VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Nejnovější forum:
WELL PACK, s.r.o.
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
AGIP Brodce, R10
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Do které z těchto zemí jezdíte nejraději?

ČLÁNKY - OSTATNÍ
Aschaffenburg 1

Aschaffenburg

Klárka, výlety mimo parkoviště

Neztrácejte čas na parkovišti

Myslím si, že většina řidičů během víkendové pauzy zatáhnou záclonky, otevřou pivko a za celý víkend nevystrčí paty z tepla kamionu. Případně se seskupí v malou partičku a v partičce celý víkend "prochlastaj". Není na škodu dovědět se od ostatních řidičů zajímavosti, novinky a podobně. Trocha alkoholu v krvi neuškodí. Zvláště začne-li někdo otevřením flašky trvdýho chlastu v pátek navečer a pátou flašku dopíjí v neděli kolem půlnoci, asi tak 3 hodiny před dalšim výkonem. Ideální. A sezení na jednom místě člověku taky neprospěje.


Jsem ráda, že se najde i pár řidičů výletníků, dobrodruhů s touhou po poznání. A pro ně, nebo pro ty, kteří už mají dost alkoholu v krvi, mě napadlo odstartovat nový seriál. Nazvala jsem ho "Výlety mimo parkoviště".

Aschaffenburg

Aschaffenburg 2

Je sobota, na parkoviště jsem byla kvuli prázdninovým zákazům nucena zastavit v 7 ráno. Pokračovat budu ve 20:00 a doufám, že to stihnu dotáhnout do Belgie. Dala jsem ráno krátký spánek a vzbudila se v 11. Mám před sebou krásné sobotní odpoledne, ideální na výlet.

Na 211 km dálnice A3 se naproti sobě nachází malá parkoviště s WC (nazývám je PWC). Protože stojím na severní straně, už už vyhlížím jak se dostat na jih do města Aschaffenburgu. Kolem dálnice je plot proti zvěři, ale nedaleko parkoviště je přes dálnici most. Jdu podél plotu a není problém se na most dostat, přejít na druhou stranu a kochat se výhledem na Aschaffenburg. Ikdyž zatím toho vidět moc není. Sestupuji dolů po srázu jedinou silnicí, která do Aschaffenburgu zatím vede. Na předměstí si zatím nejsem jista kterým směrem se mám vydat, abych se dostala na zajímavé místo, nejlépe do centra. Ale intuice Vás nakonec dovede nebo prostě stačí se optat.

Aschaffenburg 3

Dostala jsem se k velké řece na jejímž břehu byl v dáli vidět překrásný zámek. Prohlídka aschaffenburgského zámku je samozřejmě placená. Na nádvoří se ovšem dostanete bezplatně. Bezplatně se můžete procházet i udržovanými velkými zahradami či parky kolem zámku. Hezké jsou také uličky starého města plné obchůdků a kaváren a vyhrávajících harmonikářů. Pokud sebou na cesty berete přítelkyni, manželku, kamarádku a pod., procházka starým městem a parky Aschaffenburgu je velice romantická a určitě jí musím doporučit. Je tu také velké nákupní centrum, kde se dá zabít čas (a zaběhnout na toaletu :) naštěstí).

Aschaffenburg 4

Celý výlet mi trval kolem 5ti hodin, nachodila jsem kolem 10 km a utratila 5 euro za kebab a za kafíčko. Jediné, co mě mrzí, že jsem sebou nemohla vzít foťák a tak nemohu doložit žádné fotografie. Ale určitě se tu ještě někdy zastavím, tak to napravím.


(fotografie nakonec dodal jeden z uživatelů, který se do Aschafenburgu též vypravil..nepřeje si být jmenován..i tak mnohokrát děkujeme!)


Následující výlet - Brusel


KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení