety se vzdy meni,pokud neni dano zretelne jinak od tveho sefa. I kdyz bude pekna,tak poskozenej roh je porad defekt. U zbozi,ktere nevychazi na sirku auta,nezapomen radne zakurtovat na pevnych mistech,abys neposkodil zasilku. Az budes uvnitr skladu u rampy,tak radsi neotvirej vrata od rampy ani rampu,dokud ti nekdo nerekbe. Vetsinou to musi udelat pracovnik. Byvaji na haklivi a tesi se,ze te pak za to zmrdaji. Jinak nevim,co tak napsat,kdyz nemam paru o tom,kde budes jezdit. Snaz se dodrzovat terminy,jinak te nechaji stat i dalsi hodiny,nez prijdes ma radu.
? těpán
18.12.2022 / 11:14
1111
? těpán
18.12.2022 / 11:33
Vojtas. To je jen špička ledovce co ti popisuje Marek. Ještěrkaři . skladníci si vybíraj řidiče proto nejsou řidiči. Když tohle zjistí nováček řidič tak dá nohy na ramena za tu almužnu za enormní odpovědnost to nestojí .. oni nemusej zdravit. mluvit . Ale ty jako řidič ano. prostě jím lézt do otvoru dělat ze sebe šaška postarat se jím o zábavu. sprostý urašky budeš brát jako pozdrav budeš dělat. že to neslyšíš.Já bych o tom mohl psát knížky. Např. Jsem měl linku Švýcarsko byla to nejtěžší linka. Jak jsem o ní přišel . Ve Švýcarsku na vykládce se najednou objevilo u mě vedení začli jsemnou mluvit plynule ňemecky. Já jsi říkám proč plynule německý vždyť videj českou spz . něco jsem vykoktal německý . Švýcaři začli volat do mé firmy že jsem retardovanej .ale v čem retardovanej na to nedokázali odpovědět nakonec s nich vylezlo že neumím německý. Jsem dostal jinou linku mnohem jednoduší Německo za stejný peníze. Švýcarská linka se zrušila nikdo ji nechtěl byla nejtěžší . mé firmě to bylo ukradený protože má zakázek do aleluja..Nakonec chtěli abych se na Švýcarskou linku vrátil jsem to odmítnul . Pak kdo je tu retardovanej. Na druhou stranu kdo to říká ten to je
D/r/iver
18.12.2022 / 18:36
? těpán
Bud rád,že na tebe mluvili německy,kdyby na tebe spustili tou vizigotštinou nebo jak se to jmenuje,němčina smíchaná s latinou a ještě francouzština se tam motá,mluví tak v tom špicu,I-CH-F,to by jsi asi teprve koukal..A snad sis nemyslel,že uvidí CZ spz a padnou na zadek nebo honem poletí hledat nějakého tlumočníka..což by v CH neměl být problém,čechů a slováků je tam habakuk..
? těpán
18.12.2022 / 19:23
Mám mobilní internet neomezenej a díky tomu překladač všech světových jazyku.. jenže mobilní internet ve Švýcarsku stojí 1G 1000kc .minuta telefonátu do EU ze Švýcarska 45kč . Když jsem jel do Švycar tak jsem vždy vypínal mobilní internet. SMS stojí 15kc. Náklad se musel vždy proclivat na celnici na hranicích to taky nebyl žádný med úřednická arogance. a kupovat Mýto v automatech. Když chcou plynulou němčinu tak ať daj švýcarský plat nebo německy .
? těpán
18.12.2022 / 19:53
Ta komunikace z vedením ve Švýcarsku byla zbytečná . To nesouviselo nic z práci .prostě si mě chtěli vychutnat . Tak že žádný překladatel ani překladač nebyl nutnej .. lidská hloupost
D/r/iver
18.12.2022 / 22:31
? těpán
Nechci nijak snižovat tvou důstojnost,ale děláš,jako by jsi do CH jezdil jenom ty.A je ještě další varianta,že vyclení bylo bud na vnitrozemské celnici nebo přímo u odběratele,že dovezli celníka k autu,takže jsi musel vyběhat papíry na hranicích a potom další na vyclení. nebo čekat,až měl smluvní celník čas...A pro upřesnění,do CH jsem jezdil ještě v době,kdy se musela půlka nákladu vyložit v Basel na překladišti,druhou půlku jsi zavezl na vykládku,po prázdnu zpátky do Basel,naložit zbytek a zase pěkně na vykládku..Takže jednu fůru jsi dělal dva dny,pokud to bylo někde blízko.Mělo to něco společného s celkovou váhou a vím,že 16 tun jsem nemohl vézt najednou..A hlavně to mělo význam pro státní kasu,každý km se platil a asi ani ta překládka v Basel nebyla za hubičku..Možná si to taky ještě někdo ze staré gardy pamatuje..
PivusPupkus
19.12.2022 / 07:22
Ja jen nechápu jak někdo dobrovolně muže chtít jít dělat tuhle práci v současné době. Já se těším až s tím letos prásknu. A to nejezdím celý život,ale uvědomil jsem si,že ty peníze za ten ztracenej čas v té kabině nestojí.
PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.

KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení