krádež nafty
Pánové potřebuji poradit.
Mému příteli nějaký dobrák přes noc na odpočívadle vybral z nádrže naftu, a jeho dobrý zaměstnavatel si ji nechal od něj proplatit.Stálo nás to 7000.- Kč.
Může si vůbec toto zaměstnavatel dovolit.
Existuje slušná firma,kde zaměstnance neberou na hůl?
26.09.2015 / 09:40
Používám fotopast supr věc, běží na baterky , fotí neviditelně a dokáže odeslat fotku na mobil nebo email!
www.e-fotopast.cz doporučuji nejdříve konzultovat jakou vybrat , jsou levnější i dražší , ale funguje spolehlivě už jsem si svého zloděje chytil!,
26.09.2015 / 14:16
By mě zajímalo když jezdím na ten ekodiesel (tu žlutici), tak kdo by si ji do auta nalil. Ta je tak max pro stroje.
26.09.2015 / 20:41
Email:
potvrzujeme přijetí Vašeho oznámení pojistné události ze dne 12.11.2012 a k Vašemu dotazu sdělujeme, že zaměstnavateli odpovídáte za škodu, způsobenou porušením Vašich povinností. Záleží tak částečně i na okolnostech, za nichž by Vám nafta byla ukradena. Např. pokud by Vaše vnitřní pracovní směrnice nařizovaly odstavení vozidel pouze na hlídaných parkovištích, a nafta Vám byla ukradena při odstávce na parkovišti nehlídaném, za škodu byste odpovídal.
26.09.2015 / 20:42
Pokud jste však při vynaložení obvyklých prostředků nemohl krádeži zabránit, vina na Vás neleží.
Jestliže považujete zabezpečení nádrží na Vašem vozidle za nedostatečné, neodkladně to písemně nahlaste zaměstnavateli. Jestliže zaměstnanec zaměstnavatele prokazatelně upozorní na nedostatečné zabezpečení věci, za niž nese hmotnou odpovědnost, následně neodpovídá za škodu, která je na věci z důvodu nedostatečného zabezpečení způsobena.
26.09.2015 / 20:42
V případě, kdy krádež zjistíte, je vždy nutno kontaktovat policii. V opačném případě byste se vystavoval riziku, že věc nebude řádně prošetřena a za škodu budete shledán odpovědným Vy, přičemž Vaše odpovědnostní pojišťovna (u níž máte tzv. pojistku na blbost) odmítne z důvodu nepřivolání policie škodu proplatit.
Zaměstnavatel Vám z Vaší výplaty nesmí strhnout žádnou částku bez Vašeho souhlasu (souhlasem je např. podepsání uznání dluhu, uznání škody apod.), s výjimkou soudně nařízené exekuce. V případě, že by zaměstnavatel takovýto krok podnikl, neváhejte se na nás obrátit.
26.09.2015 / 20:46
Akorát mi neni jasný, proč by mělo pojišťovnu "na blbost" zajímat ukradená nafta...
27.09.2015 / 09:51
No...to mě už jo... Ha..ha... Zrovna tento týden jsem jel autem chytrolína, který jezdí blíže neurčenou dobu s víčkem, co nejde zamykat (ztratil klíče)... A to máme na firmě servis, kde by mu během minuty vydali nové... Nákupka cca 350 Kč... Toto považuji za "blbost" celkem kvalitní... Tzn. výsledný stav pak bude - nafta vykradená, víčko neporušené, chlap nemá klíče. A ještě bude rád, že to uhraje na "zanedbání pracovních povinností".. Ale, jak je psáno výše, tak prioritou je vždy ihned volat Policii a ihned oznámit zaměstnavateli. Ono je také nutno si uvědomit, že pokud se řidič "jen tak vrátí bez nafty", tak zaměstnavatel i svojí před volbou, zda nedat trestní oznámení na něj...!!! Kdoví, kde a jak se ta nafta ztratila... Navíc na toto může být pojištěn, což si při absenci policejního řešení dát za klobouk...
Jinak, pokud převedu na svojí situaci, tak na 90% mám sledovací zařízení napojené i na nádrž a dispečer bude o krádeži vědět dřív, než já. Dále jsem podepsal směrnice, kdy po skončení a na začátku jízdy provádím předepsané úkony kontroly vozidla. O krádeži se tedy ráno dozvím, předpisově ji okamžitě ohlásím nadřízenému, k tomu nafasovaným telefonem, který jsem (mimo jiné) povinen neodkládat a udržovat nabitý. Dále "postupuji dle jeho instrukci." Buď mi řekne zavolat Policii, nebo ji zavolá sám, nebo mi zavolá rovnou ředitel a řekne, ať natankuju, mažu nakládat, nebo vykládat a že firma jen vezme škodu na sebe, protože by bylo dražší, pokud auto bude někde celý den stát s místními četníky... Takto by to na 100% proběhlo. Pokud by pro mne byl nějaký jiný "ředitel" nedůvěryhodná osoba, tak si to nechám poslat SMSkou, která následně bude 6 měsíců u operátora pro potřeby případného vyšetřovaní "co kdo říkal"... Ale co tím chci říct já... Pokud neprovedu něco z výše uvedeného, jedná se o jasné zanedbání pracovních povinností, s nimiž jsem byl prokazatelně seznámen a tzv. "není o čem"... Takže případná "nedbalost" za max 4,5 násobek průměrného platu, nebo "úmyslná nedbalost" s náhradou v plné výši... Prvně si tedy projděte všechny věci, co jste podepisovali při nástupu a možná dojdete k nějakému "překvapení"... ha..ha...
27.09.2015 / 15:45
Ani náhodou bych jim nic neplatil !!!!! To by si pan majitel zkusil na mě jen jednou
27.09.2015 / 15:48
Ani náhodou bych jim nic neplatil !!!!! To by si pan majitel zkusil na mě jen jednou
27.09.2015 / 17:58
To Miloš,to je vcelku vyčerpávající odpověd',ale co když to zjistím při výjezdu ve 2:30 v noci a v 7h mám někde důležitý termín vykládky,přes noc na firmě nikdo není a telefon tam zvednou až po 8.hod.,tak a co ted' babo rad'!!!(myslím,že zdržení od policie by bylo minimálně 1-2h při jazykové bariéře asi i delší)
27.09.2015 / 21:23
To zdržení od policie bude mnohem, mnohem delší....Pokud to bude v civilizované zemi a škoda přesáhne hranici trestného činu,, tak to přijedou okouknout objížďáci a pak se bude čekat na kriminálku, techniky, snímat otisky prstů, řešit tlumočník a pod.
Situaci, kdy se nelze dovolat kompetentní osobě neznám. Na velké firmě to lze vždy a myslím, že i poslední soukromníček je stále na telefonu a sakra ho zajímá a chce ihned vědět, když se stane nějaký průser.
Ale dejme tomu... V tom případě bych samozřejmě opět jednal obecným způsobem, zvolil policii a nahlásil věc SMS kompetentní osobě... Mně osobně nikdo kompetenci "rozhodovat o nenahlášení" nedal, smlouvu se zákazníkem neznám a absolutně nejsem schopen posuzovat, zda je vykládka důležitější, než nahlášení škody... Že zaměstnavatel nevytvořil podmínky, aby bylo možno konat jinak a lépe...nebo není na telefonu..je čistě jeho problém...