VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Nejnovější forum:
Rezervace parkovacího místa
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
Por tRadomsko
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Do které z těchto zemí jezdíte nejraději?

FORUM
26.11.2014 / 11:45

dopravci,kteří platí po jízdě

dopravci,kteří platí po jízdě

Neporadíte dopravce,kteří platí po jízdě?Zakladatel: vita69 


Stránky: -1-, -2-

Otas27
13.04.2015 / 19:53
Kareka
sibrsibr
13.04.2015 / 20:59
A taky zrovna náhodou nabírají, takže všichni hurááá k nim.
Comsped
13.04.2015 / 22:57
Kouněte k nám na stránky www.comsped.cz. Tankovací karty a platby na skonto poskytujeme téměř všem.
Splinter
14.04.2015 / 06:53
Davate diety pred vyjetim na cestu na cele 3 tydny?
Athari
03.10.2015 / 13:16
Kdo by dával diety na celou cestu před jízdou, když všichni stejně dávají diety podle ujetejch km (protizákonně)
sibrsibr
04.10.2015 / 07:45
Athari,
jestli jsi ještě v této době ochotný jezdit za učňovský plat a v podmínkách které naznačuješ, tak mluv za tebe. Podobných chudáků už je opravdu málo.
§ 183 Záloha na cestovní náhrady a její vyúčtování (1) Zaměstnavatel je povinen poskytnout zaměstnanci zúčtovatelnou zálohu až do předpokládané výše cestovních náhrad, pokud se se zaměstnancem nedohodne, že záloha nebude poskytnuta.

D/r/iver
04.10.2015 / 08:16
Pouze bych si dovolil p.sibrsibr doplnit,že tato dohoda o nevyplacení zálohy na cestovní náhrady by měla být vyhotovena písemnou formou,pokud se svého práva zaměstnanec nevzdal už podpisem pracovní smlouvy.Takže dobře číst,hlavně to,co je napsané malýma písmenkama někde dole na stránce.
sibrsibr
04.10.2015 / 08:47

Ve smlouvě se tohoto práva nelze vzdát. Stejně jako se nedá smluvně vzdát jakéhokoliv nároku, nebo práva v zaměstnaneckém vztahu zakotveného v zákoníku práce žádnou smlouvou. Ať už je v pracovní smlouvě sjednáno a podepsáno že se zaměstnavatel vzdává jakéhokoliv nároku nebo práva předem, je toto ustanovení smlouvy dle zákona neplatné od začátku a lze ho vymáhat i zpětně.
Nevím nic o tom, že by ujednání o nevyplacení zálohy na cestu předem musel zaměstnanec podepisovat. Nevidím k tomu ani důvod. Prostě dostanu zálohu a jedu, nebo nedostanu a neodjíždím. Nedovedu si představit idiota, který by odjel bez zálohy a po návratu z cesty by si někde stěžoval. To by mělo smysl snad jen v případech, kdy by měl zdokumentován nějaký nátlak ze strany zaměstnavatele a chtěl by se dožadovat nějakého odškodnění, či nemajetkové újmy. Pak by to mohlo mít smysl.
V každém případě býlími písmeny mezi řádky v jakémkoliv zákoně je psáno, že hlupák s prázdnou odkráčí a chytřejší se nakonec směje nejlépe. Proto se pracovní smlouvy, kde jsou na konci malými písmenky blbosti, v pracovním právu moc neuplatní a zastrašují jen pracovité, co nemají čas si občas přečíst zákoník, nebo si problematiku vyhledat na netu.
Pracovní právo není stejné jako obchodní, nebo jiné. Bere ohled na nerovné postavení stran.

D/r/iver
04.10.2015 / 09:04
Ale jistě víš,že většina smluv má dodatky a dodatky dodatků,takže v některém ta zmínka,že zaměstnanec netrvá na vyplácení zálohy před cestou,může být uvedená,je to dohoda a je dokonce písemná.Možná jsem to měl nahoře formulovat,že se zaměstnanec dohodne o nevyplácení už v pracovní smlouvě,ne že se vzdá práva.Zní to každé jinak,ale výsledek je stejný.A písemná forma je lepší z důvodu,že většina zaměstnavatelů zapře i nos mezi očima.Předpokládám,že tuto zkušenost nemám jenom já.
sibrsibr
04.10.2015 / 09:16
A když už tady Athari píše, že jezdí za km, tak soud řešil případ, kdy řidič žaloval zaměstnavatele, že mu nevyplácel cestovní náhrady a dožadoval se jejich doplacení zpětně. Zaměstnavatel se hájil, že vyplácel finanční plnění za ujetý km. Vyplacení jakéhokoliv bunusu za ujetou vzdálenost, nebo jiné motivační ohodnocení výkonu zaměstnanců, však nijak nezbavuje zaměstnavatele vyplácet řádné cestovní náhrady dle zákona.
Pokud tedy Atharimu vadí, že je odměňován protizákonně, nic mu nebrání, aby žádal doplacení cestovních náhrad zpětně. Jinak může jen planě pofňukovat na různých forech, nebo po hospodách. U veškerých podobných typů žalob samozřejmě hradí náklady DAS.

sibrsibr
04.10.2015 / 09:22
Drivere,
Asi to myslíš dobře, ale skutečnost že vzdání se práva zaměstnancem je v nějakém dodatku, nijak nemění skutečnost, že je takové ujednání neplatné. Jestli to zaměstnanec zapře, nebo ne je jedno. Stačí, když změní názor a okamžitě má nárok na vyplacení záloh na pracovní cesty i kdyby se ho předtím opakovaně vzdával a podepisoval jakékoliv smlouvy nebo dodatky. S tím prostě nehneš. Samozřejmě, že můžeš lidi oblbovat a říkat jim že se toho nároku vzdali a tak ho nemají. Většina ti uvěří. Ale kdo čte zákony, tak se jen usměje a ví že u každého soudu obhájí své..

D/r/iver
04.10.2015 / 10:10
sibrsibr
Zase se mi snažíš vnutit něco,co jsem nenapsal.Já jsem napsal o dohodě o nevylácení CN před cestou,ty mi pořád vnucuješ vzdání se práva,já jsem napsal zaměstnavatel,u tebe už je to zaměstnanac.A nikoho se nesnažím oblbovat,jenom jsem napsal,že pokud se zaměstnanec dohodne,že nevyplácení zálohy na CN před cestou netrvá,je lepší,mít to písemně..A že dohoda je možná podle ZP,to jsi napsal ty i s číslem §.Jenom jsem doplnil,že vhodnější je písemná forma,pro obě strany.Nic jiného,žádné spiknutí ani konspirace v tom nehledej
sibrsibr
04.10.2015 / 10:30

Driver,
nehledám spiknutí ani konspirace, jen jsem napsal, že písemná forma postrádá smysl. Taky že řidičům je možné nakukat cokoliv a oni často uvěří, aniž by si to ověřili.
Vzdát se předem záloh na delší dobu, například po dobu trvání pracovního poměru, nebo na celý rok, či jiné období prostě nelze. Zaměstnanec může souhlasit pouze s nevyplacením zálohy na aktuální pracovní cestu a svoje svobodné rozhodnutí deklaruje tím, že bez zálohy odjede. Pokud se rozhodne neodjet, tak je jasné, že zálohu chce. Vystavovat k tomu jakýkoliv dokument je zbytečné. Případně napiš, k čemu by takový dokument sloužil.
Vždyť je i možnost, že zaměstnavatel v pátek podepíše souhlas, že v úterý odjede bez zálohy a v pondělí si to rozmyslí a bude chtít zálohu na cestu vyplatit. Zaměstnavatel je stejně povinen mu ji vydat. Tak čemu lejstra?
Ale pokud si stojíš za svým, máš pravdu v tom, že si se zaměstnavatelem může každý vzájemně psát a podepisovat spousty dalších nesmyslných papírů, které nemají právní význam. Zvláštním choutkám a zálibám není možno bránit.

sibrsibr
04.10.2015 / 10:31
Byly také případy, kdy se vykukové snažili dát různé podobné nesmysly do firemních předpisů a podobně:
VNITŘNÍ PŘEDPIS § 305 (1) Zaměstnavatel může vnitřním předpisem stanovit práva v pracovněprávních vztazích, z nichž je oprávněn zaměstnanec, výhodněji, než stanoví tento zákon. Zakazuje se, aby vnitřní předpis ukládal zaměstnanci povinnosti nebo zkracoval jeho práva stanovená tímto zákonem. Odchýlí-li se zaměstnavatel od tohoto zákazu, nepřihlíží se k tomu.
§ 306 Pracovní řád (1) Pracovní řád je zvláštním druhem vnitřního předpisu; rozvádí ustanovení tohoto zákona, popřípadě zvláštních právních předpisů podle zvláštních podmínek u zaměstnavatele, pokud jde o povinnosti zaměstnavatele a zaměstnance vyplývající z pracovněprávních vztahů. (2) Pracovní řád nemůže obsahovat úpravu podle § 305 odst. 1.
Všichni tihle spořínci, které kdokoliv ze zaměstnanců žaloval, museli vše vyplatit i zpětně a dostali i nějaké ty pokuty. Jen opakuji, že je musel někdo žalovat. Stížností u úřadů mají smysl, ale jen pokud je zároveň, nebo později podána žaloba. Kontrolní úředník se ze zaměstnavatelem vždycky ochotně dohodne. Soudci už jim tak moc na ruku nejdou. Žalovat je možné doplacení nároků, nebo jiných částek, ale také například uznání práva na zálohu, či uznání jakéhokoliv jiného práva, nebo nároku.

D/r/iver
04.10.2015 / 10:48
Jsem rád,že už nemusím fungovat v tom Absurdistánu,kde musíš vymáhat nároky nebo aspon jejich uznání, dané zákonem,soudně.A kdo má všech 5 pohromadě,se z něho bude snažit taky vypadnout co nejdřív.Ale to už je mimo téma.
Athari
04.10.2015 / 12:37
sibrsibr, nikde sem nenapsal že za těhle podmínek dělám, ale obešel sem a obvolal cca 15 firem za měsíc teď, a všude nabízeli základ 11200 + 1,50-2kč za km. Někde to bylo eště horší a dávali fixní plat za točku. Firem kde dávají diety tak jak mají na den, a nekrátí je je fakt málo.
milk1
04.10.2015 / 17:51
Nevím kde to napsat.Mrkněte na máte slovo s Jílkovou s 1.10. co ten debil Jaroslav Hanák prezident svazu řekl,že řidiči maj průměr 17 tis a on platí řidiče plat 22 až 25 tis hrubého + diety 35 tis celkem 55 tis.Měli by jsme mu tedy napsat,že chcete tuto práci
cucik
04.10.2015 / 17:53
No to je prdel,vždy se něco takového založí a onanuje tam sibr.
marckos
04.10.2015 / 18:12
Zkus Omega Plus s.r.o. Je to plzeňská firma, chtějí jen s praxí. Diety vyplácejí před vyjetím a případný doplatek, pokud se zdržíš, ihned jak přijedeš.
Athari
04.10.2015 / 19:37
milk1 je to ten Hanák, ředitel FTL Prostějov? V té firmě sem dělal, sice ne jako řidič, ale nějaký řidiče od tama znám a +- těch 50 se tam vydělat dá. Ale je jasný že to se moc nedostaneš dom. A pokud vím tak není uplně jednoduchý se do té firmy dostat jako řidič.
Stránky: -1-, -2-

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.

KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Crochet | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení