VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Nejnovější forum:
Nabídka soukromé půjčky
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
Pieterlen SOCAR
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Do které z těchto zemí jezdíte nejraději?

ČLÁNKY - OSTATNÍ

Brusel

Klárka, výlety mimo parkoviště


Pokračujeme v našem seriálu Výlety mimo parkoviště, který pro nás vypráví kamioňačka Klárka a je určen pro řidiče, kteří chtějí kromě volantu poznat i něco jiného a také pro ty ostatní, co by měli. Víkendová procházka nikomu neuškodí. Najde se spousty lidí, co za návštěvu Bruselu vyhodí spousty peněz. Vy máte tu možnost vyrazit do centra za pár euro, tak proboha odhoďte flašku a udělejte něco pro poznání,ať máte dětem co vyprávět.

A10/E40 směr Gent, čerpací stanice TEXACO

Pokud sjedete z Bruselského okruhu na A10/E40 směr Gent, tak ihned za necelý kilometr stojí dálniční čerpací stanice Texaco. Z čerpací stanice vede podél dálnice okresní silnice směrem na Brusel. Ani nemusíte přelézat žádný plot. Vydáte se tím směrem, na téčku zabočíte doleva (doprava by byl most přes dálnici), dále se asi po 300 metrech dáte na první odbočce na silnici do prava a pujdete asi půl kilometru stále rovně. Když dorazíte na téčko, nalevo už se dostanete na trasu autobusů 213 a 214. Obojí jedou směr Brusel Noord. Vypátrala jsem, že celodenní lístek včetně metra stojí 4.50 euro. Ovšem nemám vyzkoušené, zda se dá koupit u řidiče. Takže v autobuse zaplatíte přímo řidičovi 2 eura a dostanete lístek, který Vám platí hodinu. Bez problémů dojedete nedaleko centra. Poznáte sami, kde vystoupit. Všude kolem vysoké skleněné bussines budovy a lidmi se to jen hemží. Stanice jsem nepočítala. Nápovědou kde vystoupit je, že přejedete po mostě velký kanál, na kterém uvidíte kotvit lodě. Stanici poté hned vystupte. Případně se někoho zeptáte. Určitě umíte všichni francouzsky. Stanice neni přímo v centru starého města. Tam už se dá dojít pěšky a je to na Vás a na Vašem smyslu pro orientaci. Neměl by to být problém.

Brusel

Co jsem za asi 5 hodin chození pěšky poznala, Brusel je nádherné město. Zvláště jeho historické centrum. Určitě se dostaňte na Grande Place, náměstí obklopené mohutnými skvostnými stavbami, z něhož vedou do všech stran melebné úzké rušné uličky plné kaváren a restaurací. Menu pro nás chudší stojí 12 euro. Další menu je od 18ro do asi 60ti euro. Mnou pro cenu obdivovaný McDonald jsem hledala marně, ovšem jiné levnější fastfoody se v centru najít dají, takže se dá slušně najíst i kolem 6 euro.
Asi půl kilometru od centra jsem narazila na lunapark hemžící se lidmi s některými až brutálně adrenalinovými atrakcemi. Co určitě musíte vyzkoušet je jakési ruské kolo. Za 4 eura na osobu se můžete kochat výhledem na Brusel z výšky odhadem 50 metrů. Také mě zaujala loterie, kdy si koupíte lístek s několika čísly a na malém jevišti je poté z klece vypuštěno morče, které se zmateně snaží zaběhnout do nějakého otvoru kolem. Každý otvor je očíslovaný a pokud morče zaleze do otvoru s číslem, které máte na lístku, dostanete žeton. Za žetony si potom můžete koupit věcné ceny, např. mikrovlnku.

Kousek od Grand Place jsem narazila na sošku čůrajícího chlapečka, která jak jsem později zjistila, je symbolem Bruselu. Někde v těch místech byla také zlatá soška nějakého Budhy či co, celého ze zlata. Nikde na internetu se o ní nepíše, ale zřejmě byla něčím zajímavá, protože u ní stála fronta lidí a kdo se dostal na řadu, ten sošku od nohou až po hlavu pohladil. Zřejmě se povídá, že tento rituál má léčivé účinky, nebo přináší bohatství nebo něco podobného. Celkově je Brusel opravdu krásné město. Připomíná mi trochu Londýn.. čím to Vám nepovím, sama nevím. Co mě mrzí, že jsem opět neměla foťák. V Bruseli ale určitě nejsem naposled, tak i tuto chybu napravím a fotky brusele dodám. Více o Bruseli si můžete najít na jiných stránkách. Já Vám výlet do města můžu jen doporučit.


Předchozí výlet - Aschaffenburg
Následující výlet - LimburgKAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Crochet | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení