VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Nejnovější forum:
Volumo
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
Aire des Brotteaux
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Do které z těchto zemí jezdíte nejraději?









FORUM
23.02.2016 / 21:45

Volno po práci?

Volno po práci?

zdar chlapi...jak to máte Vy...máte čas si zajít k lékaři....zařídit úřady...pobýt s rodinou.... ? :-)



Zakladatel: (-deaktivovaný profil-)  


Stránky: -1-, -2-, -3-, -4-, -5-

tulak
28.02.2016 / 16:02
jo jo dobra rada musim na tom zapracovat skoda ze nevyhrozuje v SMS kach ale jen ustne a nebo v hovoru po telefonu ale je me jasne ze v tomto jednani ma praxi urcite nejsem prvni tento chlebodarce se da oznacit za otrokare a to neprehanim a kdyz dete vyfasovat zarovky da vam 2 odstrikovace nefungujou a proc je opravit odpovedel ze na starej Liazkach taky vecne nefungovali proste pro korunu si necha vrtat koleno
sibrsibr
28.02.2016 / 18:16
Tuláku,
Pro podobné případy jsem založil spoustu vláken, aby se řidiči nestávali otroky. Můžeš se inspirovat takzvanou „Italskou stávkou“.
http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi6wbTb9ZrLAhVI1BoKHYqGDoEQFgghMAE&url=http%3A%2F%2Fwww.liaz.cz%2Fforum%2Fviewtopic.php%3Fp%3D340375%26sid%3D74c0416f39c9b2b3c027554ab88cf2f1&usg=AFQjCNEO7b74KPbBA6xNX7DKsMx7g-8Y6w&sig2=pg1GtYJ9ziAqvXb2Kwvmfg&bvm=bv.115339255,d.ZWU
I když dopravci vyžadují tzv. využívání AETRu, nemají na to nárok. Tvůj pracovní úvazek je sjednán podle Zákoníku práce na 40h týdně. Zaměstnavatel ti může nařídit maximálně 8h přesčasů týdně. A maximálně 150h přesčasů za rok. Odpracování více přesčasů záleží na tvoji dobré vůli, ale zaměstnavatel ti je nemůže přikázat. Ve tvém případě už jsi 150h přesčasů zřejmě odpracoval během zkušební doby, takže tvůj nynější úvazek končí se 40h týdně, takže víkendovou pauzu můžeš začít již ve čtvrtek. Pokud se tak rozhodneš, tak si tvůj zaměstnavatel asi rozmyslí, jestli tě má dále vysílat na pracovní cesty. Zejména jestli ti dosud přesčasy neproplatil a budeš jejich doplacení vymáhat.
V dalších vláknech, které jsem založil na tomto fóru, se můžeš dočíst bližší souvislosti. I to, že vše je vhodné projednat s právníky a bez pojistky právní ochrany se mohou spory se zaměstnavatelem značně prodražit. Pokud máš pojistku, nemáš problém s výdaji za právníky, protože budou uhrazeny z pojistky, včetně případných soudních poplatků. Platí se cca 2 tisíce ročně. Záleží jen na osobní odvaze každého. Důkaz o odpracované době za cca 10 měsíců zpět, máš zaznamenán na kartě řidiče.

tulak
28.02.2016 / 23:08
sibrsibr Dekuju za typ i motivaci jakou si stavku jsem trochu zapocal zvolnil jsem tempo ale jen trochu s prescasi jsem uz slisel ale problem je ze tachograf se po zastaveni automaticky prepne na pauzu a ja doposavad na kladivka neprepinal takze skladam a zatim bezi pauza coz je spatne ,Kdyz jsem zacinal cca pred 10 lety tak to bylo na opak musel jsem naopak pauzu prepnout ted to asi mame takhle vsichni coz je dobre pro zamestnavatele a obcas ruku na srdce i pro ridice kdyz napriklad chce jet domu ale v celku se jinak ridic okrada o puzu napriklad po slozeni neco pojist a hura na nakladku jenze kdyz jsou ty nakladky 3 ? a dyspecer tvrdi ze na posledni delaj do 16,00 hod tak me prejde chut, cert aby to spral
sibrsibr
28.02.2016 / 23:46
Tulak,
Však víš, jak to mezi řidiči chodí. Hodně toho namluví, nechají si hodně nakecat, ale moc o tom nepřemýšlí a zákony moc pozorně nečtou. Pro přesčasy je jedno jestli máš navolenou postýlku, nebo kladívka. Do délky směny se započítává čekání i bezpečnostní přestávka (symbol židličky), stejně jako jiné činnosti (kladívka, čtverec, volant). Do směny se nezapočítává pouze denní přestávka. Tedy doba, kdy je židlička navolena nepřetržitě 9 a více hodin. Máš li v tachografu 2h jízdy, 2h pauzu, 3h jízdy, 4h pauzu, 1h jízdy a pak pauzu 12h, máš délku směny 12 hodin. Od začátku výkonu, do jeho ukončení.
Vždycky je to o tom, že dispečeři vědí jak podat informace, aby se řidiči honili sami. Je na každém řidiči, jestli se nechá, nebo během práce i přemýšlí. Když pak pod vlivem únavy něco vyvede, je to pochopitelně jen na řidiči. Vis článek pod odkazem, který jsem v tomto vlákně vložil na druhé stránce a rozsudek NS, který je tam uvedený.
Část rozsudku o přesčasech je na str. 9 a 10 zde: http://kamionaci.com/?forum=1003&str=10

tulak
01.03.2016 / 21:50
sibrsibr dekuju moc za odpoved moc me to pomaha ,Faktem je ze pojisteni pravni ochrany nemam do soudu vuci prescasum je rozhodne spravna vec lec se me do toho nechce . Je to i o odvaze nemam sice zas tak velkej stach ale casu je malo a navic zamestnavatel zvisuje tlak a hleda kde co .Co jsem dal vypoved je to doslova boj kazdy den .Dnes me napriklad dal kartac proc jsem nejel skratkou pres Ricany a pres vesnicky kde je omezena hmotnost a konkretne i snich a naledi jen kvuly 20 km na vic po dalnici .Pro me je ale lepsi dovez naklad nez lezet nekde v pangejtu .Spis koumam jak to udelat a odejit po mesici vypovedni lhuty nez po dvouch lze neco vykoumat ? porad prosim .
Athari
01.03.2016 / 22:44
prostě už nechoď, nebo chtěj podepsat dohodu, když on nebude chtět tak vytáhni něco nelegálního co dělá, v každé firmě něco najdeš.

dami0001
02.03.2016 / 00:20
Zkus některým co ti tady rady radí napsat do SZ. Možná se dozvíš víc. Chytrému napověz......

sibrsibr
02.03.2016 / 07:33
Tulák
Když nepůjdeš do práce, zaměstnavatel bude jen rád a přijdeš o peníze nejen ze mzdy, ale v případě zrušení PP za hrubé porušení pracovní kázně, ti ani pracák nedá podporu. Dostaneš se do situace, kdy jsi bez příjmu a vezmeš jakoukoliv práci. To je cíl „vyděračů“.
Není porušením pracovní kázně, když důvodně sám zvolíš vhodnou trasu i když je rozdílná od příkazu zaměstnavatele. Podobné příkazy od zaměstnavatele si nechej napsat.
Jinak těžko radit, když nevím přesně, jak to tam chodí. Jednu radu mám, zajdi si hned sjednat PPO (pojistku právní ochrany), nebo zavolej prodejci DAS, ať za tebou přijede. Kontakty jednoduše vygumuješ.
I když tě nebudou zastupovat v tomto sporu, který vznikl před pojištěním, budeš mít nárok ode dne pojištění alespoň na bezplatnou právní poradu. Jistě se řešení najde. V příštích nesnázích budeš mít právní ochranu. Podobnou situaci nezpůsobí vždy jen zaměstnavatel. Může to být třeba úředník, nebo policista, případně dopravní nehoda, nebo někdo zkusí z tebe vytáhnout nějakou náhradu škody z přepravy… Bez právníků jsi vždy v pasti. Buď tě ostatní udolají, nebo musíš platit nemalé peníze za advokáty, kteří tě zastupují.
Teoreticky by sis mohl vynutit náhradní volno, za přesčasy již odpracované. Ale to jsou postupy vhodné po dohodě s právníkem. Můžeš NAPSAT ZAMĚSTNAVATELI, nikoliv říct, že žádáš náhradní volno, za práci vykonanou přesčas ve dnech…. Pokud ti nevyhoví, dát podnět ke kontrole na SUIP. Možná zaměstnavatele odradí následné kontroly.
Ale jak píšeš, nemáš na nic čas, jako každý jiný řidič, který maká od rána do večera. Zaměstnavatelé to dobře vědí a jsou si jisti, že si s řidičem bez PPO udělají co chtějí a s kontrolními úředníky se často dohodnou.

sibrsibr
04.03.2016 / 08:09
Tuláku,
tady máš další ukázku, jak složitě a rozdílně posuzují soudy různé pracovně právní situace. Bez pojistky právní ochrany a právníků se nikdy nedozvíš kdy je právo na tvojí straně. Zaměstnavatel si z kohokoliv udělá, co chce. Pokud se za zaměstnance postaví vhodní právníci, situace se často otočí:
http://www.mesec.cz/clanky/tri-mesice-se-neomluvil-pro-nemoc-vyhodili-ho-ale-soud-se-ho-zastal/
Bohužel, dnes spousta uplakánků z řad řidičů šíří, že se nedá nic dělat a že otrokařina je běžným způsobem práce v ČR. Pro ty co se nebrání ano.

sibrsibr
06.03.2016 / 14:27
Tuláku,
ještě k tomu nařízení přesčasů zaměstnavatelem, máš článek zde:
http://www.penize.cz/pracovni-pomer/61111-kdy-vam-muze-firma-naridit-praci-prescas
Pro řidiče platí, že lze plánovat směnu až 13h/den. Ovšem stále platí limity na týdny a delší časové úseky i ostatní zákonné omezení uvedené v článku.
Pod článkem následuje diskuse, která jen dokresluje, jak jsou zaměstnanci hloupí a neschopní se zaměstnavatelům bránit. Hlavně dnes, když řidičů je kritický nedostatek, nemohou všichni jen brečet, jak jim všichni ubližují. Musí se prostě chtít bránit. Jinak je odře každý, komu prachy nesmrdí :)


sibrsibr
06.03.2016 / 14:31
Ještě dovětek: i když zaměstnanec odpracuje více přesčasů, než je možné dle zákona sjednat, neexistuje právní důvod, aby mu nebyly všechny proplaceny i s příplatky.
Není povinností zaměstnance, aby si vedl evidenci přesčasů. To je povinnost pouze zaměstnavatele. Pokud zaměstnanci umožnil konat více přesčasů než povoluje zákon, musí je proplatit.

tulak
06.03.2016 / 17:40
pro sibrsibr Ahojky tak pracuji na pravni ochrane u DAS .V praci zatim tvrdosijne stoji na 2 mesicni vypovedi kdyz skemram o dohodu tak me sef .Rika at si pisemne dohodu sepisu a poslu postou ze to uvazi pritom vypoved je podana a bezi od 1.3.2016 .Tak si rikam nebude opetovna zadost o dohodu tedy rozvazani pracovniho pomeru po 1 mesici k 31.3.2016 se jaksi tlouc s puvodni vypovedi tedy radnou 2 mesicni vypovedi? v poctate mam spis pocit ze me budou pekne 2 mesice zdimat a ne a ne propustit podotykam ze zatim s nima jednam slusne ale to asi nebude stacit .
tulak
06.03.2016 / 18:00
este trochu popisu prace 1 tyden jsem mel volno od patku az do stredy me nechal doma i kdyz jsem chtel v pondeli do prace ve stredu me vyhnal do holanska hura sistem a vratil jsem se v sobotu vecer nedele doma a pak v pondely opet do prace 3 dny me prohanel po Cechach a ve cvrtek opet do Holanska opet jsem se vratil v sobotu vecer ale ted pauza 45 hod ktera me vychazi do pondeli 19.00 hod nema se delat 45 hod pauza do nedele do pulnoci je to cele jak si na H.........
sibrsibr
06.03.2016 / 20:27
Tu dohodu mu klidně napiš, ale nepodepisuj. Na to je čas, až když se sejdete a dohodnete a podepíšete oba najednou. Bez podpisu je to jedno. Pokud bys ji předem podepsal, mohlo by to mít vliv na původní výpověď. On by to mohl podepsat kdykoliv, aniž bys věděl, kdy ji později vytáhne, nebo ne.

Jestli ses pojistil, můžeš to řešit s právníky DAS v rámci bezplatné porady. Směny takhle řešit nelze. Je to složitější, než se tady dá napsat.

Teoreticky bys mohl vybrat náhradní volno za přesčasy odpracované dříve. Když přestaneš pracovat, tak ti nemůže dát bulky. Jenže takto zní zákon. Pokud ti bulky napíše, můžeš opak dokázat pouze prostřednictvím soudu. Kdybys měl PPO dříve, nebyl by to problém. Ve tvé situaci by tě to stálo soudní výlohy. I když bys nejspíše uspěl, musel bys nejdříve platit. Až po rozsudku inkasovat. To on ví a počítá s tím, že na to prachy nemáš…

wenca
06.03.2016 / 20:39
Nemá. Je úplně jedno kdy děláš týdenní odpočinek. Musíš ho udělat nejpozději po šesti denních dobách řízení.
wenca
06.03.2016 / 20:44
sibrsibr - Co znamená "bulky"?

sibrsibr
06.03.2016 / 20:47
Wenca
bulky = neomlovená absence v práci

K té neděli:
Stačí si to jednoduše představit. Řidič autobusu vyjede v pátek na zájezd a do nedělní půlnoci by měl dělat TO?
Každá práce přeci nezačíná v pondělí… Když už posloucháte chytráky po parkovištích, tak si taky přečtěte plné znění a snažte se pochopit, co tím chtěl autor říct.
tulak
07.03.2016 / 18:57
Pro sibrsibr predevsim chci ti podekovat za veskere rady .A PPO uz mam sjednane a zaplacene i kdyz na plno bude fungovat po 3 mesicich to me vsak nevadi stoji to 3000 kc rocne rozhodne je dobre myt kryti a vzlaste pro ty co jezdime do zahranici. A take se chci pridat k tem co uz neco vybojovali . Nez jen zvatlat na parkovisti a nic nedelat . A take me potesilo ze se ridici zde na teto strance se nehadaji .Me prani soudruznost ridicu je a bude vzdy dulezita zaverem jsme vsichni na jedne lodi .
Miloš
07.03.2016 / 22:39
Nechapu, jak lze "drzet ridice nasilim." To je docela odvaha... Tvrdsi jedinec by nadelal zamestnavateli takove "provozni" skody, ze by se z nich dotycny jeste rok vylizaval...
sibrsibr
08.03.2016 / 08:35
Miloši,
i to je možné. Ale slušný člověk vždy nehledá podobná řešení, jako spousty dopravců, ale snaží se věci urovnat v rámci platných zákonů. Ostatně je to vždy pro poškozovaného zaměstnance lepší (i když složitější a zdlouhavější). Je totiž příjemnější vymáhat doplatky a odškodné, ze kterých časem vysoudíte nějaký peníz. Než se těšit z poťouchlé radosti, že jste někomu způsobili škodu, ze které nemáte profit (nebo jen zanedbatelný) a riskovat případný spor o odpovědnost za škodu úmyslně způsobenou (i když připouštím, že vymáhání takové škody může být pro zaměstnavatele dost obtížné).
Pro příklad další z článků, kdy se soud zastal zaměstnance. Bohužel až nejvyšší. Protože rozhodování nižších instancí je mnohokrát sporné, je důležité, aby se zaměstnanec během sporu nedostal do potíží s placením soudních výdajů. Tomu lze těžko předejít jinak, než pojištěním právní ochrany:

Kdy a jak můžete být propuštěni za špatné oblečení v práci?
http://www.mesec.cz/clanky/kdy-a-jak-muzete-byt-propusteni-za-spatne-obleceni-v-praci/

Se zrušením neplatné výpovědi jsou spojeny nároky zaměstnance na náhradu ušlé mzdy během soudního sporu. Často jde o nemalé peníze. Podle mne je lepší vyhrát spor i z toho důvodu, že je to pro neslušného zaměstnavatele větší ponaučení i výstraha pro ostatní. Zlepšuje to situaci na pracovním trhu i pracovní podmínky pro všechny řidiče. Čím více žalob řidiči vyhrají, tím méně z nich zaměstnavatelé budou moci dělat otroky.

Stránky: -1-, -2-, -3-, -4-, -5-

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.

KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Crochet | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení