VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Nejnovější forum:
Dovoz z Francie
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
Aire d'Hyombre
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Do které z těchto zemí jezdíte nejraději?

FORUM
03.02.2016 / 21:59

Jízda ve dvou

Jízda ve dvou

Zdravim kolegy.mám dotaz jak to funguje když pojedeme ve dvou tady po čr,jak to máme udělat z kartama a pauzama ,převážně pojedu já ale že by kolega za mě vzal auto a já mezi tim udělal 45min je to možný ? a jak aby s toho nebyl pruser.díky za rady.Zakladatel: Dante 


Stránky: -1-, -2-, -3-, -4-, -5-

D/r/iver
03.02.2016 / 22:17
Požádej o vrácení peněz za profesák,toto tě tam měli naučit,za to jsi zaplatil,ale zjevně nenaučili.
frenk
03.02.2016 / 23:44
Funguje to jako v D nebo jinde :D ve dvou mate 21h sichtu a behem te muzete kazdej jet 9h. Stridate se po 4,5h nebo kratsi dobe. Jak komu vyhovuje. Ridic kterej ridi ma kartu v suplicku c. 1 a ridic na vedlejsim sedadle v suplicku c. 2. A denni odpocinek je min. 9h. Ale jak pise D/r/iver, to te meli naucit na skoleni.
dami0001
04.02.2016 / 01:34
Dante: já tady tedy ze začátku pokládal hodně blbý otázky, ale ty nám aspiruješ na dotaz roku. Bedna Tě nemine, teď už jde jenom o stupínek. Jak psal Frenk i driver. Oba vraťte profesák, a okamžitě žalujte toho, kdo Vás to učil. Já ještě doplním Frenkyho, i když podle mě zbytečně, ale Tobě to bude užitečné.
Předpokládám, že oba máte kartu do tachografu. Pokud jí máš pouze ty, tak po 4 hodinách a 30 minutách NEJPOZDĚJI musíš udělat pauzu 45 minut. Délka jízdy je maximální, délka pauzy minimální. Jízda může být i jenom 4 hodiny a pauza klidne hodinu.Pokud jí máte oba, tak se po 04:30 hod. max musíte vystřídat. Žádná pauza tam není, jenom si prohodíte karty v tachografu, což trvá cca 5 až 7 minut. Na vyčůrání a cigaretu to stačí. A můžete jet v pohodě dál. Ale po 04:30 hod max. opět výměna řidičů. Můžete jet takhle maximálně dvakrát za sebou, pak musí být nepřetržitá pauza min. 9 hodin.
Pokud by to mělo být pouze na Tvojí kartu, tak ti žádná pauza nepomůže. A věř mi, že na tohle je i česká policie velmi nekompromisní. Tady je to ale za pár desítek tisíc, když se dostaneš ven, a chytí Tě, tak poznáš vězení. Tam se nediskutuje, tam se jedná.
A teď se nad tímhle co napsali kolegové opravu zamysli:
DRIVER: vrať profesák. Takovýhle dotaz, z toho až mrazí.
FRENK: tyhle pravidla platí v celé EU. Opět. Viz driver.
A dost dobře nechápu, jak a co jezdíte ve dvojce v ČR.
frenk
04.02.2016 / 03:15
Nestas ho vezenim :D dnes uz se nezavira. Dnes ti naparijou takovou kauci na auto, ze se z toho sef a pak ty pokakas. Az to po tobe bude chtit...
frenk
04.02.2016 / 03:18
Ne nestas, ale NESTRAS tam melo byt. :)
Dante
04.02.2016 / 04:13
díky za info,vracet,neni nic potřeba chtěl se se jen ujistit jak to je s kartama jestli musej být obě od rána daný v tachografu nebo stačí že jí tam parťák dá až budu potřebovat udělat pauzu,jezdim odjakživa sám tak sem si jen nebyl jistej a nechtěl sem udělat chybu.a vy tady s toho hned děláte tragedii.
frenk
04.02.2016 / 06:19
Tragedie je, ze nevis na co je ten druhej suplik v tachografu.
D/r/iver
04.02.2016 / 06:32
Tak znovu a pomalu.
Každá doba strávená na sedadle spolujezdce za jízdy se ti počítá jako pouza na odpočinek,pokud je karta v příslušném slotu.
Při obsazení vozidla dvěma a více řidiči musí mít KAŽDÝ svou karu v příslušním slotu tachografu,
V první hodině není přítomnost druhého řidiče ve vozidle vyžadována,potom už je povinná.Vše je popsáno v NEP 561/2006,stačí hledat.
A malý dotaz do pléna:
Jak to chtějí řešit,obsadit vozidlo více řidiči než 2,když v tacho jsou JENOM 2 sloty a řidič může dělat denní pauzu jenom v ZAPARKOVANÉM VOZIDLE,pokud má každý z řidičů k dispozici postel nebo lehátko.
Vím že toto praktikovali řidiči autobusů na cestě s dovolenkářema do E a potom se divili,když dostali flastr.
Takže se s váma loučím,musím jít vydělávat,případné dotazy po 17h.
Gemini
04.02.2016 / 16:11
Já bych to možná trochu upřesnil, doba stravená na sedadle spolujezdce se počítá jako pracovní pohotovost, protože pracovní pohotovost je placená trochu jinak než doba odpočinku. Bezpečností přestávka 45 min. je placená žádná další placená není.
wenca
04.02.2016 / 20:58
Dante - tak, je se ptáš v úvodním příspěvku to nejde. Když máš kartu v druhém slotu, píše se pohotovost né pauza.
Pokud jí tam nedáš, tak další dny nikdo nic nezjistí, ale když vás zastaví společně s kolegou jsi v průseru.
Když jedete ve dvou musíte mít obě karty v tachografu.

Zaučuješ nového kolegu, nebo proč jezdíte vnitro ve dvou?

Athari
04.02.2016 / 21:50
Ve dvojce prej nemá druhej řidič pauzu ale pohotovost, a prej by se měly i během střídání dělat pauzy. Ale nikdy sem neviděl že by to někdo tak dělal. Když sem se zaucoval ve dvojce tak sem řídil a druhej chrapal, pak sem zastavil na telefonku a prohodili sme se, kolega řídil a já sem spal. Samozřejmě zezacatku ne, to si parťák netroufl jít spat když sem jel já :-)
frenk
04.02.2016 / 22:30
Pauzy behem stridani je blbost. Vem si, ze se stridate po trech hodinach a pokazde delas pauzu. Pak uz nevychazis na denni prac. dobu. Ale taky uz mi to nekdo rikal.
D/r/iver
04.02.2016 / 22:57
S dovolením,nic mi po tom není,ale jaký význam by mělo dělat pauzu,když 4.5h sedím,nejedu nebo opačně,jedu,udělám pauzu a potom budu další 4,5h sedět,ti odvážnější i chrápat?Nějak mi tam uniká smysl té pauzy.A jenom tak,mimochodem,i ve dvou se dá jet 10h,každý a ještě vám zůstane hodina na oběd.U kartového už tolik ne ale přehodit kolečka je otázka minuty.Hlavně se musíte dohodnout,kdo je bude měnit,aby se nestalo,že odjedeš svoje,vyměníš kolečka,půjdeš vysypat písek a rozespalý kolega je iniciativně vymění zase zpátky a je zadělané na prů...švih velkého rozsahu...
dami0001
05.02.2016 / 00:30
Athari: ta poznámka, on se bál usnout, když jsem řídil já:-)) Jak já si vybavil svoje začátky:-)))) Tohle mě fakt rozesmálo.Když řídil on, tak já chrápal jak dudek, když já, málokdy se vidí tak bdělý člověk jako můj parťák:-))))
Dante: tohle jsou ještě slušné odpovědi. Znám tady pár lidí, kteří by ti nandali do úplně jiných tvorů Podle reakce už jsi na tenhle typ humoru navyklý, takže žádný zelenáč nebudeš. Ale unii bych si tipnul jsi moc nejezdil. Pokud máš kohokoliv, kdo s tebou jede a bude taky řídit, tak okamžitě druhou kartu do druhého slotu. Chráníte si zadek oba. A bývá pravidlem, že karty mění ten co končí jízdu. Alespoň mi to tak měli nastavené. Protože on má alespoň čas se probrat z té pohotovosti, vydrbat se ze spacáku, zorientovat, ulevit si atd. Jinak by mě ale jako ostatní fakt zajímalo co budete ve dvou po ČR jezdit. Já jezdil ve dvojce akorát do Belgie automobilku, a to bylo kvůli výrobě. Jinak jih špáňa sám. Takže fakt tápu. No a vidíš, sice si troch rýpnem, ale poradíme. Časem se z toho stane dobrej web. Jenom to holt dá práci. Tak anténkou a dál víš.
Kija77
17.02.2016 / 19:15
Chlapci, já tenhle dotaz náhodou chápu a nepřijde mi divný, protože mě čeká podobná situace: ve dvojce rozvést po čr zboží, cca 30 vykladek, nejlépe během 2 dnů, a nerada bych se dostala do situace, kdy budeme oba vyjeti a domů nám chyběla hodina.
Smržek
17.02.2016 / 20:40
1) karta druhého řidiče není vyžadována v první hodině JÍZDY. Nakládat, skládat, atd. může řidič 1 déle, než hodinu, pak přistoupí druhý, a je to brané jako osádka.
2) po vystřídání, je braná pohotovost druhého řidiče jako pauza, ale musí to být střídání po minimálně 1h, jinak se to jako 45min pauza nebere! (př. pojedu 3h, vystřídáme, kolega pojede 45min a bude KO, vystřídáme - pak můžu jen 1,5h do dalšího střídání, prostě musí odjet hodinu)
3) prohození karet trvá průměrně 2 minuty, pokud máš novější tachograf a málo dat na kartě, i míň, ale to je fuk :-D
4) pokud bude jeden z vás potřebovat vystoupit, ten co zůstane se řídí svým denním "výkonem" - když ti kolega vystoupí po 10h, můžeš ještě 3/5h pracovat, když po 16h, musíš už pauzovat...(je to ještě složitější, ale to jednak skoro nikdo neví a ani nevím, jestli se to tak někde praktikuje, tak to nebudu ani rozepisovat..)

Kija77: to se ti může lehko stát, taková situace. No co, uděláte 9ku, jinak to legálně řešit nejde....
sibrsibr
17.02.2016 / 20:50
Smržek,
Zajímavý postřeh s tím přisednutím druhého řidiče po 1h "jízdy". Vždy jsem to bral po 1h výkonu. Hodíš tu odkaz, ať to nemusíme hledat?
Druhá zajímavá věc je s tou pauzou. Kdysi jsme za to dostali od poláků pokutu, ale později jsem to dohledal, že je pravdou, že jízda na sedadle spolujezdce, může být pauzou. Jen netuším, kde jsi vzal tu povinnost 1h? Jako že pauza 45min při stání, může být nahrazena 1h pauzy při jízdě druhého řidiče? To by taky chtělo nějaký odkaz. Ať je to opravdu jasné.

Jendasme
17.02.2016 / 20:59
Dle mě teda můžeš jet max 4,5h pak by stačilo aby druhý řidič jel 45 min. Alespoň tak jsem to vždy chápal to samé když dám kartu do hodiny ji musí dát kolega a je jedno zda jedu nebo mám jinou práci .
sibrsibr
17.02.2016 / 21:16
No jasně. Názorů „podle mně“ je všude spousty. Když se tím řídíš, tak dostáváš pokuty běžně. Oni ti policajti taky často rozhodují podle sebe… Ale pokuty je možno dostávat jen podle zákona, nikoliv podle názoru, nebo podezření policajta…
Já se s policajty nehádám, ale nechám ho, ať mi napíše §§§, podle kterých mne pokutuje (tedy v případech sporných). Pak případně píšu vyjádření ke správnímu řízení. Jednou mi taky tvrdili, že jsem podezřelí… To se mi fakt zalíbilo a hned jsem s nimi souhlasil. U správního řízení jsem uvedl, že podezřelí nemůže být pokutován… Na pokutu se řidič musí něčeho dopustit…
Když máš v ruce odkaz na příslušné §§§, je to vždy lepší než plácat planě hubou při kontrole…
Proto se ptám na ty odkazy, protože v rozdílu slovíček „po hodině jízdy“ nebo „do hodiny“ je podstatný rozdíl. Stejně tak v té pauze na sedadle spolujezdce...

Smržek
17.02.2016 / 21:23
Tak že ve dvojce, nemusíš 45minut stát, je snad jasné..pauza je nahrazena pohotovostí na sedadle spolujezdce..odkazy jdu hledat, mám tu pomalý net.
Stránky: -1-, -2-, -3-, -4-, -5-

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.

KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Crochet | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení