VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Nejnovější forum:
Aetr vs M. Policie
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
Aire des Brotteaux
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Do které z těchto zemí jezdíte nejraději?

FORUM
08.11.2013 / 14:54

RKL Opava

RKL Opava

Ahoj,máte někdo nějaké info o této firmě?Zakladatel: Bishop 


Stránky: -1-, -2-

Tomashadow
17.11.2016 / 13:08
No taky by mě to zajímalo, je to docela velká firma tak neříkejte že tady nikdo není.
trento
09.12.2017 / 08:38
Teď jim řidiči utekli . Bohužel na severní moravě si dopravci stále myslí že se můžou chovat k řidičům jako prasata , zákoník práce jim taky nic neříká ! Nikdo to tady ani nekontroluje! Bohužel takhle to tady je a proto uvědomělý řidič který aspoň trošku může tak se zaměstnavatelům ze severní moravy vyhne velkým obloukem. I když možná tady nejaká slušná firma existuje ale není o ní vůbec slyšet :-) Hold dopravci tvrdý chleba maj!!! :-) :-) Ps: Ale i někteří řidiči jsou taky zajimavá zvěř! to jen abych byl objektivní
Karel Suchánek
17.01.2018 / 00:10
Dobrý den všem,
jelikož jsme jezdil více než 20let kamiónem tak jsme se dovolil přihlásit aby jsem reagoval na článek od řidiče s názvem trento. Dnes ale jsme ve vedení a odpovídám také za spokojenost řidičů
Za dobu 25 let nám řidiči neodcházeli ale loni se nám odešlo asi 12 řidičů z 85řidičů. Velice nás to překvapilo. Přišli noví řidiči, ale příčiny proč odešli tak někteří již chtěli jezdit kolem komína a tak šli jezdit do lesa a na domíchaváče. Jeden řidič odešel že má mladou rodinu a pak asi tři odešli že chtěli jít do menší firmy kde bude více osobní přístup. Respektujeme. Se všemi jsme si podal ruku a poděkoval a vždy jsme se rozešli v dobrém. Pokud je to jinak ať mi některý napíše. Jistě děláme chyby a vím jak to je, když se řidič vrací a těší se na pivo nebo na fotbal a dispečer ho žádá aby vyjímečně zajel i přes víkend tak to jednoduché není. Zákoník práce práce a AETR dodržujeme po celou dobu spolupráce, Při nákupu nových aut se radíme s řidiči kterou značku a v jakém vybavení vybrat, myslím si, že si to řidiči snad oceňují. Dále jezdíme převážně s výsledkem, že na víkend je drtivá většina doma. Stále ale ale máme co zlepšit a budeme zlepšovat. Je to naše povinnost.
Přeji všem řidičům v novém roce vše dobré a je jedno kde a u koho jezdí. A hlavně zdraví štěstí a ať se jim vyhýbají hladoví policajti po pokutách. KS
sibrsibr
17.01.2018 / 19:59
Pane Suchánek, z vaší reakce lze tušit, že máte k řidičům slušnější vztah, než mnoho jiných dopravních firem.
Ovšem nalejme si čistého vína:
Zákoník práce i AETR dodržují údajně všichni dopravci, dokud nedojde k hloubkové kontrole, nebo soudnímu sporu. Dokonce i tam všichni dopravci svorně tvrdí, že oni nikdy nic neporušují. Až v závěru bývá dokázáno, že každý dopravce používá jakýsi svůj výcuc zákoníku práce a svůj výklad AETRu.

Tímto nijak nezpochybňuji, že u vás mohou být podmínky slušné a že zřejmě patříte mezi firmy, které jsou v nevýhodě oproti firmám, které porušují snad všechny zákony. Bohužel, žijeme v zemi, kde je schopnost kontrolních orgánu tak nízká, že z porušování předpisů jsou vyšší zisky, než postihy. Nelze se pak divit, že úroveň řidičů klesá.

Vzpomínám si na případ, když jsem před lety jel pro vaši firmu s nákladem od Opavy do Čech. Když jsem dělal po 4 hodinách jízdy pauzu, asi hodinu před místem vykládky. Volala mi dispečerka, že si mám udělat pauzu až složím, že to vždycky stíhají za 4h20min jízdy. Že mám ještě půl hodiny jízdy a že to spěchá… Snažil jsem se jí vysvětlit, že jsem na nakládce nepoužíval magnet, jak asi dělali kolegové a že do půl hodiny nemohu stihnout dojet a najít místo vykládky, protože tam jedu poprvé.
Nedbala a začínala zvyšovat hlas. Argumentovala, že zákazník je urputný a chtěla, abych za každou cenu okamžitě vyjel, i kdybych měl přetáhnout maximální čas jízdy. Nezbylo mi nic jiného, než přepnout tachograf do režimu práce a znovu ji vysvětlovat, že AETR neumožňuje přetahovat maximální délku jízdy z důvodu prodlení vykládky. Dále jsem ji musel vysvětlit, že v souladu s AETRem jsem byl nucen přepnout tachograf do režimu práce, protože mě donutila přerušit přestávku a vést s ní delší služební hovor a že po skončení hovoru budu muset začít vykonávat přestávku znovu od začátku.
Ani tuto jednoduchou zásadu AETRu nedovedla pochopit a již křičela, abych okamžitě vyjel, nebo…

Možná se jednalo jen o ojedinělé pochybení vaší dispečerky.
Což se může stát jedenkrát za deset let, podobně jako v oblíbené české komedii :-)

trento
15.03.2018 / 11:08
Zdravím p. Suchánek
Tak to co píšete je velmi neobjektivní a lež.
Řidiči odcházejí a přicházejí to je pravda ale vy se bijete v prsa jaká nejste firma ??? Přitom taky porušujete zákoník práce !!! Nedáváte řidičům dietové vyůčtování jenom je necháváte podepsat,dále platíte velmi podivným způsobem takže řidič si není schopný si spočítat výplatu ani přibližně ! No co vám mám na to říct snad jen hodně úspěchu a do dalších let spoustu řidičů co neznají zákony a drží hubu.(a nevadí jím nekalé jednání)
Karel Suchánek
18.06.2019 / 23:14
Příspěvek pro trento,
ze zvědavosti se dívám na tento web jen zřídka. Píšete nesmysly, poškodit je jednoduché, ale nebudu ztrácet čas. Navrhuji stavte se na naši firmu a můžete se přesvědčit zda máte pravdu či nikoli. Dnes jsme ve stavu kdy se nám hlásí více řidičů než můžeme přijmout. Snad to nejsou řidiči co drží hubu a neznají zákony jak píšete. Myslím že je tím i urážíte. Pokud nebudete mít odvahu a chcete zůstat anonymní tak Vám přeji ať se se Vám daří.
KS
Karel Suchánek
18.06.2019 / 23:29

Příspěvek pro sibrsibr
na uvedený web se dívám zřídka a tak reaguji s velkým odstupem.
Pokud kdokoli křičí na řidiče tak je to velice špatně. Stres řidičů v dnešním provozu je velký.
Snaha vedení RKL je, aby se to nestávalo, jsem si ale jist, že se to může stát. Nezbývá nic jiného, než se i po tak dlouhé době omluvit.
Děkuji za pochopení a přeji vše dobré.
KS
sibrsibr
19.06.2019 / 09:18
Trento, v žádné firmě si nepřekontroluješ výpočet mzdy, pokud si nevyžádáš podklady zaměstnavatele podle paragrafu 96 odst.2.
sibrsibr
19.06.2019 / 09:22
Suchánku, omlouvat by se měli ti, co podobné situace vytvářejí. Vedení by mělo přijímat opatření aby podobné situace nevznikali. Máte nějaká opatření která podobné situace eliminují?
nicky
19.06.2019 / 13:52
Já tedy neznám pana Karla Suchánka pravděpodobně z firmy RKL Opava, a síbra znám jen z náklaďákových fór, tak, že se nemohu vyjadřovat ke zdejší diskuzi, ale zaráží mne, že někdo při zazvonění telefonu z firmy přepíná pauzu na tachografu na kladívka, pauzu přeruší a po skončení telefonátu ji zahájí znovu od začátku. Ano, asi je to v souladu s AETRem, ale já něco takového čtu poprvé v životě a mám-li být upřímný, tak mně to připadá jako naschvál přepravci, případně zaměstnavateli. Myslím si, že spousta řidičů při pauze, DDO, případně TDO vyřizuje telefonáty se zaměstnavatelem, ale ještě nikdy jsem nezažil, že by třeba někdo přerušil TDO jen proto, že mu někdo z firmy hodinu před ukončením zavolá a po ukončení hovoru začal dělat novou pětačtyřicítku. Znovu opakuji, asi je to v souladu s AETRem, ale nedělá toto jen síbr, aby ukázal jak je dokonalý? Nebo to tak děláte všichni, jen já ne?
I am Groot
19.06.2019 / 15:24
No pokud by mi během pauzy zavolal a vzbudil me klidně si pauzu udělám znova mají vědět ze spis a chceš vyspat když té pak třeba i 13-15h druhy den potahuji po nakladkach a vykladkach a jízda. Při tydenim odpočinku to udela jen magor a ikdyz to třeba je práce podle 561 tak jsem osobně toho názoru ze je to minimálně nekorektní k dispecerovi.
sibrsibr
19.06.2019 / 15:40
Nicky, máš pravdu. Já taky většinou vyřizuji běžné telefonáty během pauzy. Ovšem znovu, tě žádám: Když už máš neodolatelné nutkání komentovat vše, co napíšu, tak aspoň čti pomalu, pořádně a důkladně.
V tomto případě nešlo o běžný telefonický rozhovor. Probíhala 45 minutová pauzu během směny. Když ta paní nepochopila situaci, ani po několika pokusech vysvětlit jí, o co jde. Když už hovor protahovala do tak dlouhé doby, že v podstatě zmařila celý odpočinek a neustále vyžadovala okamžité pokračování v jízdě, a když už jsem byl z jejího chování vykolejen z běžného stavu, bylo nutno začít odpočinek znovu, protože řidič je povinen přerušit jízdu vždy, pokud je snížena jeho schopnost řízení (tedy i psychická pohoda). V tomto případě tedy prodloužit odpočinek, než je řidič opět v pohodě schopen se plně věnovat řízení.
Nejsem žádný duševní tupec, kterému vůbec nevadí, že po něm řve nějaká hysterická fůrie, nebo kdokoliv jiný. V podstatě přerušuji práci vždy, kdykoliv se kdokoliv ke mně nechová slušně. Dokonce mám vypozorováno, že pro některé jedince je nejlepší způsob, jak je přimět ke slušnému jednání, fráze jako například: „Pokud jste natolik rozrušen, že se nemůžete vhodně chovat, přijedu to složit zítra.“
Není moje vina, že někdo zaměstnává naprosto neprofesionální kretény. Já mám psychické i fyzické zdraví jen jedno a nenechám si ho zničit hloupostí jiných.
Podle tvé snížené schopnosti vnímat správně situaci z psaného textu odhaduji, že už máš asi taky nějaké následky způsobené dlouhodobě nadměrně zvýšenou psychickou zátěží.

nicky
19.06.2019 / 17:44
síbr
Velice jsem dbal při čtení Tvého příspěvku na to, abych četl pomalu, pozorně a důkladně u toho přemýšlel. Proto jsem i pochopil, že to bylo u 45 minutové pauzy. Jen jsem se tam nedočetl, že ta paní Tě vykolejila natolik, že jsi musel zahájit pauzu znovu, aby nebyla snížena Tvá schopnost řízení a musel jsi prodloužit pauzu o čas než jsi byl schopen se plně věnovat řízení. Mně to spíš přišlo, při tom pozorném čtení, že jsi to udělal naschvál, aby jsi té "hysterické fůrii" dokázal, že máš navrch.
Navíc se mně zdá, že o Tvých slovech by se nechalo polemizovat, protože jsem tady byl svědkem, že se k Tobě někteří tady nechovali slušně a Ty jsi to tady nepřerušil naopak jsi se to snažil vygradovat na maximum. Proto se domnívám, že ani v práci to tak docela nedodržuješ.
Jinak je chvályhodné, že dbáš o své psychické i fyzické zdraví a jak se rozrušíš nebo na Tebe někdo zvýší hlas, přestáváš pracovat a začínáš dělat pauzu nebo začneš vyhrožovat skládáním o den později.
A jako důkaz, že přemýšlím nad Tvými texty bych se jen zeptal, jaký vidíš rozdíl mezi neprofesionálním kreténem a profesionálním kreténem. Nějak mně to splývá..... Jen snad, že ten profesionál za to bere peníze, ale to asi také tak nebude. Ta "hysterická fůrie" to určitě zadarmo nedělala a měla to placené.
A nebyl by jsi to Ty, kdyby jsi na závěr nezpochybnil moje duševní zdraví. Možná, že jsem psychicky nemocný, ale zatím mně na to nepřišli (musel jsi na to přijít až Ty) ani při pravidelných lékařských prohlídkách, ani při pravidelných psychotestech. Asi ale musím být blázen, protože já, při nějakých dohadech práci nepřerušuji, ba ani nevyhrožuji, že přijedu skládat někdy jindy tak, jak to normální lidé obvykle dělají.
Možná, že já špatně vnímám Tvůj psaný text, Ty zase máš problémy s čísly, jak jsme se tady už několikrát přesvědčili. Každý máme něco, tak tyhle detaily neřeš.

mateo
19.06.2019 / 18:27
Nicky,a to zarucene nevis,ze sibr ma tachograf i v osobaku a jezdi podle aetr.A kdyz prijede domu a je vyjetej a po vykonu,tak si nejde ani zasukat,protoze by porusil bezpecnostni prestavku.To je dement,co?
sibrsibr
19.06.2019 / 22:07
Nicky, tady na internetu, to není o řízení kamionu v silničním provozu a nejde o životy lidí. Tady je to sranda. Jestli jsi někdy něco řídil a bereš to stejně odpovědně jako kecy na internetu, tak doufám, že nikdy nikomu nevyvraždíš rodinu, jedoucí v menším autě, na stejně silnici, kde ty kraluješ. Jsi buďto opilec, nebo úplný ubožák. Jako ten, co se k tobě vždy hned přidá. Tak se z toho polemizování vyspi a měj se pěkně.
Zeptej se v RKL, jestli by tě tam jako řidiče vzali.

nicky
20.06.2019 / 09:09
sibr
Určitě se tady nechci s Tebou tumfovat jestli jsem někdy něco řídil, případně co to bylo. A jsem rád, že to tady bereš jako srandu. Bál jsem se, že to, co tady všechno píšeš, myslíš vážně, pokud je to jen ve srandě, tak bohužel, občas nerozumím Tvému humoru.
Udivují mě Tvé odhady, jestli jsem opilec nebo úplný ubožák. Mám na hodně věcí jiný názor než Ty a to je, z Tvého pohledu, ta největší chyba, prostě Ti tady nepochlebuji, tak je mně jasné, že se Ti to nelíbí. Na rozdíl od Tebe, tady nikoho neurážím (ani Tebe), snad jen jednou jsem tady napsal, že ledacos víš, ale jako člověk jsi hrozný vůl. A to, že se tady ke mně občas někdo přidá, to bohužel nemohu ovlivnit, i Ty tady máš své přívržence, kteří na tebe nedají dopustit. Ale tak už to v životě chodí.
Napsal jsem Ti už několikrát, že když se mně nebude nějaký příspěvek od Tebe líbit, tak se ozvu. Je pravda, že to je v podstatě každý druhý příspěvek, který napíšeš. Ale vždyť je to, jak píšeš výše, ve srandě a někdy to tak opravdu vypadá, že si tady z lidí děláš srandu.
A proti firmě RKL já osobně nic nemám, vůbec je neznám. Práci nehledám, tak je zbytečné se jich ptát, jestli by mě vzali. Kromě toho, bych to měl do práce poměrně daleko, preferuji krátký dojezd do zaměstnání.
Tak hezký den a přeji Ti upřimně málo stresu, aby jsi těch pauz nemusel dělat mnoho a mohl se v psychické pohodě plně a zodpovědně věnovat řízení vozidla.
sanchez666
20.06.2019 / 14:21
nicky
Kura, já si taky oddychl, když si tady dělá ten hrozný vůl jen srandu :-D V hloubi duše jsem to věděl, bo s takovým pravopisem co má, tak to snad ani vážně nikdo nebral. Protože dělat chytrého a přitom dělat hrubky, že by se i na prvním stupni ZŠ musel dotyčný stydět, ale on se sám přiznal, že je lempl, tak mu jest odpuštěno;-) A hodně věcí už tak pomotal, tak se nediv, že čteš nepozorně a nechápavě, bo on v tom má takový bordel :-D Nic si z toho nedělej, protože on neumí sečíst ani jednotky, jak v jednom vlákně předvedl. Nebýt výmluv, tak se snad ani nerozepíše ... :-D
sibrsibr
20.06.2019 / 15:34
Nicky, vidíš, v tom je ten tvůj problém. Četl jsi pomalu, pozorně a přemýšlel, ovšem stejně ti nic nedošlo.
Na rozdíl od tebe Suchánek to pochopil a hned se omluvil, aniž by za tu situaci sám mohl.
Prostě s lidmi jako je ta ženská, nebo ty, nemá cenu v práci komunikovat.
Pitomcům nikdy nic nedojde, jen prudí okolí a obviňují všechny ostatní. Pokud se řidič neumí vyhýbat pitomcům, nebo jim odpovídat tak, aby se jejich hloupých keců zbavil, dopadá často špatně.
Proto při střetu s tupcem přestávám pracovat, dokud nezmlkne a neodejde pryč. Až pak pokračuji.
A oni vždy zmlknou a odejdou, protože oni moji práci potřebují. Já jejich kecy poslouchat nepotřebuji.
V každém případě máš tady spousty kamarádů, kteří jsou na stejné úrovni jako ty. Tak vám přeji dobrou zábavu.:-)


nicky
20.06.2019 / 15:56
Jasně, teď už ale vím, že to tady píšeš jen ze srandy, tak to tak beru. V pohodě, dělej si srandu dál, budu Tvé legrácky brát jako vtipy. Jen kdybych nějakému vtipu neporozuměl, tak se zeptám. Víš, jak jsi mí už několikrát napsal, že jsem opilec, úplný ubožák, stařec s třesoucíma se rukama, dement a já nevím, co ještě, tak mě jistě pochopíš.
Prostě, když nejsou argumenty, začnou nadávky. Ale pořád je to vtipná sranda.....
sanchez666
20.06.2019 / 17:46
Hodně se tady zasměji :-D
Je obdivuhodné, jak někteří potřebují tvoji práci ;-) síbře
Doufám, jestli je písemnou formou, tak v ní neděláš takové hrubky jak tady ty TYTULE ;-)
Stránky: -1-, -2-

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.

KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Crochet | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení