VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Nejnovější forum:
Volumo
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
Aire de Service de Besançon-Marchaux
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Do které z těchto zemí jezdíte nejraději?









FORUM
06.04.2014 / 21:50

SŘ je tak naivní, nebo to dělá schválně?

SŘ je tak naivní, nebo to dělá schválně?

SŘ je tak naivní, nebo to dělá schválně?
V TV reportáži (v odkazu), je od třetí minuty, Hugem jasně řečeno, jak to v dopravě chodí. Pak vystoupí podvodníček z Česmadu a vše shodí během dvou vět. Nakonec zůstane v laické veřejnosti dojem, že řidiči mohou pracovat u slušných dopravců. Ale většina z nich asi pracuje u křiváků, protože chtějí podvádět… Podobně je to u objíždění mýta, technickém stavu a podobných nešvarů.
http://play.iprima.cz/zpravy-ftv-prima/zpravy-ftv-prima-442014-0
A co na to SŘ? Nic.
Místo pracovních podmínek řidičů, raději řeší podružné problémy. Jak dlouho nás budou tahat za nos?
Odkaz na stránku, kde to řeší SŘ: http://board.proridice.eu/viewtopic.php?f=10&t=1711&start=40
Někteří jednotlivci se snaží. Ale že by se SŘ (jako organizace) někde veřejně ohradilo proti překrucování skutečností (nejen v tomto případě), jsem nenašel. Spíše naopak.



Zakladatel: sibrsibr 


Stránky: -1-, -2-, -3-

(-deaktivovaný profil-)
17.04.2014 / 22:12
To ovladaní tach.dig a nebo analog není složité ale pro mnoho složité.Zřejmě u Vás jsou OK.
michal 74
17.04.2014 / 22:35
petr--- tak ten příspěvek je uplně srozumitelný!!!! Je nebo není to složité???
sibrsibr
18.04.2014 / 14:20
Abychom se vrátili zpátky k pointě názvu tohoto vlákna, přečetl jsem opět výrok ze stránek SŘ:
- zvyšovat sebevědomost a sebedůvěru profesionálního řidiče
http://board.proridice.eu/viewtopic.php?f=10&p=25020#p25020

S tímto výrokem se dá jen souhlasit. Řidič může mít jakékoliv práva i pravomoci, ale nebudou mu k ničemu, pokud se bude bát použít je v praxi. Dnes to chodí tak, že řidič má práva a povinnosti, ale žádné pravomoci. Pokud je cokoliv porušeno, bere se k odpovědnosti řidič, ale když řidič odmítne porušit předpis nebo zákon (odmítne jízdu), okamžitě se mu nabízí výpověď. Řidič je často stavěn před rozhodnutí: „Buď poruším zákon, nebo předpis a možná mě nechytnou, nebo dostanu výpověď. To je nepřijatelně nátlaková situace. Protože jsem to občas zažíval, vím, že situace řidičů se nezlepší, pokud budou pouze oběťmi, těchto her jejich nadřízených. Proto jsem před lety navázal kontakt se SŘ v naději, že se začnou zabývat uplatňováním práv řidičů.
Bohužel se tak nestalo s odkazem na názor, že kdyby byla práva řidičů plně uplatňována, neměli by dopravci dostatečný zisk na udržení pracovních míst. Jenže není důvod podporovat funkčnost dopravců, kteří porušují práva řidičů. Pokud zkrachují, tak se potřeba přeprav i řidičů zachová, ve stejném objemu.

Nic se nezlepší, dokud nebudou mít řidiči sebevědomí dodržovat zákony i v momentech kdy se to dopravcům nelíbí. K tomu potřebují ochranu, aby nedostali výpověď v každém sporném okamžiku. Dále k tomu potřebují řádný výpočet platu, aby jejich výdělek nebyl fatálně ovlivněn tím, že se rozhodli zákony dodržovat. Všechna tyto práva již jsou v legislativě uzákoněna, jenže jejich vymáhání je skoro nemožné, až teoretické. Nepotřebujeme tedy zásadní změny zákonů, ale pomoc od kontrolních, správních a dalších státních orgánů, aby zajišťovali práva řidičů v situacích, kdy se dostanou do sporu se subjekty, které můžou mít ekonomický zájem na porušování zákonů v dopravě.

sibrsibr
19.04.2014 / 03:33
Můžete na tom botelu i vydělat? Ano můžete!
Není žádným tajemstvím, že pokud zaměstnavatel v ČR nezaplatí řádně mzdu, nečeká ho žádná perzekuce ze strany úřadů a poškozenému zaměstnanci se jen arogantně vysmívá. Proč? Protože vysoudit ze zaměstnavatele nedoplatek mzdy je v Česku složitý a zdlouhavý proces, na jehož konci zaměstnavatel sice zaplatí, ale nečekají ho žádné zvláštní postihy, které by ho odradily, od dalšího porušování lidských práv. Dokonce i DAS se už na tyto situace připravila a v případě že požadujete, aby vám zaplatila náklady s vymáháním doplatku mzdy, který není moc vysoký (cca 7 000,-), navrhne vám, že částku doplatí ihned ze svého. Musíte jim ale podepsat, že už nebudete požadovat, aby vás v této věci zastupovala. Alespoň takto se to mému známému stalo již dvakrát 
Napadlo ho, že když bude souhlasit, dostane peníze ihned (což je výhoda), ale zároveň přijde stát i on o odvody z této části mzdy. Na druhé straně DAS nepožaduje, abyste se vzdal nároku u svého zaměstnavatele a můžete si dluh vymoci sám. Tak to risknul a souhlasil.
Částku dostal vyplacenou od DAS do měsíce od nahlášení pojistné události. Zároveň poslal veškeré doklady o odpracované době a nesprávně vyplacené mzdě na SUIP. Proběhla kontrola a potvrdila mu, že u firmy opravdu práci odvedl. Dále se chtěl obrátit na soud a výsledkem kontroly dokázat, že má nárok na doplacení mzdy. Jenže bývalý zaměstnavatel se jakoby náhodou rozhodnul vyplatit mzdu dodatečně. Po víc jak roce má tedy obě částky vyplaceny (od DAS i od zaměstnavatele).
Zůstává otázkou, jestli je lepší žít ve státě, kde je takový bordel, že na něm musíš vydělávat (i když nechceš), takovýmto způsobem. Nebo ve státě, kde se můžeš spolehnout na řádnou mzdu a její pravidelnost.

GothicAngel.cz
19.04.2014 / 05:41
Prosímtě otázka dá se u mezinárodního vysoudit za opětovné poškození mích práv a laxností úřadů jen se ptám možná blbě
sibrsibr
19.04.2014 / 21:48
To zatím fakt nevím, ale časem se do toho asi pustím.
Před podáním žaloby k mezinárodnímu soudu musíš využít všechny zákonné možnosti ve vlastním státě. Jinak to řešit nebudou. Takže vše hezky po pořádku. Jak se říkávalo na vojně: „služebním postupem.“

Zatím tě můžu jen ujistit, že když budeš důsledný, tak se ke slušným penězům dosoudíš i u nás. Jen to trvá nekonečně dlouho. A jak naznačuješ, z těch úředníků, které cestou potkáváš, je ti často k zblití. Berou nemalé prachy a jejich práce je vůbec nezajímá. Jako by lidská práva platili jen pro ně. Asi si myslí: „Ty lopaty co se neučili, ať se neptají a jen makají.“ Jejich kecům moc nevěř a vše si sám dohledej v zákonech.

Ohledně nesprávných rozhodnutí, nebo nečinnosti úřadů se můžeš obrátit na ombudsmana.

sibrsibr
22.04.2014 / 07:53
Gothic
Ještě jsem ti našel v NOZ (nový občanský zákoník), některé §§ co můžeš využít k uplatnění majetkové škody i nemajetkové újmy, pokud jsou porušována tvá práva, nebo například smlouva.

§ 2913
Porušení smluvní povinnosti
(1) Poruší-li strana povinnost ze smlouvy, nahradí škodu z toho vzniklou druhé straně nebo i osobě, jejímuž zájmu mělo splnění ujednané povinnosti zjevně sloužit.

Pododdíl 2
Náhrada při újmě na přirozených právech člověka
Obecná ustanovení
§ 2956
Vznikne-li škůdci povinnost odčinit člověku újmu na jeho přirozeném právu chráněném ustanoveními první části tohoto zákona (§ 3 níže), nahradí škodu i nemajetkovou újmu, kterou tím způsobil; jako nemajetkovou újmu odčiní i způsobené duševní útrapy.
§ 2957
Způsob a výše přiměřeného zadostiučinění musí být určeny tak, aby byly odčiněny i okolnosti zvláštního zřetele hodné. Jimi jsou úmyslné způsobení újmy, zvláště pak způsobení újmy s použitím lsti, pohrůžky, zneužitím závislosti poškozeného na škůdci, násobením účinků zásahu jeho uváděním ve veřejnou známost, nebo v důsledku diskriminace poškozeného se zřetelem na jeho pohlaví, zdravotní stav, etnický původ, víru nebo i jiné obdobně závažné důvody. Vezme se rovněž v úvahu obava poškozeného ze ztráty života nebo vážného poškození zdraví, pokud takovou obavu hrozba nebo jiná příčina vyvolala.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
§ 3
(1) Soukromé právo chrání důstojnost a svobodu člověka i jeho přirozené právo brát se o vlastní štěstí a štěstí jeho rodiny nebo lidí jemu blízkých takovým způsobem, jenž nepůsobí bezdůvodně újmu druhým.

sibrsibr
23.04.2014 / 22:57
Tady se začínají řešit staré články a problémy, které poukazují na běžné nástroje k útisku řidičů.
http://board.proridice.eu/viewtopic.php?f=20&p=24870&sid=a195fb80864a3ecfe6695b1e1c9e14bf#p24870
Jenže přispěvatelé se pletou! Pokud by sami řidiči i různé spolky, nebo odbory nepodléhaly domněnkám a drželi se platných zákonů, tyto praktiky by neměly skoro žádný donucovací účinek. Dokonce je možné tvrdit, že by ani nebylo možné, aby je zaměstnavatelé takto zneužívali. Problém tedy není ve špatném znění zákonů.

Proč?

O tom by mohla být fakt zajímavá debata. Stačí se odpoutat od spousty mýtů, které jsou mezi řidiči zakořeněny a debatovat bez emocí a předsudků, striktně v rámci platných zákonů a možnostech jak je vymáhat.

Tímto vyzývám pisatele Delivia a Helenu, abychom se pokusily tento problém prodiskutovat zde na fóru, nebo na blogu Delivia, či kdekoliv jinde.

Pokud se budeme bavit rozumě, přesvědčím vás!

sibrsibr
02.01.2015 / 23:46
Mrkněte na strojvůdce. Hlavně na pracovní dobu, způsob výpočtu mzdy a sankce za případná pochybení. Stejně jako pro řidiče i pro strojvůdce platí rozdílná úprava pracovní doby v dopravě. Přesto mají zaplacenou každou hodinu, příplatky i diety.
http://ekonomika.idnes.cz/strojvudci-si-vybojovali-zvyseni-platu-fdr-/eko-doprava.aspx?c=A150101_191318_eko-doprava_zt#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box
Kdyby měli strojvedoucí podobné zastánce, jako máme my SŘ, tak by jezdili za základ 11 000 a ještě by běhali po vlaku štípat lístky. Dostávali by pokuty za nadspotřebu. Nebo by se zabývali cenou za km železniční přepravy, případně by vypisovali petice na vládu. Ale proč?
Cena dopravy není věcí strojvůdců ani řidičů, ale dopravců. Vláda určuje pouze minimální zaručenou mzdu. Vyšší mzdu si musí každý vydobýt u zaměstnavatelů, nikoliv na vládě. Jenže proč se zajímat o platy řidičů efektivně, když si z nás můžou dělat blázny a ještě za to mít výhody od sponzorů, kterým dnešní stav vyhovuje?

marian 55
03.01.2015 / 00:14
sibře SR se alespoň o něco snaží na rozdíl od tebe. Ty jenom blbě kecáš a co si ty pro někoho udělal? Mimo toho tvého vkládání jakéhokoli článku a propagace dasky. Tvoji konkrétní pomoc chci vědět.
sibrsibr
03.01.2015 / 02:07
Ano. Nejsem organizace ani sdružení či cokoliv jiného. Nemohu za nikoho jednat, ani nikoho zastupovat. Ani nemám jiné možnosti nikomu pomáhat. Mohu se pouze podělit o informace, které mám. Jsem bezvýznamný jedinec jako ty a oba nikomu nepomáháme, ani na to nevybíráme příspěvky.

No a když SŘ některé věci před řidiči tají, nebo dokonce překrucuje v jejich neprospěch, tak se nediv, že to sem napíšu. Jeden a z mnoha nesporných příkladů:
Bohoušek roky tvrdí, že řidič má nárok vyúčtovat diety do 10 dnů po návratu.
Já mu už před 5 lety posílal nejednou §, že má řidič nárok na zálohu předem. A žádal jsem ho, ať to uvede na pravou míru.
Proč se nikdy nepodíval do zákoníku?
Proč to nikdy nezveřejnil?
Proč se na to nikdy nezeptal těch právníků, co s nimi spolupracuje?
Proč se nikdy nezeptal těch svých právníků, jak se vypočítává mzda řidičů a jakým způsobem se může řidič domoci správného výpočtu mzdy a cestovních náhrad?

Vždyť různých příběhů, jak byli řidiči okradeni o mzdy i diety je na jeho fóru i jiných šoférských fórech spousta.

marian 55
03.01.2015 / 12:30
sibr: ale Bohoušek má pravdu a máš ji i ty. Četl jsi zákon o cestovních náhradách? Tam se přeci píše že řidič má nárok na zálohu před cestou, jenže dále se píše že zaměstnavatel je povinen vyplatit zbytek diet v korunách na účet do 10 pracovních dnů od odevzdání všech dokladů. Tak na základě čeho jej napadáš?
sibrsibr
03.01.2015 / 22:37
Přesně pro to.
Když ti zaměstnavatel dá zálohu předem podle zákona 100 %, tak tě nemůže vydírat. Pokud ti ji nedá a vysmívá se ti, že ji můžeš vymáhat soudně několik let, tak je možnost vydírání daleko větší.
Složenky ti chodí každý měsíc… Až to poznáš, tak to rychle pochopíš.
Proto nárok na zálohu zaměstnavatelé i Bohoušek tak urputně zapírají!!!

marian 55
04.01.2015 / 01:25
Tak já pojedu na turnus dejme tomu na tři měsíce a budu chtít po firmě ať mi vyplatí diety na ty tři měsíce dopředu. A jinak to máš v hlavě v pořádku? Ano mám na to nárok ale záleží taky na možnostech firmy. Protože na ten turnus neodjíždí jeden řidič ale dejme tomu 5-10 najednou a jedou na měsíc nebo dva. Tak si to spočítej kolik by najednou musela firma vyplatit.
sibrsibr
04.01.2015 / 07:45
Podle zákona máš nárok trvat přesně na tom, co jsi napsal. Ale zákon umožňuje i jinou domluvu. Třeba postupné zálohy na tvůj účet během pracovní cesty. Případně požadovat po zaměstnavateli před cestou alespoň písemné pokyny k pracovní cestě podle § 153
(1) Podmínky, které mohou ovlivnit poskytování a výši cestovních náhrad, zejména dobu a místo nástupu a ukončení cesty, místo plnění pracovních úkolů, způsob dopravy a ubytování, určí předem písemně zaměstnavatel; přitom přihlíží k oprávněným zájmům zaměstnance.

Vystavení takového dokladu snad nezruinuje ani velice chudou firmu a je to alespoň jistá záruka vzájemného solidního jednání.
Já to beru tak, že když jsou vztahy mezi zaměstnanci a firmou dobré a existuje jistá vzájemná důvěra, tak se dá dohodnout cokoliv. Pokud ti ale zaměstnavatel zatajuje tvá práva už při nástupu, tak se mu moc věřit nedá. A pokud ti tvá práva vědomě zatajuje člověk, který o sobě tvrdí, že tě zastupuje, tak se mu nedá věřit vůbec.

Poznal jsem dost řidičů, co s naivní důvěrou, zruinovali sebe i svou rodinu. A jejich dlužníci, bývalí zaměstnavatelé, žijí v luxusu. Člověk se nemusí stát podvedeným sponzorem, pouze když podepíše smlouvu s H – Systém a.s. ( http://cs.wikipedia.org/wiki/H-System ), nebo nákup předražených hrnců od Šmejdů ( http://www.ceskatelevize.cz/porady/10536031201-smejdi/ ). Někdy stačí jen snaha pracovat. Na fórech je dost případů, kdy se zaměstnavatelé chovají podobně jako výše uvedené podvodné projekty.

D/r/iver
04.01.2015 / 09:39
marian 55
Neber to jako nějaké napadání,ani ostatní,co si to čtou,každý má nárok na svůj názor a byť by byl sebepitomější,měli by ho ostatní respektovat,ale asi by si to měl v první řadě umět spočítat ten zaměstnavatel,jestli dokáže dodržet všechny náležitosti,nařízení a předpisy.Pokud si pamatuju,tak záloha na stravné před odjezdem na služební cestu byla v ZP zakotvená už za komuny,takže to není žádná novinka,kterou vymysleli včera a každý dopravce s tím musel počítat,když začal podnikat,ale většina se to snaží všemožně obcházet.Nebo má ten řidič na,třeba 3 měsíčním turnuse,žít ze vzduchu a ranní rosy a potom,až mu dopravce,možná.vyplatí diety,tak se dojí zpátečně?Myslím,že tak to nefunguje a asi každý,kdo se u někoho zaměstná,tak to dělá proto,aby si peníze vydělal,ne aby do práce peníze nosil..
Což by asi hodně dopravcům vyhovovalo,vlastně vyhovuje.
marian 55
04.01.2015 / 11:25
D/r/iver: V pořádku. Souhlasím že to není žádná novinka,jenže je značný rozdíl mezi tím co bylo a co je teď. Myslím v počtu řidičů kteří vyjíždějí mimo republiku.Vem si třeba teď po svátcích kdy na turnusy odjíždí najednou třeba 20 lidí a jedou ven cca na 1,5-2 měsíce. Je to kolem 50000 eur. Je to dost značná částka. Máš sice právo trvat na vyplacení jenže pak firma může říct že to prostě není v jejích možnostech a tak firma skončí a běžte na pracák. Proto myslím že je lepší se domluvit na vyplácení záloh.
D/r/iver
04.01.2015 / 11:55
marian 55
Asi ne všichni řidiči odjíždějí na 3 měsíční turnus,to už je opravdu extrém a asi většina z nás musí na začátku roku platit různé daně,poplatky a těžko daňovému úřadu můžeš napsat nebo říct,že jsi s tím nepočítal a momentálně nejsi solventní,takže i ten dopravce by měl počítat s tím,že na začátku roku,kdy je většina řidičů doma,tak víc řidičů před odjezdem bude potřebovat víc peněz na cestu.
Taky myslím,že pokud budou kontrolní orgány vyžadovat striktní dodržování NEP 561/2006 ohledně trávení řádného týdenního odpočinku mimo vozidlo,těmto dlouhým turnusům asi rychle odzvoní.
Předpokládám,že namítneš,že tebe se to netýká,ale to je nás možná 5%,že máme ubytování mimo auto,většina ho má jako spíš trvalé bydliště,doma je jako host.

marian 55
04.01.2015 / 12:31
Jistě je to extrem,i když znám víc lidí co jedou na turnus na 8-10 měsíců a pak si vybírají volno ale to je vedlejší.Já se na to zkouším dívat i z pohledu toho zaměstnavatele který když má nějakých 50 aut musí řešit díky tomu materiálu co má,třeba nehody,následně náhradní auto aby nepřišel o kšeft a podobně. Jistě že mne jako zaměstnance tohle zajímat nemusí ale o tom to je že pokud budu trvat na striktním plnění svých nároků tak se docela dobře může stát že i když to bude solidní firma tak skončí a proto si myslím že je rozumnější se domluvit na nějakém kompromisu. O tom striktním dodržování 561 si myslím že tak jako to začalo tak to i rychle skončí. Možno se ale mýlím.
D/r/iver
04.01.2015 / 13:40
Jaký materiál si zaměstnavatel nabere,s takovým musí potom pracovat.A ochota ke kompromisu musí být z obou stran,pokud zaměstnavatel zná jenom větu MUSÍŠ,JINAK LETÍŠ,ZA BRÁNOU ČEKÁ 100 DALŠÍCH,tam se kompromis těžko hledá,stejně,jako dobrý řidič.
S tou 561 myslím,že bude hůř,příklady táhnou,B,F,D,A to začalo a určitě se ostatní rádi přidají,je to lehký zdroj příjmu do státní kasy.
Stránky: -1-, -2-, -3-

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.

KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Crochet | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení