VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Nejnovější forum:
Volumo
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
Ashford
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Do které z těchto zemí jezdíte nejraději?









FORUM
04.12.2018 / 21:13

Celý život v kabině?

Celý život v kabině?

http://zahranicni.ihned.cz/c1-66372790-ridici-kamionu-budou-smet-dal-spat-v-aute-a-domu-se-musi-podivat-alespon-jednou-za-mesic-shodla-se-eu-na-novych-pravidlech

Co říkáte na tohle? Takže žít v kabině auta,kde je člověk stejně jak ve vezeni už nikomu nevadí...ale chraň bůh presvihnout dobu jízdy....



Zakladatel: (-deaktivovaný profil-)  


Stránky: -1-, -2-, -3-

jozin
04.12.2018 / 21:29
No protoze ridici nejsou.Nikde.Zbozi se odvest musi,auta nejsou problem jen stim nema kdo jezdit.A zemim stare unie,mysleno nemecko,belgie,to plne vyhovuje a delaji si zakony tak jak jim to pasuje.Nac zamestnavat belgickeho truckera ktery chce 3000e za mesic a denne spat doma,jak muzou nastopit tatari z balkanu,za 1500e a v kabine cely mesic neni problem.Kdo ma oci a nekouka za jizdy do notase jen pocas jizdy,treba v te belgii vi,ze jim jmenovite tahaji navesy jen auta z balkanu,tzn naves spz Belgie,tahac RO nebo BG.
sibrsibr
05.12.2018 / 14:25
Když si ten článek přečteš důkladně, všimneš si, že je tam: „můžou spát“ a „musí podívat domů“. Tedy nikdo nenutí spát řidiče v autě, když nechtějí, ale taky jim nikdo nezakáže podívat se domů dříve, než je nejdelší možná doba. Stále platí i jiné zákony. Například náš český zákoník práce. I podle něho nemusíš trčet v autě déle, než je přijatelné.
Pokud řidič neumí říct ne, ani bojovat za svá práva. Vždy jen drží hubu a krok. Tak z něj udělají pitomce, i kdyby byly zákony jakékoliv.
Podívej se třeba na platnou 561. Říká: Denní jízda maximálně 9 až 10h. Pauza po maximálně 4,5h jízdy. Denní pauza minimálně 9 až 13h.
Přesto existují potomci, co si myslí, že musí jet každý den co nejdéle. Nebo pauzovat až po 4 hodinách jízdy, případně mezi směnami odpočívat maximálně 9, nebo 11 h.
Stačí v zákonech hledat správný výklad slov a nesežrat vše, co vám zaměstnavatel nakuká.

mateo
05.12.2018 / 16:00
Sibr,jdi do hajzlu.Taky jsou ridici,kteri nejsou hovada jak ty,kteri si uvedomuji,ze ten podnikatel ty penize nedostava od nekoho zadara.A kdyz nebude vyuzita plna doba,co to auto muze jet,fa vyfakturuje mene a co to znamena blbe?Ze fa ma mene penez a potom blbove a hovada jak ty dostanou mene zaplaceno a jedine co umeji,je tady blbe zvanit a pomlouvat,jak ty,idiote
sibrsibr
05.12.2018 / 17:15
Pořád je hodně lidí mezi námi, kteří jinak než v kabině nežijí, ani to jinak neumí.
Pak jsou ještě naštvaní, když jiní žijí lépe. Každý si může vybrat, jak žít chce :-)
(-deaktivovaný profil-)
05.12.2018 / 18:10
No jedná se mi o to,že teď to samozřejmě začnou využívat i ty slušnější firmy,které se snažili aby ten řidič byl víkendy doma. Sám u jedné takové pracuju a pomalu už začínám vidět jak se věci mění. Já nešel dělat tuhle práci abych prožil 29 dnů v mesici v kabině. A mám obavu že to už i u nás k tomu spěje,takže když se nedomluvim se zaměstnavatelem tak se příští rok odporoučím raději. Rozhodně neminim si nechat zkrachovat vztah a nevidět vyrůstat děti,jen kvůli penězům
AKM...
05.12.2018 / 18:36
Tak to se mi líbí ještě by to chtělo nějak okleštit nebo zrušit 561 je to vše jen zbytečná buzerace.
sibrsibr
05.12.2018 / 19:24
Venivi, zřejmě jsi zvyklý pracovat od pondělí do pátku a víkend doma.
Taky jde o to, jestli myslíš víkend 45 hodin, nebo 60 a více.
Zřejmě ti zaměstnavatel tvrdí, že to tak má být, ovšem i to je daleko více, než odpracovat musíš.
Stále platí, že za takzvaný základ musíš odpracovat 40 hodin týdně. Všechny hodiny nad, jsou práce přesčas. Za práci přesčas si můžeš vybrat, zda chceš zaplatit hodiny s příplatkem 20%. Nebo si vezmeš náhradní volno, také plus 20%. Takže za 5 hodin přesčas, 6 hodin náhradního volna.
Lehké je spočítat, že když od pondělí pracuješ 12 až 15 hodin denně, máš odpracováno už ve středu, nebo čtvrtek dopoledne. Pokud v týdnu odpracuješ 60h, můžeš v dalším týdnu čerpat za 20 hodin přesčas 24 hodin náhradního volna. To je 3 pracovní dny.
Za dva týdny to může být i 40 hodin přesčas = 48 hodin náhradní volno. To je 6 pracovních dnů. Tedy pondělí až další pondělí, pokud není v týdnu třeba svátek. Modely můžou být různé. Časté je čerpat část v penězích a část náhradním volnem.
No a pak jsou tu ještě náhrady za svátky (i během zákazu jízdy). Nebo běžná dovolená, kterou sice někteří čerpou, ale nedostanou ji řádně zaplacenou (průměrem).
Takže když chceš, znáš zákony, tak volna můžeš mít habaděj, bez ohledu, že EU povolila víkendy v kamionu, nebo určila, že nejpozději do měsíce musí být řidič doma. To platí jen pro ty řidiče, kteří se rozhodli být v autě. Po zavedení jednotných pravidel je nikdo pokutovat nemůže za jiný výklad v různých zemích.

sibrsibr
05.12.2018 / 19:24

Kdo v autě sedět nechce, zaměstnavatel ho nemůže nijak přinutit.
Pokud si přečteš 561, je tam napsáno: „pokud se tak řidič rozhodne, může odpočinek trávit“… Tedy to záleží na vůli řidiče, nikoliv na vůli zaměstnavatele.
Kousek z rozhodnutí NS v obdobném sporu (mezery v textu vznikly kopírováním z originálu, dosaď vhodné písmeno s háčkem).
Ur_il-li tedy žalovaný (jak vyplývá z obsahu spisu) ve smyslu ustanovení
§ 153 zák. práce p_edem písemn_ žalobci ve výzvách k nástupu na pracovní cesty,
že nocování b_hem pracovní cesty bude probíhat ve vozidle, které je pro tento ú_el dostate_n_ konstruk_n_ vybaveno, a sd_lil-li žalobci na jeho dotaz, že o víkendech je p_ipraveno nocování a ubytování pro _idi_e na základn_ v Belgii (p_i_emž soudy vycházely ze zjišt_ní, že i na základn_ by žalobce trávil nezkrácený týdenní odpo_inek v kabin_ vozu), a nezm_nil-li žalovaný takto ur_ený zp_sob _erpání b_žné týdenní doby odpo_inku ani poté, co mu žalobce sd_lil, že takto ur_ený zp_sob ubytování je v rozporu s právními p_edpisy, a co žalovaného vyzval, aby mu sd_lil, kde pro n_j bude b_hem pracovní cesty zajišt_no _ádné ubytování a jak bude toto ubytování financováno, nebyl žalobce povinen na tyto pracovní cesty nastoupit, nebo_ žalovaný ur_il žalobci zp_sob ubytování v rozporu s právními p_edpisy…

(-deaktivovaný profil-)
05.12.2018 / 19:25
Já si myslím, že turnusy 2+1 nebo nanejvic 3+1 jsou úplně v pořádku.A dvakrát po sobě mít odpočinek jen sobota večer a neděle jde zvládnout. A když se to vykompenzuje 9 dny volna. Tak proč ne.
Ty weekendy kdy dojedete v sobotu brzo ráno domu a v neděli vecer večer vyrazíte z firmy jsou tak na vyspani se a aby žena vyprala a navarila. 2+1 nebo 3+1 to už se dá zvládnout i nějaká práce na baraku a pořádně si užít rodinu. Samozřejmě výplata za ty 3 týdny musí být aspoň 50k čistého.
Jak bylo napsané výše, my řídici musime chápat firmu! A firma musí chápat nás. A pod 50K za 20dnu venku by neměl vyjet žádný řidič tahače s praxí. Ať si to odridi dispo jestli nechteji platit víc.
U nás v práci se na začátku cukali přistoupit na tenhle turnus, chtěli snížit plat, no nakonec zvedli základ, zvedli diety a dali týden volna v měsíci. A takhle by to mělo být, chceš dobré řidiče? Holt musíš zaplatit. Ještě že jsou i firmy kde to chápou ????
(-deaktivovaný profil-)
05.12.2018 / 19:31
Sibr, chci se zeptat, tobě šéf vyplácí všechno do poslední koruny tak jak má? A pracuješ jen 40 hodin týdně? Jestli tak tiše závidím. Ale přeji Ti to a verim, že jednou nás na tom jako Ty bude více řidičů.
sibrsibr
05.12.2018 / 19:51
Pracuji více než 40 hodin týdně, ale dostanu to zaplaceno, nebo si beru volno. Taky bych si přál, abych proto nemusel nic udělat. Ovšem realita je jiná. Kdo pro to nic neudělá, za toho to nikdo nezařídí.
Ani u nás to nemají všichni.
Kdo celý život ohýbal hřbet, na stáří se už nenarovná.
Před deseti lety neexistovaly rozsudky, o které by se dalo opřít. Právo si vykládal každý po svém. Dnes je to jednodušší v tom, že podobné rozsudky už existují. Takže případné vymáhání je daleko jednodušší a rychlejší. Ovšem stále je pravda, že jsem neslyšel o nikom, komu by se to povedlo bez pojištění, které mu krylo soudní výlohy a advokáta.

mateo
05.12.2018 / 19:59
O,zase
(-deaktivovaný profil-)
05.12.2018 / 21:35
to Tekczek:
Výplata za 3 týdny 50tis čistého???Ano mělo by to tak být ale není. Já když vtom sedím 26dni tak se max.priblizim takovým penězům. Podotýkám že nejezdím za diety ale za km,coz je prý jak jsem se dozvěděl protiprávní.
mateo
05.12.2018 / 22:36
Venivi,prosim Te,never ,co tady pise sibr a cirkusak tekczek.Prvni z nich je pojistovak od DAS,co se tady vydava za ridice,a druhy je cirkusak,ktery ano,ma treba 50000,ale jezdi ve dvojko,donedavna jak psal tak ve trojko i se psem.A za posledni.Penize budes mit takove,co si domluvis.Kdyz neda,jdu jinam.Jak jednoduchy
(-deaktivovaný profil-)
05.12.2018 / 23:50
Venivi ja to mam v Německu, ale myslím si, že by to tak mělo být v cele E.U. A beru to jako takový zaklad pro středně zkušené řidiče.
Pro mě, za mě klidně bych jezdil i za km, ale chtěl bych 5,50/6,50 čistého za km.(ve dvou donést domu za ty tři týdny aspoň 110k)
Ale tím jsme odbočily od tématu.....ty jezdíš 26 dnů v kuse a 4 dny volna nebo 2 týdny a weekend doma??



D/r/iver
06.12.2018 / 08:58
Tato debata mi připadá,jako když se dvě blechy hádají,které patří pes,na kterém zrovna jedou.Dokud tato ,,úprava" nevyšla ve Věstníku,nemá číslo novelizace a určení platnosti,je úplně zbytečné se o ní dohadovat a vymýšlet konspirace,co by kdyby a co pak..A už vidím tu spoustu keců,že řidiči musí při každém přejezdu hranic zastavit a ručně zadat do tchg,kdy do příslušné země vstoupil(vjel).
nicky
06.12.2018 / 10:24
sibrsibr. Není ten přesčasový příplatek 25%? Dokonce se domnívám, že v zákoně je uvedeno "nejméně 25%", ale tím si nejsem úplně jistý a momentálně to nejsem schopný dohledat.
A ještě jeden dotaz: Prosím Tě, kde je napsáno, že při čerpání náhradního volna za práci přesčas máš nárok na +20%?
MarekN
06.12.2018 / 10:49
No samozrejme,ze je rozdil,jestli mi nekdo rekne,ze mam volnej vikend a vyjizdim v nedeli vecer a vracim se v sobotu rano,nez kdyz reknou vikend volnej a zacnu v 6 v pondeli a do 16:00 v patek zamykam kamion a jdu domu. Bohuzel vetsina z vas ten rozdil nevidi a kdyz uz mam vyjizdet v nedeli a vracet se v sobotu,tak bych urcite uz radsi bral to 3+1.
nicky
06.12.2018 / 11:00
Je to jak jsem psal, už jsem to dohledal.

§ 114
Mzda nebo náhradní volno za práci přesčas

(1) Za dobu práce přesčas přísluší zaměstnanci mzda, na kterou mu vzniklo za tuto dobu právo (dále jen "dosažená mzda"), a příplatek nejméně ve výši 25 % průměrného výdělku, pokud se zaměstnavatel se zaměstnancem nedohodli na poskytnutí náhradního volna v rozsahu práce konané přesčas místo příplatku.

Ale třeba těch +20% k volnu je uvedeno někde jinde. Prosím, sibrsibr, o zprávu, kde to hledat. Díky.

sibrsibr
06.12.2018 / 12:40

Nicky. Je to těch 25% v obou případech. Jen jsem se spletl v čísle.
Že stejný bonus platí i při náhradním volnu vychází ze stejného paragrafu , který jsi vyhledal. Stačí to správně vyložit. Já i advokát jsme si shodně myslel, že přípltek se vzahuje pouze na peníze. Až z rozsudku jsme zjistili, že se to vztahuje i na volno.

Stránky: -1-, -2-, -3-

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.

KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Crochet | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení