VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Nejnovější forum:
Volumo
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
Kammersteiner Land Süd
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Do které z těchto zemí jezdíte nejraději?









FORUM

AETR a nahrazování zkrácené víkendové pauzy

AETR a nahrazování zkrácené víkendové pauzy

Když udělám víkendovou pauzu 24 hodin, příští víkend musím udělat 45 hodin. Co ten další víkend???? Kdy jí musim nahradit? Poraďte.



Zakladatel: kolotoč 


Stránky: -1-, -2-, -3-, -4-, -5-, -6-, -7-, -8-, -9-, -10-, -11-, -12-, -13-

(-deaktivovaný profil-)
10.01.2020 / 23:54
2marek to teda nevím, protože moje heslo je home is where u park it. Takže ani to že neděláš weekendove pauzy ti nepomůže být rychleji doma.
Já jsem rád za to, že si už můžu říct, tak s tímhle nejedu. To raději přenechám druhým ať si uzijou, třeba tobě.
sibrsibr
11.01.2020 / 10:36
JESTLI SE MAREK S TEKCZEKEM UŽ DOHODLI KDO Z NICH JE INTELIGENTNĚJŠÍ, TAK BYCHOM SE MOHLI VRÁTIT K TÉNATU:

SANTAFE
30.10.2018 / 19:30
Ahoj, mám dotaz....
Dočetl jsem se tady, že BAG pokutují při stání o víkendu ( zkrác. pauza ) mimo ČR každou hodinu 60ti EURY. Ale nikde nemohu zjistit, od kolika hod je stání za pokutu. Každá hod nad 24 hod, nebo jak? Např: když odstojím zkrácenou pauzu 30 hod, je těch 6 hod za pokutu ?

sibrsibr
03.01.2020 / 09:50
Santafe, EU nemá zákon ani nařízení, podle kterého by ti mohl dát BAG pokutu za delší stání. Pauzy jsou ohraničeny pouze minimální dobou. Žádná maximální doba stání neexistuje. Jestli to někdo uvádí tak, jak píšeš, tak asi špatně porozuměl řeči policajtů. Ty pokuty musí být za něco jiného…

PROTOŽE PODOBNÉ DOTAZY JSOU SLYŠET ČASTĚJI, TAK BY MĚ ZÁJÍMALO, JESTLI JE NĚKDO SCHOPEN DOTAZY TOHOTO TYPU VYSVĚTLIT.
NEBO ALESPOŇ NAPSAT, ODKUD SE VZALA FÁMA, ŽE BAG POKUTUJE ZA STÁNÍ DELŠÍ NEŽ 24 HODIN.

Rotaran
11.01.2020 / 10:45
To bude nějaký blábol. Pokutovat můžou za víkendovou pauzu v kamionu. Pauza se má trávit na hotelu aby ti mohli v klidu ukrást naftu a náklad.
(-deaktivovaný profil-)
11.01.2020 / 11:03
2sibr aby jsi nemusel spekulovat o tom za co to bylo tak ti tu nechávám link http://www.bussgeldkatalog.org/lenkzeiten-ruhezeiten/ upozorňuji že je to na tenhle rok. To že někdo napíše že můžeš dostat 1200€ za zkrácenou v kabině je píčovina. A ty to moc dobře víš. To že naši kolegové neumí počítat do 5 a počítají 1+1+1 že jsou 4 o tom jsme se přesvědčili. Takže bych si z rybářských historek prochcaneho parkoviště nic nedělal. No každopádně studujte ten ceník odměn. Lenk und Ruhezeiten je řízení a odpočinek. Takže si můžeš najít i za předjíždění, rychlost atd.naštěstí jsem tam nenašel za blbost, lhaní a pohadkarstvi takže někteří elementi zde můžou být v klidu.

Ps:jestli ten střelec náhodou nezkratil tu zkrácenou takže dostal 60€ se slevou za každou hodinu pod 24h.
sibrsibr
11.01.2020 / 11:38
Tekczek, v češtině existuje spousta podobných malůvek. Ovšem žádná neodráží praxi. Přece nepojedu 4,5h protože je to povoleno, když jsem po 3h jízdy míjel cíl cesty, nebo usínal za volantem… Vím, že malůvkou nelze vystihnout praxi, která má mnoho různých variant. Taky vím, že z podobných malůvek vznikají fámy ideologů, kteří se snaží řidičům vnutit názor, že řidič musí jet 4,5h a až pak si může na 45 minut odpočinout. Nebo že musí jet 9h za den a až pak může začít DO. Nebo že musí 3x týdně zkrátit DO na 9h, nebo že při ŘDO může odpočívat jen 11h… Tyhle malůvky lze jednoduše obrátit proti zájmům řidičů a ideologové to velice rádi a aktivně dělají. Pak řidiči nadávají na předpisy, aniž by věděli jak to je. Před lety nám zaměstnavatel vnutil názor, že musíme využít maximum zkrácených odpočinků, využít maximálně pracovní dobu povolenou AETRem, jinak se dopouštíme porušení pracovní kázně. Že je to nařízeno podle AETRU a za takovou práci máme nárok pouze na měsíční mzdu sjednanou ve smlouvě (takzvaný základ). Že množství skutečně odpracovaných hodin nemá vliv na výpočet mzdy, že do pracovní doby se počítá jen čas jízdy a mnoho dalších nesmyslů. Že je to jinak jsme se dozvídali až postupně, když soudy po mnoha letech rozhodovaly různé žaloby… Proto mne zajímá kde a jak vznikají "rybářské historky" jak jsi je nazval.
sibrsibr
11.01.2020 / 11:40
Rotaran, řádný týdenní odpočinek má být mimo vozidlo. Zkrácený je možno dělat ve vozidle pokud se tak řidič rozhodne a je jedno, jestli trvá 24, nebo 50 hodin.
Případně zaměstnavatel, může dostat pokutu, že jeho řidič pracoval více než 60h mezi dvěma týdenními odpočinky.
Policajti v obou případech chtějí, aby pokutu za zaměstnavatele zaplatil na místě řidič, protože je to pro ně méně papírování, než by to řešili přímo se zaměstnavatelem. Je na vůli řidiče, zda ji za zaměstnavatele uhradí, či to odmítne. Vis odkazy na rozsudky, které jsem uvedl na dotaz SANTAFE zde: http://kamionaci.com/?forum=236&str=5
Zajištění bezpečnosti vozidla a nákladu je věc zaměstnavatele, který k tomu má spoustu různých způsobů a možností.
Někde musí vznikat ta fáma, že řidiči dostávají pokuty za stání delší než 24h. Odpoví nám SANTAFE, kde na to zavádějící vysvětlení přišel???

(-deaktivovaný profil-)
12.01.2020 / 09:33
2sibr tak jsem si pročítal ty linky co jsi tu poslal a ty radis těm lidem úplně na picu. Weekendova pauza byla zkrácená o weekendu a tudíž bude nahrazena o weekendu. Jinými slovy,prace tě obere o volnou sobotu, prace ti to vynahradí v pátek. A ty kydy debilnich dispeceru, že dneska jsi čekal na nakládce 12 hodin takže sis nahradil zkrácenou je jenom pohádka. Pokud nemáš plavouci týden tak se nahrazuje vždy a pouze o weekendu.
Ty Wole vždyť to není tak těžké pochopit jak to ta vyhláška myslí. Má to i logiku, je to ochrana našich
práv. A jestli si našel nějaký rozsudek který říká že se nahrazuje při čekání na rampě tak sem sním.

Pánové pánové pročítat si zpětně tohle vlákno je docela peklo. Jeden dělá wekendovou pauzu na rampě, druhej to zkracuje Ob týden.no lepší než trnky brnky. A to se pak divíte že si s Vama pořád vytírají prdel.
liposa
12.01.2020 / 10:10
TO JE Z KTERÉHO PARKOVIŠTĚ? Nebo toto tvé tvrzení dokážeš doložit zněním NR 561/2006?Ještě jednou pro méně chápavé rozepisu formulku 24/45/45/66

Týden pracují a udělám zkrácenou
24h
Po prvním týdnu od zkrácené musim udělat 45h
Po druhém týdnu od zkrácené musim udělat 45h
Po třetím týdnu od zkrácené musim udělat 45h a nahradit 21h tedy 66
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nepočítá se týden od doby kdy jsem začal jezdit ale od doby kdy jsem to zkratil, protože zkrácenou musim nahradit.!!!
Prosím neopravuj pravopisné chyby a soustred se na podstatu sdělení. Odpoutej se od své sebestředné arogance a povysení,že umíš vyjmenovaná slova a pokus se poděkovat lidem za pomoc byť neumí psát i/y. Uvidíš svět lepším když nebudeš obviňovat druhé za své chyby.
liposa
12.01.2020 / 10:13
To je z kterého parkoviště? Nebo tvrzení, že se nahrazuje jen o víkendu dokážeš doložit platným zněním NR561/2006?
3
2sibr tak jsem si pročítal ty linky co jsi tu poslal a ty radis těm lidem úplně na picu. Weekendova pauza byla zkrácená o weekendu a tudíž bude nahrazena o weekendu. Jinými slovy,prace tě obere o volnou sobotu, prace ti to vynahradí v pátek. A ty kydy debilnich dispeceru, že dneska jsi čekal na nakládce 12 hodin takže sis nahradil zkrácenou je jenom pohádka. Pokud nemáš plavouci týden tak se nahrazuje vždy a pouze o weekendu.
Ty Wole vždyť to není tak těžké pochopit jak to ta vyhláška myslí. Má to i logiku, je to ochrana našich
práv. A jestli si našel nějaký rozsudek který říká že se nahrazuje při čekání na rampě tak sem sním.

Pánové pánové pročítat si zpětně tohle vlákno je docela peklo. Jeden dělá wekendovou pauzu na rampě, druhej to zkracuje Ob týden.no lepší než trnky brnky. A to se pak divíte že si s Vama pořád vytírají prdel
liposa
12.01.2020 / 10:19
Chudák nováček, který neví o legislativní skupině na FB a doufá, že se zde něco doví. Opravdu jen zábavný web bez jakéhokoliv přínosu pro řidiče. Sibr co příspěvek to perla(až bude čas bude s toho celé téma)
sibrsibr
12.01.2020 / 12:31
Tekczek, nečetl jsem znovu celé vlákno, ani jestli jsi pochopil správně, jestli tady někomu něco radím. Jen trošku zareaguji na tvé řádky z praxe.
Náhrada pauzy o víkendu: Jezdil jsem zájezdy jen o víkendu a neměl jsem celou sezonu žádný volný víkend. Veškeré volno jsem měl jen v průběhu pracovního týdne. Volna jsem měl dostatek a vše bylo v souladu s AETRem i zákoníkem práce.
Při čekání na rampě nemůže řidič nic nahrazovat, protože je to činnost, která spadá do pracovní doby. Je to výkon řidiče. Tedy předpokládám, že jsem nikde takovou blbost nemohl napsat.
Že si firmy s řidiči vytírají prdel, není důsledek neznalosti AETRu, ale neznalosti zákoníku práce. Zákoník práce dává řidičům daleko větší práva, než samotný AETR, protože určuje, kolik řidič odpracovat musí. AETR dává řidičům možnost pracovat více, než určuje zákoník práce jen proto, aby nemuseli odpočívat po parkovištích, ale aby se mohli dříve dostat domů. Samozřejmě existují ideologové firem jako například Liposa, kteří smysl AETRu obracejí proti řidičům a snaží se všechny přesvědčit, že řidič má povinnost pracovat co nejvíce, kolik jim AETR povoluje. To je samozřejmě nesmysl.

sibrsibr
12.01.2020 / 12:35
Jinými slovy pracovní úvazek řidiče podle pracovní smlouvy a ZP je cca 170 hodin za měsíc. Zaměstnavatel mu může nařídit maximálně dalších cca 13 přesčasových hodin za měsíc. Další hodiny může řidič odpracovat pouze, pokud se tak sám rozhodne a zaměstnavatel nemá žádné právo mu jakoukoliv další práci přikázat. Podle AETRu může řidič odpracovat až 250 hodin za měsíc, ale to vždy jen na základě svého vlastního rozhodnutí, protože zaměstnavatel podle AETRu nemůže řidiči přikazovat vůbec nic. A brzy nám tady hlavní ideolog Liposa napíše celý článek, kde zcela vypustí z textu AETRu fráze jako: „pokud se tak řidič rozhodne,“ „minimální, maximální“ a další. Tím zcela otočí jeho smysl tak, že to vyzní, že řidič musí odpracovat daleko více hodin měsíčně než jakýkoliv jiný dělník. Nebo že do jeho pracovní doby se nepočítá čas, kdy například čeká na rampě… Co jsou samozřejmě taky nesmysly, které dojdou každému, kdo si uvědomí, že zákoník práce platí také v dopravě, pro řidiče i zaměstnavatele.
sibrsibr
12.01.2020 / 12:43
Pokud by si Marek uvědomil co je pracovní úvazek, nikdy by se tady neptal, jak musí nahrazovat víkendové pauzy, aby ho mohl poslat do… Protože by mu bylo jasné, že ho může poslat do… vždy, pokud nemá předem stanovený rozvrh směn v rozsahu maximálně 40h týdně… K tomu jsem tam dal i ten rozsudek, kdy řidič odmítnul vyjet na turnus a přesto mu zaměstnavatel musel platit náhradu mezd… Nad rozvrh směn podle zákoníku práce může zaměstnavatel o další práci pouze žádat, nikoliv přikazovat. Podobně jako v jiných profesích, kdy jsou zaměstnanci svéprávní a sebevědomí občané. Nikoliv vystrašené ovce s AETRem v hlavě, místo mozku.
sibrsibr
12.01.2020 / 13:11
Každý, kdo se nechce stát ovcí a obětí ideologů, měl by si uvědomit základ:
Zaměstnavatel může rozvrhnout směny na maximálně 12h denně a 40 h týdně.
Může nařídit maximálně 8h týdně přesčas (a maximálně 150h za rok).
Podle AETRU, může řidič pracovat déle, POKUD SE TAK SÁM ROZHODNE…
Další podstatná věc je, že závislá práce (zaměstnanecký poměr) je vykonávaná vždy za mzdu a na ODPOVĚDNOST ZAMĚSTNAVATELE. Proto je tam ten odkaz na rozsudek, kdy se řidič brání pokutě tím, že sice porušil předpisy, ale že to bylo podle pokynů zaměstnavatele. Zaměstnavatel tedy porušil svoji důležitou povinnost, rozvrhnout směny v souladu s předpisy a tím je odpovědný za jejich porušování…
Pro totální blby a šťouraly, neodpovídá zaměstnavatel za porušení předpisů řidičem v případech, kdy se tak nestalo z důvodu zanedbání jeho povinností. Například řidič těžko prokáže, že překročil rychlost v důsledku zanedbání nějaké povinnosti zaměstnavatele.
Zajímavá debata by mohla být o případech, kdy je řidič pokutován v souvislosti s jízdou s ledem na střeše návěsu. Tam by okolnosti mohly sehrát podstatnou roli.
Příjemný víkend všem, kteří tráví víkendy doma, v hotelu, nebo třeba i na parkáči, ale vždy podle vlastního rozhodnutí…

(-deaktivovaný profil-)
12.01.2020 / 15:54
2liposa hele zeptej se na tom fejsbooku co to je plovoucí týden.treba na té legislativní skupině ti to vysvětlí. Osobní otázka co si představuješ pod pojmem týden? A co pod slovem weekend. Já třeba si představím jako týden 7 dnů následujících po sobě. Weekend si představuji jako konec tydne, tede 6/7 den a někdy už i 5. jestli si chceš hrát se slovickama, klidně mužem, ale přečti si líp vyhlášku.
liposa
12.01.2020 / 16:25
tekcek:
Co má plovoucí týden společného s přiřazováním týdenních odpočinků?
Co má tvé tvrzení 24-musí být45-musí být 45 - 66 společného čl.8 písm.6),(24-45-24-66)?
Co má tvé tvrzení, že se nahrazuje o víkendu společného s čl. 8 písm.7), (náhrada musí navazovat na odpočinek nejméně 9 hodin)?
Jak si představuješ týden je uplně jedno, nařízení ho představuje uplně jinak a to období mezi 00:00 v pondělí 24:00hodin v neděli.
Co je víkend nařízení neřeší.

Tak nevím kdo si má líp přečíst ne vyhlášku, ale nařízení.
Hodně studuj než někomu budeš chtít radit, ono o tvých znalostech značí i podiv nad podmínkami u předjíždění v D kde toto sice opět trochu jinak než tam tvrdíš platí již od roku 2008 kdy o tom rozhodl soud.













(-deaktivovaný profil-)
12.01.2020 / 17:46
2liposa ok, možná jsem slepě věřil německému školiteli a i Continental na svých plakátech nevychazi z 561. Myslím, že tam bude někde nějaký chyták, doplněk nebo novelizace.

Neverim že když mě zastaví bag a zeptaji se kde jsi nahradil 6 hodin že zkráceneho týdenního odpocinku?
A já jim řeknu že jsem to nahradil tím, že jsem udělal 3xzkraceny deni odpočinek ke kterému jsem přidal vždy 2 hodiny(tedy 11h) a oni mi to odsouhlasí. Spíš se bojím že řeknou že jsem pouze udělal normální deni odpočinek. No každopádně zítra požádám o vysvětlení prvních bagounu.

A ten plovoucí týden teda taky neexistuje a týden vždy a pouze začíná v pondělí 00?

A o tom předjíždění v Německu
Jestli to platí od 2008 nebo 2013 to nevím, jen nás učili že to tak je.
Jestli to tak není jak píšeš ty tak mě prosím tě vyved z omylu a řekni v čem se pletu.
sibrsibr
12.01.2020 / 17:46
Když už jste se tak krásně a úsměvně pustili do sporu, co znamená slovo víkend, týden a další, neměli byste zapomínat, že řidič z povolání je také zaměstnancem podle zákoníku práce i občanem podle občanského zákoníku a člověkem podle mezinárodního práva. Týden i víkend tedy může být použit ve smyslu AETRu, ale také ZP, OZ i ve smyslu běžného pojmu, který vám kdysi v dětství vysvětlila maminka.

Pokud má kdokoliv pocit, že nějak matu nováčky, tak by si měl všimnout, že jim vždy zdůrazňuji, že by měli svá rozhodnutí opírat spíše o originální znění psaného textu a rady kohokoliv brát spíše jako nasměrování, než jedinou pravdu.
Můžeme se taky zamyslet nad tím, proč sem nikdo nepíše o svých úspěších u soudu, nebo u úřadů. Že podobné úspěchy řidičů existují lze zjistit ze zveřejněných rozsudků a občasných reportáží. Já myslím, že úspěšní a chytřejší řidiči nemají důvod se zde potýkat s názory lidí, co nedokázali nic, nebo dokázali jen profitovat ze zotročování řidičů.
Na druhé straně se zde velice často sdílejí informace o neúspěších a smutných osudech řidičů, kteří pocítili nějakou závažnou újmu a nedovedli si zajistit spravedlnost. Což je pro ostatní spíše demotivující.

No a pak velice časté je urážení každého, kdo se snaží obhájit své nároky řidiče, ale i člověka, či zaměstnance. Taky časté litování zaměstnavatelů, jak oni jsou ti chudáčci. To samo o sobě musí chytřejším nováčkům napovídat, že tady rozumné názory, ani zaručené reference o zaměstnavatelích neseženou. Že musí hledat úplně jinde.

sibrsibr
12.01.2020 / 17:51
Můžu všem doporučit, aby se podívali do skupiny na FB, kterou zde inzeruje Liposa. Opět mnoho informací jak mohou řidiči pracovat co nejvíce a co nejlevněji. Ovšem informace, že nějaký řidič vyhrál spor se zaměstnavatelem, nebo že nějaký řidič dostal odškodnění, nebo že vyhrál spor s úřady, či byl jinak úspěšný v byrokracii s úřady a zaměstnavateli, tam nenajdete. Nikde žádná zmínka o řidiči, který vydělává alespoň průměrnou mzdu (v ČR cca 200 Kč/h hrubého). Všechno jen řidiči, kteří vydělají krom diet jen mzdu blízkou mzdě minimální. Případně řidiči, kteří vydělávají mzdu minimální v cizině. Zeptejte se tam, jak postupovat, pokud vám zaměstnavatel upřel nějaké právo, nebo nevyplatil část mzdy. Z odpovědí bude zřejmé, kdo jsou asi investoři a vedoucí skupiny…
Určitě to nebude řidič, který někdy v nějakém sporu uspěl a dosáhl nějaké spravedlnosti pro sebe nebo jiného řidiče. Zjevně se řidiči úspěšnější, dělí o své zkušenosti někde ve skupině úspěšnějších…
Ovšem sám pojem úspěšný řidič může být vnímán rozdílně. Úspěšný tím, že vydělává přes průměrnou mzdu 200 Kč/h a v autě stráví cca 180h měsíčně. Nebo úspěšný tím, že má mzdu blízkou mzdě minimální, ale stráví v autě tolik času, že mu na dietách náleží dalších 30 tisíc měsíčně. Nebo úspěšný tím, že vydělává více. Protože pracuje v zahraničí, za jejich minimální mzdu… Úspěch lze vnímat různě.

liposa
12.01.2020 / 18:07
Není tam žádný chyták ani doplňek ani novelizace, čl.8 platí pro řidiče nákladních vozů od roku 2006 beze změn.(navíc je pouze vyjímka pro autobusy)
Já nikde nepíšu, že se náhrada smí dělit, pouze že lze připojit k odpočinku který trvá min.9hodin.
Vše co je v NR561/2006 nazváno týdnem je vždy od 00:00 pondělí do 24:00v neděli.
Plovoucí týden je v NR561/2006 nazýván dobou mezi dvěma týdenními odpočinky.
Předjíždění je zakázáno na dvoupruhý dálnici pokud rozdíl rychlosti je menší než 10km(ne20) předjíždění trvá víc než 45 s a výrazně omezuje ostatní najdeš to u katalogu pokut.
Stránky: -1-, -2-, -3-, -4-, -5-, -6-, -7-, -8-, -9-, -10-, -11-, -12-, -13-

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.

KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Crochet | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení