VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Nejnovější forum:
Nabídka soukromé půjčky
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
Ashford
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Do které z těchto zemí jezdíte nejraději?

ČLÁNKY - OSTATNÍ

Limburg

Konečně jsem sebou vzala foťák, takže Vám ze svých výletù můžu krásu měst ukázat také jinak než slovy.

Dvě dálniční čerpací stanice Limburg

Mezi sjezdy 42 a 43 německé dálnice A3 stojí naproti sobě dvě čerpací stanice. Ve směru na Frankfurt Aral Limburg, ve směru na Kolín Shell Limburg. Oboje se města dotýkají a z obou je do Limburgu snadný přístup. Takže chlapi, konec s velkými pupky a udělejte něco pro svoje zdraví. Procházka nikomu neuškodí a navíc to není daleko. Něco málo přes kilometr. A historické centrum Limburgu je opravdu pohádkové.

Limburg an der Lahn

Na konci mostu přes řeku Lahn můžete sejít dolů k řece Lahn po jejímž břehu se dá příjemnou procházkou pod hradem dojít k sterému mlýnskému kolu. Nebo přejdete most a přímo rovně zapadnete do malé uličky, kde už začíná staré město. To je opravdu úchvatné. Úzké uličky obklopené baráčky, podobající se chaloupkám, jako z pohádky. Všude restaurace, kavárničky a krámky s různými suvenýry. Procházela jsem se těmito uličkami a dostala se k limburgské katedrále, mohutně se tyčící k nebi, pro veřejnost otevřená. Za ní malý limburgský zámeček, který byl zrovna v rekonstrukci, takže jsem z něho moc neměla. Na druhou stranu přes centrum Limburgu od katedrály je město o něco modernější. Narazlila jsem na příjemný parčík s fontánou, nakoupila jsem si ošacení v C&A, objevila Penny Market a další obhody, odpočinula si u velké fontány u nádraží. V uličce před nádražím mě zaujal zmrzlinový stánek. Nejmenší zmrzliny stály 80 centů a byly asi tak malé, jako tři velké zmrzliny u nás. Za dva dny strávené v Limburgu jsem jich měla asi 8 druhů a zmrzlinář už mě z dálky zdravíval, že jdu zase mlsat a byl rád, že chodím na zmrzlinu právě k němu.

Plavecký bazén v Diezu

Pro ty náročnější, jako jsem já, je nedaleko Limburgu plavecký bazén. Za 4 eura si můžete na 3 hodiny zaplavat ve velkém bezénu, zaskákat z merového či třímetrového skokanského můstku ve speciálním hlubokém bazénu a zablbnout s dětmi v menším a uplně nejmenším bazénku. Od čerpací stanice je bazén však pěšky minimálně na hodinu procházky. Pokud jste líní, dojděte alespoň na limburgské nádraží a kupte si za 3 eura zpáteční jízdenku do Diez-Ost. Je to jedna stanice a bazén je od nádraží v Diez-Ost nedaleko, asi sto metrů.


Předchozí výlet - Brusel
Následující výlet - Benátky
KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Crochet | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení