VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Nejnovější forum:
Nabídka soukromé půjčky
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
AGIP Brodce, R10
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Do které z těchto zemí jezdíte nejraději?

FORUM
16.04.2019 / 15:16

Dej si pozor na CARGOSPOL

Dej si pozor na CARGOSPOL

Chtel bych upozornit na firmu CARGO SPOL Z NYRAN za 3 tydny prace jsem dostal presne 6230,- kdyz jsem se ptal proc tak malo pry jsem mel velkou spotrebu 24,6l / 100km pri 9tunach za nepriznivych povetrnostnich podminek pry podle tabulek jsem mel mit spotrebu 20l/100km. Bylo mi receno ze jsem pry problemovej ridic zadny problem jsem nemel auto jsem neposkodil proste nic! pry maj 80 naprosto spokojenych ridicu ???? Kdyz jsem po pani ucetni chtel mzdovej vymer bylo mi receno ze nic takoveho nedava a ani nevi o cem je rec. Pri nastupu mi bylo garantovano 39tis fix ale ve finale jsem se dozvedel ze nemate ani zaklad ze jste placeny od kilometru podle spotreby kolik odvezete tun a ruzny jiny nesmysli co porusujou zakon! Kazdej koho by napadlo do teto firmy jit vyhnete se ji velkym obloukem. Jak se rika kdyz ptacka lapaji krasne mu zpivaji!Zakladatel: AngryDriver 


sibrsibr
16.04.2019 / 19:59
Jsi začátečník?
V tomhle řemesle většina firem ojebává vyplácení řádných mezd. Mnohé se přímo specializují na nábor řidičů, které po několika dnech nebo týdnech vyhodí ve zkušebce. Tímto způsobem lepí prostoje vozidel, jejichž řidiči utekli, marodí, nebo berou volno. Když si spočteš dlouhodobý nedostatek řidičů a mzdové náklady spojené se zaměstnáváním dostatečného počtu řidičů na střídání, je to pro dopravce nejlepší možnost jak snižovat prostoje, vylepšovat obrat a zisk.
Za získávání krátkodobých řidičů a jejich vyhazování bez platu, dopravci nabízejí slušné benefity pro své zaměstnance ve vedoucích funkcích. Je to prostě zaběhnutý byznys, kterému se řidiči nevyhnou.
Píšeš o nějaké tabulce na spotřebu. Ukázal ti ji někdo? Bylo na ní razítko nějakého státního zkušebního úřadu, nebo jiné ověření kalibrace?
Houby, prostě ses nechal okrást jako spousta jiných. Až najdeš firmu, kde nikoho nikdy neokradli, tak ji sem napiš. To může být zajímavé.
Řidiči jsou okrádání ve většině firem, protože nevědí jak se bránit. Dopravci si drží nějaký stálý počet řidičů, kterým platí podle jejich představ a ten zbytek prostě okrádají a mění furt dokola.
Funguje to, protože se vždycky najdou řidiči, kterým to nedochází. Můžeš jezdit roky bez problému, až přijde den, kdy s tebou z nějakého důvodu vyjebou. Příklad: http://kamionaci.com/?forum=3667
Obrana: http://kamionaci.com/?forum=3677
Nebo jiné: http://kamionaci.com/?aero=profily&ae=profil_forum&pr=1021368

nicky
17.04.2019 / 15:14
Síbr Ti to tady vysvětlil naprosto komplexně, jak to chodí i s patřičnými odkazy, kde vše potřebné najdeš.
Po zkušenostech jiných, tady na tomto foru, bych ještě doporučil, celou věc předat Inspektorátu práce, aby provedli u zaměstnavatele kontrolu (jak se píše podnět ke kontrole IP máš zde: http://kamionaci.com/?forum=2897 ) a po obdržení výsledku tady požádal někoho, aby Ti sepsal žalobu (jsou tady takoví, kteří to umí a rádi Ti to napíší) a celou věc zažalovat u příslušného soudu.
Jediná podmínka je, aby jsi nebyl "měkej" a dotáhl to přes odvolání a dovolání až k Nejvyššímu soudu, případně Nejvyššímu správnímu soudu, a to z toho důvodu, aby se rozsudek NS / NSS objevil na "krakenu" a v případě, že bude pro Tebe pozitivní, použije se dále tady na odkazy, v případě, že bude pro Tebe negativní a celý tento proces uhradíš ve vlastní režii (viz třeba zde: http://iudictum.cz/274016/21-cdo-4469-2017 ) přejde se to tady mlčením, jako, že se nic nestalo. Budeš sice možná o něco chudší, ale ten adrenalin za to stojí. Nemám pravdu?
Omlouvám se autorovi odkazů za jejich použití, ale snad je sem za tím účelem dával, případně na ně nepřímo odkazoval v jiných svých odkazech.
Mira0202
17.04.2019 / 15:40
Sibrsibr muzu se zeptat u jake dopravni firmy pracujes??
nicky
17.04.2019 / 15:47
Nechci, ani nemohu hovořit za síbra, ale zeptat se nepochybně můžeš. Jen jestli Tě jeho odpověď uspokojí. O tom už úspěšně pochybuji. Velice rád bych se mýlil......
sibrsibr
17.04.2019 / 16:19
Mira
Toto forum je plné lidí jako Nicky, kteří zlomyslně radí řidičům, aby se pouštěli bezhlavě do sporů, které by nakonec měli prohrát a náklady platit ze svého. Myslíš, že je rozumné, aby sem kdokoliv vkládal jakékoliv osobní informace zneužitelné různými parazity, kteří tady slídí a tváří se jako řidiči?
Já spíše napíšu k tomu rozsudky NS, který tady vložil Nicky, že každý řidič by měl postupovat s rozvahou a po důkladné poradě s advokátem. Proto jsem vložil odkaz „dopis advokátovi“ aby bylo jasné, že by si měl každý před žalobou zajistit všechny možné důkazy, nejlépe je vymáhat přímo od zaměstnavatele.
Pokud řidič postupuje podle unáhlených rozhodnutí a zjevně předčasně dává hned okamžité zrušení PP, jako kolega v rozsudku z odkazu, může to znamenat zbytečné problémy, i finanční.

sibrsibr
17.04.2019 / 16:20
Dále bych zdůraznil, že vůbec není jasné, kdo bude hradit náklady sporu. Mne tady různí zlomyslníci začali oslovovat pojišťovák, protože jsem všem řidičům radil, aby případné žaloby dávali pouze přes pojišťovnu právní ochrany, protože ta hradí veškeré výdaje, i když by řidič ve sporu nebyl úspěšný. Takový postup je pro řidiče bez rizika. Ale je taky potřeba počítat s tím, že pojišťovna DAS nebude krýt soudní spory, které nejsou řádně prokazatelné. Tedy, i když má řidič pocit, že je v právu, může DAS odmítnout krytí nákladů, protože nemusí být k dispozici nezvratné důkazy. Řidiči, kteří nemají nároky řádně doložené, pak mají pocit, že jim DAS nepomůže. Pomůže, ale jen když je vše OK.
A ještě bych uvedl, že i když šlo o řidiče s tachografem, není v rozsudku nic o tom, že by soud nějak zkoumal obrázky v tachografu, jak sem rád píše Liposa. Že když je v tachografu ten, nebo jiný obrázek, tak to hned znamená, že řidič má, nebo nemá nárok…

sibrsibr
17.04.2019 / 16:43
Že D z toho rozsudku vyšlo dobře, byla spíše chyba žalobce, než jejich úspěch. Ovšem neplatí to vždycky. Nedávno vyplatily slušné peníze bez rozsudku, jako mimosoudní vyrovnání. A taky tam v současnosti visí nějaké žaloby. Jestli k nim dojde a jak dopadnou to je zatím ve hvězdách. Jisté je jen to, že právníci Duwenbecku jsou u soudu často, tak občas vyhrát musí.
nicky
17.04.2019 / 17:20
Já sice nechápu, proč by soud, zrovna v tomto případu měl zkoumat tachograf, když šlo o zahraniční stravné, příplatky ke mzdě a náhradu mzdy a tyto věci se snad ani nedají v tachografu vyhledat.
Jestli jsem to dobře četl, tak nikdo nerozporoval odpracované hodiny. U toho stravného šlo o to, zda má řidič nárok na 100% zahraničního stravného nebo mu může zaměstnavatel dát jen 75% i bez jeho souhlasu.
V případě příplatků šlo o to, že řidič příplatky (noční) sice dostal, ale zdály se mu nízké a v případu náhrady mzdy je to na vážkách, neboť žalobce zrušil pracovní poměr sám, ze svého podnětu a o své vůli a teď chce zaplatit náhradu mzdy za dobu, kdy ve firmě už nepracoval. A toto snad opravdu nejde v tachografu vyhledat.
A ještě bych dodal, že určitě řidič podal žalobu s rozvahou, po důkladné poradě s advokátem, určitě ji nepodal sám, jen tak.
Ono to má totiž jeden háček. Advokát své palmáre dostane, ať vyhraje nebo prohraje, on v podstatě na výhře u soudu není nijak finančně zainteresován a nechá se říci, že je mu finančně úplně jedno, jestli vyhraje nebo prohraje. Snad jen z prestižních důvodů je ta výhra lepší......
A větu: "Jisté je jen to, že právníci Duwenbecku jsou u soudu často, tak občas vyhrát musí.", snad ani komentovat nebudu...... Myslím si svoje.
liposa
17.04.2019 / 17:31
nicky: napsal jsi to přesně potřebuje někoho aby skočil na jeho nesmysly jako jedna řidička zde:


Myška
Příspěvky: 217
Registrován: úte led 01, 2008 5:07 pm
Kontaktovat uživatele: Kontaktovat uživatele Myška

Kauzy, soudy, neplatiči

Příspěvek
Mela jsem pracovni soud v Nemecku vcera, ze mi zamestnavatel nezaplatil cca na 72 prescasových hodin (odpracovano za mesic 274 hod.), po - pátek spaní v trucku. Dluží mi cca na 500 euro.Rozsudek soudce: řidič po dobu vykládek a nakládek, kdy se netočí kola není v práci (výtisk z digitální karty), NEPOČÍTÁ se to jako prac. doba. A v přesčasových hodinách jsem si měla vézt přesný záznam pauzy, nakládek, jízdy a kvuli tomu mi firma nabízí zaplatit jen 200 e brutto :). Takže kolegové i v Německu se dělají hajzloviny ...

Napište své zkušenosti s neplatiči - zaplatili nakonec to co meli?

Je uplně jedno, že to bylo v D, protože vše vychází ze směrnice a tato směrnice neumožňuje členským státům odchylku od článku co je pracovní doba řidiče. Najdeš k tomu i rozhodnutí soudního dvora.

Pokud máš známého právníka a máš čas popros ho ať ti vyhledá rozsudky a není jich málo kdy to řidiči po prohře radši vzdaly a neodvolávaly se dál. Bohužel jsou přístupné jen pro ně a musí mít zaplacen poplatek.
mateo
17.04.2019 / 18:41
Liposa,jak pises.Taky mam znameho,je to uz davno,co se sel soudit a odesel od soudu jak pes.Taky mu radil podobny blb jak sibr.Soud chce samozrejme vse dolozit do halere,uplne presne,zduvodnit proc to tak chces a proc.A kdyz mu nekde nesedela castka treba jen korunu,soudce mu to smetl ze stolu.Tak to vsechno prohral,je chudci o soudni poplatky,ale chytrejsi,ze si nenecha radit od podobnych dementu jak sibr nebo umastena huba z Trince
sibrsibr
17.04.2019 / 20:01
Nicky, pokud se podíváš zpětně, vždy jsem doporučoval mít pojistku právní ochrany, právě z toho důvodu, že v tom případě se tvůj advokát zpovídá DAS, která nese veškeré výdaje, i pokud řidič spor prohraje.
Proč chtěl vymáhat celé stravné, když bylo v kolektivce sjednáno stravné nižší, to mi hlava nebere. Já vždy tvrdil, že jistota je, brát si předem zálohy na stravné. A taky že snížení stravného musí být sjednáno předem, jinak ho zaměstnavatel snížit nemůže, což i tento soud potvrdil.
Délku pracovní doby a počet odpracovaných hodin nějak řešit museli, protože by jinak nemohli vypočítat, zda byly příplatky vyplaceny vyšší, nebo nižší. Proto píšu v „dopise advokátovi, aby nejdříve vymáhal od zaměstnavatele podklady pro výpočty mezd. Tím se řidič vyhne možnosti, že zaměstnavatel bude u soudu předkládat podvržené důkazy, nebo jinak právně kličkovat.

sibrsibr
17.04.2019 / 20:02
Právě proto, aby se řidiči dostávali u soudu do důkazní nouze, doporučují zde různí firemní ideologové, aby si řidiči schovávali stazky, nebo CMR a podobné důkazy. Ovšem takové, řidičem předložené důkazy, mohou být u soudu zpochybněny a řidič může dopadnout špatně. Pokud si ovšem řidič před sporem o mzdu a cestovní náhrady nejdříve vysoudí podklady od zaměstnavatele, podle §§§, které jsem v „dopise advokátovi“ vypsal, nemůže zaměstnavatel již tyto dokumenty u soudu zpochybnit.
A že NS už řešil spory této firmy s řidiči několikrát. A další jejich spory byly řešeny nižšími soudy, nebo mimosoudně. A že již byli žalováni zaměstnanci u soudu i v jiných zemích EU. A že v Česku v současnosti dávají takzvaný náborový příspěvek s velice zapeklitou smlouvu, která z něho nedělá běžný náborový příspěvek, řešený podle běžných §§§ zákoníku práce, ale je to spíše nějaká forma úvěru, právně nastavena tak, aby v případě sporu zaměstnanci zkomplikovala situaci ... O tom si taky myslím svoje.

jozin
18.04.2019 / 08:08
Praxe je takova ze ridic napise nekdy jen pul pravdy.Treba ze dostal par korun k vyplate.O tom,ze treba najel 200km navic,nestihl fix termin bo lezel na pupku 16h na autohofu a orval dve nove gumy co jsou srot na vymenu,otom se tady nepise.A ze se to stava...
nicky
18.04.2019 / 10:26
síbr. Zpětně se dívat nemusím, velice dobře vím, co tady píšeš a co jsi psal třeba nedávno.
S pojišťovnou DAS mám jedinou zkušnost (v roce 1995), bohužel negativní. Měl jsem s nimi uzavřeno pojištění a když došlo k pojistné události (zloděj aut mě s ukradeným autem srazil ze silnice a šel jsem přes střechu škoda byla 730 000 Kč, týden stará Honda Accord combi - totální škoda), pojišťovna DAS do toho nechtěla jít s odůvodněním, že ukradené auto automaticky není pojištěné, tudíž, že pojišťovna to nebude chtít zaplatit a ze zloděje (mimochodem, byl to invalidní důchodce) to také nedostanou.
Šel jsem do soudu sám, Česká pojišťovna do sporu vstoupila jako vedlejší účastník na straně zloděje (aby to nemusela platit) a kopali za toho zloděje aut.
Zkrátím to. Vyhrál jsem to po sedmi letech až na dovolání u NS a Česká pojišťovna to ve finále vše uhradila.
Podotýkám, že jsem po odvolacím řízení, které jsem prohrál, musel uhradit náklady protistraně. Celkem jsem tak v tom měl cca 550 000 Kč (soudní a znalecké poplatky, moji advokáti a jejich náklady, náklady protistrany atd.). Když to celé skončilo a ČP mně škodu uhradila ( i s úroky, které za sedm let číinily 105 000 Kč), kontaktoval jsem právní oddělení DAS a bylo mně řečeno, že návratnost vložených finančních prostředků nebyla zaručena, tak, že do toho jít nemohli. Pojištění DAS jsem zrušil.....
Moje životní zkušenost nejen z tohoto případu: Pojišťovna, ať se jmenuje jakkoliv, je tady od toho, aby řádně a včas vybrala pojistné a pokud se něco přihodí, tak je povinností pojišťovny tě přesvědčit, že zrovna toto nebylo pojištěné nebo musí najít jiný důvod proč není možné škodu uhradit. Uhrazení škody je až poslední nevyhnutelná možnost.
Vím ale o více případech, kdy pojišťovna DAS do sporu nešla a přesto byl později tento spor úspěšný.
Myslím, ale je to můj názor, že jdou jenom do toho, kde je veliká jistota, že spor bude úspěšný. Pokud tam je nějaká pochybnost a nejistota vrácení vynaložených prostředků, do sporu nejdou, ani ho nepodpoří.
Navíc by mě zajímalo, jak by pojišťovna DAS řešila spor mezi zaměstnancem a třeba zaměstnavatelem, který má u nich pojišťěných (právně) X aut a platí několikanásobně vyšší pojistné než ten zaměstnanec. Uhradila by DASka právní zastoupení oběma? A šli by vůbec do tohoto sporu s vědomím, že jeden musí být neúspěšný?
sibrsibr
19.04.2019 / 08:05
Nicky, protože se ptáš na něco jiného, než je téma tohoto vlákna, odpověděl jsem ti ve vlákně novém, zde:
http://kamionaci.com/?forum=3683
jozin
22.04.2019 / 20:32
Das je k hovnu v nesi firme tri udalosti a vzdy nic neporesily.Jedine plus je ta nalepka,jak si ji das na dvere zevnitr,policajt meni ton jak to vidi to je cele.Za me odpad.
jozin
22.04.2019 / 20:33
Das je k hovnu v nesi firme tri udalosti a vzdy nic neporesily.Jedine plus je ta nalepka,jak si ji das na dvere zevnitr,policajt meni ton jak to vidi to je cele.Za me odpad.
sibrsibr
23.04.2019 / 20:22
Jožine,
ono je to spíše o schopnosti ji dobře používat. Pokud ji neumíš správně použít, nemůžeš čekat, že za tebe něco vyřeší.
Je to podobné jako s příborem. Kdo se s ním nenaučil zacházet, tomu spadne jídlo stejně do klína.
Ovšem kdo se s příborem naučil, tomu dobře poslouží.
Proto ten odkaz na dopis advokátovy: http://kamionaci.com/?forum=3677

mateo
23.04.2019 / 22:07
Ty jsi dement sibre.Milion lidi ti tady napise,ze je das k hovnu,a ty k tomu napises jeste vetsi picovinu.Ty uz jsi v koncich,co?
sibrsibr
24.04.2019 / 08:28
Znám osobně více řidičů, kteří jednat s DAS umějí a jsou s jejich službami spokojeni, než je tady příspěvků opačných. Skutečnost je často jiná než virtuální realita. Si všimni, že tady píšou častěji lidé, kteří si sami poradit neumějí. Nebo něco, či někoho pomlouvají.
PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.

KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Crochet | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení