VYHLEDÁVAČ
AKTUALITY
Nejnovější fotografie:
Vtip týdne:
Opilci
Náhodné parkoviště:
Aire de Service de Besançon-Marchaux
Uživatelé na chatu:

ANKETA
Do které z těchto zemí jezdíte nejraději?









FORUM
19.03.2017 / 12:38

Plat na sklopce vnitro a na TIR

Plat na sklopce vnitro a na TIR

Ahoj,

tak ty platy co se řeší něco dodám:

Znám řidiče v Praze na sklopkách a autodomíchávačích např. fa Skanska, Cemex, Metrostav..., kde jsou platy 35 až 45,- Kč hrubého. Řidiči jsou každý den doma a nenajedou za den více jak 120 km.
Tyto společnosti mají jako předmět podnikání jinou činnost jak dopravu. Doprava je jen služba, kterou dodávají svůj výrobek zákazníkům. Základy plat je 16000 až 18000 a odměny do 25 000,- Kč. Za sobotu a neděli 2000,- Kč. To znamená, že jen za dva víkendy v měsíci si kámoš vyjede 4000,- Kč a se základem je už na 20000,- Kč + 20 000,- odměny(osobní ohodnocení) a je na 40000,- Kč. Někdy se jezdí celý týden na OUT. Jinak nedělá déle jak 12 hodin. Na konci roku dostává 13. plat 8 000,-Kč jako přilepšení k vánocům. O tom, že fasuje montérky,boty a solvinu není třeba nic dodávat a stravenky na jídlo jsou za každý odpracovaný den + týden dovolený navíc..

Pak, když se podívám na naše platy, a zázemí tak brečím . Jenže není řidič jako řidič to naše je životní styl a ten penězi nenahradíš!!!



Zakladatel: Trailor 


Stránky: -1-, -2-, -3-, -4-, -5-, -6-

sibrsibr
30.03.2017 / 17:48
Jeď bezpečně,
Pro informaci by bylo zajímavé, kdybys napsal, kolik tam zaměstnávají řidičů a kolik právní kancelář vypočetla průměrnou částku doplatku na měsíc.
Když ty dvě čísla vynásobíme, zjistíme částku, o kterou firma měsíčně okrade řidiče. Možná, že částka za období soudního jednání bude větší, než celkové soudní výdaje, tvůj doplatek, úroky i případné postihy od úřadů.
A to se vyplatí !!!
Tedy vyplatí se jim to, dokud obdobnou žalobu nezačnou podávat i tvoji kolegové.
Vlastně vyplatí se takhle okrádat řidiče všem větším dopravním firmám, dokud obdobné žaloby nezačne podávat větší počet řidičů.

krucipísekcipísek
30.03.2017 / 18:34
Já jsem nikde nenapsal, že data na kartě jsou všechny na které máš nárok aby byly proplaceny. Pleteš sem náhrady mzdy o kterých jsem vůbec nepsal. I takovýto SW může sloužit k evidenci pracovní doby, jako každý jiný sw. Podle toho co jsi napsal o šulení prodejců SW...tak chudáci učetní, oni jsou vlastně šuleni každým sw který používají pro právě tu evidenci pracovní doby a výpočet mezd. Dnes programy pro vyhodnocování TCHG umí obdobně evidovat jako jiný program k tomu určený. Ale taky se dá vše psát tužkou na kus přilepovacího papírku. A vůbec už nechápu, proč při čekání používáš postýlku. Znova opakuji, postýlka slouží pouze jako přestávka a odpočinek. Zkus mě to ale relevantně vyvrátit. Myslím, že jde do těchto vyhodnocovacích SW vložit dokument, že jsi byl u lékaře atd. Jako jeden z podkladů dokáže docela dobře posloužit k výpočtu mzdy. Také je podstatné, jaká norma je zvolena, nebo může být zvolen třeba OUT a podle toho počítá pracovní dobu.Také umí plánovat pracovní dobu do předu. Podotýkám, že jsem měl možnost se seznámit krátce s Tagra SW. Také to dokáží SW, které jsou propojeny s vozidlem online.

"Nikdy nepracuješ jinak mimo kamion?"
No co k tomu dodat...tady jsi povinen doplnit data ručně do TCHG, připadně pokud to není možné použít formulář o činnostech.
Mufíno
30.03.2017 / 19:28
Dokuď to budete ochotný za těchto podmínek dělat,nic se nezmění,já už 2 roky nejezdím a odmítám jezdit i po vnitru..dokuď se pánům špeditérům nerozvítí
sibrsibr
30.03.2017 / 19:32
Krucipísku,
podle tvoji úvahy by v případě, že zaměstnanec po přestávce nemá možnost přepnou TG, nebo jen zapomene a začne pracovat, neměl podle Tagry nárok na mzdu? Tedy měl zmeškanou část směny a musel ji nadpracovat?
Tak zákony nezní. Takhle si to snad mohli vymyslet prodejci různých softwarů…
Ty se pořád motáš v nějaké domnělé nutnosti vykazovat jednotlivé úkony během pracovní doby. Snad máš i pocit, že tachograf (NV 561) má nějaký vliv na tvoji mzdu. To je vše omyl. Mzda se počítá jen podle zákoníku práce.
Už jsem ti napsal, že pracovní dobu musí plánovat a evidovat zaměstnavatel. Nikoliv zaměstnanec.
Jestli to zaměstnavatel nedělá, je to jen jeho problém.
Stejně tak je povinnost zaměstnavatele (vedoucích) kontrolovat tvoji práci i pracovní dobu.
Z karty nedokazuješ žádné výkony, nebo pracovní činnosti. Dokazuješ pouze, čas kdy jsi pobýval v práci a zaměstnavatel o tom věděl.
Soudci je úplně jedno, jestli jsi odjel 5 km z garáže a tam na postýlku čekal 5 hodin, než přijede jeřáb, který ti položil na návěs rouru. Pak jsi ji další dvě hodiny zajišťoval řetězy a pak popojel k administrativní budově, kde jsi další 4 hodiny vyřizoval papíry (opět na postýlku). Během další hodiny jsi doložil paletu s příslušenstvím a ukončil směnu na blízkém parkovišti, kde jsi čekal do druhého dne, než skončí zákaz jízdy.
Soud se vůbec nezajímá, jaké obrázky jsi měl během celé směny na TG. Nezajímá ho ani, co je psáno v NV 561, protože tě nesoudí za dopravní nehodu v důsledku nedodržení odpočinku. Soudí, zda jsi byl na směně a máš nárok na mzdu, což není nijak spojeno s údaji v TG.
Zaměstnanec jen dokáže, že v dané době měl kartu v TG,
TEDY BYL V PRÁCI S VĚDOMÍM ZAMĚSTNAVATELE.

jeď bezpečně
30.03.2017 / 19:34
sibrsibr,
rád po soudním jednání tady zveřejním, o jakou částku doplatku se jedná.
Po vynásobení počtem zaměstnanců, to jistě bude nemalá částka. U Voldřicha se jedná pouze o řidiče na mrazácích a těch je kolem 10, ostatní jezdí v ČR a těm údajně dovolené proplácí. Ti co jezdí mezinárodku, prý mají peněz dost, řekl Voldřich.
U JP Spedition a DAK Hořovice, se jedná o stovky řidičů, kteří jezdí ven. A také má zaměstnavatel zřejmě dojem, že na dietách mají řidiči dost, tak jim mzda ve výši almužny stačí.
sibrsibr
30.03.2017 / 20:07
Jed bezpečně
Samozřejmě, že se to tak dělá. Ovšem zákoník práce nerozlišuje způsob výpočtu mezd na vnitru a mezinárodce. Zákony jsou pro všechny stejné. Je to jen věcí řidičů, kdy jim dojde, jak jsou bráni na hůl a začnou si mzdy vymáhat zpětně.
Tím se jim zlepší i pracovní podmínky i placená dovolená, nemocenská a zaměstnavatelé s nimi přestanou jednat jak s hromadou hnoje.

Tu průměrnou částku napiš už když bude určena v žalobě, protože soud bude trvat déle. Než to okres rozsoudí, kraj potvrdí... Bude to trvat více než rok a to už toto vlákno nebude aktuální.
U jiné firmy jsme to kdysi odhadli na podvod za 700 000 Kč měsíčně…
To je peníz, za který se to zaměstnavatelům bude stále vyplácet, dokud doplacení mezd nebude žalovat většina řidičů.

Trailor
30.03.2017 / 20:11
sibrsibr,

nikde není napsáno, že řidič po ukončení směny má vyndat kartu. Zvlášť, když je auto moje proč bych jí vyndaval . Jen jí jednou za 28 dní stáhnu a hotovo. To, že se řidiči tím chrání je něco jiného. V případě její zneužití, je to normálně na dokazování. To ale bude řešit právník a né toto forum. Jinak kolika řidičům ukazuje jejich zaměstnavatel výkazy, které jsou na kartě jako porušení N.561 ??? Tam je to jasné .
sibrsibr
30.03.2017 / 20:19
Trailor,
to jsi něco špatně přečetl. O povinnosti vytahovat kartu jsem nikde nepsal.
Kdo komu co ukazuje nebo neukazuje jsem taky nikde neřešil.
Nebo jsi omylem napsal příspěvek někam úplně jinam. Zde je jiné téma.
Trailor
30.03.2017 / 20:41
sibrsibr
toto téma jsem ZALOŽIL JÁ, tak asi vím co píšu, hlavně ty už píšeš něco mimo toto téma. Já nejsem právník, mám jen štěstí, že jsem se po revoluci chytl. Myslím ale že řidiči, co tohle čtou jsou třeba se svojí prací spokojeni.V jiné branži by asi více nedostali.
sibrsibr
30.03.2017 / 21:08
Trailore,
teď už vůbec nevím co má podle tebe toto téma společného s vytahováním karty.
Ovšem nechápu, proč jsi mne oslovil a zatahuješ mne do nějakého vytahování karty, či o čem jsi to začal psát.
Tady jsi to založil o platech a před chvíli se diskutovalo o výpočtu mezd.

krucipísekcipísek
30.03.2017 / 22:12
sibre, že si kolovrátek vím léta. Zajisté máš v řadě věcí pravdu. V zásadě se tvoje kolovrátkování drží stejné osy...nároky-vymáhání-právní ochrana-soud-balík peněz. Já to nerozporuji. Ale máš tednence v diskuzích stále podsouvat věci, které nezazněly. Kdyby jsi četl můj příspěvěk, tak bys musel vědět, že jsem chtěl upozornit právě na rozdíl mezi evidencí z karty pomocí SW např.Tagra a skutečným nárokem. Jistě víme, jak se eviduje pracovní doba třeba v kamenné provozovně...každý zaměstnanec si označuje příchod, odchod a přerušení za nějakým učelem a to může bud elektronicky do docházkového SW nejčastěji pomocí čipu, nebo husím brkem do papírové knihy docházek.Použití TCHG se dle mého dá považovat za elektronickou evidenci docházky, tím se však nevylučuje doplnění docházky v papírové podobě. Jestliže si zadáváš při čekání na nakládku postýlku, nepoužíváš TCHG správně a tedy neplníš pracovní povinnosti tak, jak máš. Porušuješ nařízení 561/2006 ES. Tvoje NV561 mě není známo. Já bych to asi uzavřel a čitatelé si udělají svůj názor.
sibrsibr
30.03.2017 / 22:25
Krucipísku,
Jenomže ty asi nečteš. Tak se zeptám já tebe.
Jaký vliv, nebo souvislost má NV 561, nebo jeho porušování na výši mzdy?
Podle mého žádný. Mzda se počítá podle zákoníku práce.
Dále
Můžeš dát nějaký odkaz na NV 561 kde je uvedeno, že během čekání nemůžeš mít na TG postýlku?
Podle mne můžeš najít pouze část NV 561, která umožňuje použít během čekání postýlku.

krucipísekcipísek
30.03.2017 / 23:11
Trochu kopírování jak máš rád...

NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 561/2006
ze dne 15. března 2006
o harmonizaci některých předpisů v sociální oblasti týkajících se silniční dopravy, o změně nařízení Rady (EHS) č. 3821/85 a (ES) č. 2135/98 a o zrušení nařízení Rady (EHS) č. 3820/85

nařízení 3821/85
Řidič musí
— zajistit, aby doba zaznamenaná na listu souhlasila s úředním časem
v zemi registrace vozidla,
— s přepínacím mechanismem zacházet tak, aby časové úseky byly
zaznamenány odděleně, zřetelně a takto:
a) pod značkou : VOLANT- doba řízení;
▼M11
b) „jinou prací” se rozumí jakákoli činnost, vyjma řízení ve smyslu
čl. 3 písm. a) směrnice Evropského parlamentu a Rady 2002/15/
ES ze dne 11. března 2002 o úpravě pracovní doby osob vykonávajících
mobilní činnosti v silniční dopravě (1), a také jakákoli
práce pro stejného nebo jiného zaměstnavatele v odvětví dopravy
či jinde, a musí být zaznamenána pod značkou ;KLADIVA
c) „pracovní pohotovost” ve smyslu čl. 3 písm. b) směrnice
2002/15/ES musí být zaznamenána pod značkou ;ČTVEREČEK
▼B
d) pod značkou : POSTEL-přerušení práce a denní doby odpočinku.

snad to pochopíš...postel přeruší práci, zastavíš u baráku jdeš se pomilovat na dvě hodky s manželkou. Potom vyjedeš na nakládku, kterou víš, že stejně stihneš s rezervou. Šefik je rád, že tě nemusí platit, protože si pracoval pro manželku, ty jsi rád, že jsi pracoval pro manželku a manželka je ráda, že nemusí pracovat u souseda. Jasné, stručné, srozumitelné. omg
sibrsibr
30.03.2017 / 23:37
Krucipísku,
přerušení práce dle NV 561, neznamená automaticky také přerušení směny dle zákoníku práce. Přerušit práci dle NV 561 je možno také čekáním. Ovšem dle zákoníku práce nelze přerušit směnu pouhým čekáním, protože se například na chvíli zastavila linka, nebo došel materiál. Prostě směna běží dále, i když práce zrovna stojí.
Zákony nepočítají s tvými vnadnými blondýnkami, které chtivě čekají u okna, jestli u nich zrovna dnes nezastavíš svůj nádherný kamion a vytáhneš ho.
Přerušení směny dle zákoníku práce musí být předem zahrnuto v rozvrhu směn, který je zaměstnavatel povinen vypracovat předem a seznámit s ním zaměstnance. To se v dopravě používá například u některých pravidelných linek. Pokud neexistuje předem plán směn, nemůže existovat ani přerušení směny v souladu se zákony.
Chápu, že jsi nabiflovaný vysvětlivkami, které se v dopravě používají.
Ovšem výpočet mezd, není spojen s NV 561, ale se zákoníkem práce.
Zeptej se jakéhokoliv právníka, nebo na Inspektorátu práce.
Případně si dej otázku: Platila by DAS (plná právníků) náklady na předem prohrané soudní spory?

sibrsibr
31.03.2017 / 00:01
Jestli tě to opravdu zajímá, zkus ještě párkrát poklikat jestli v zákonech najdeš, že se mzda řidičů počítá dle NV 561, nebo záznamu v TG. Nenajdeš.
Naopak najdeš, že pracovní smlouva musí být sjednána v souladu se zákoníkem práce. Pokud obsahuje ustanovení v rozporu se ZP, nebude k těmto ustanovením přihlíženo. Proto je sjednaná mzda vždy jen za 40 hodin týdně. Další hodiny musí být vždy zaplaceny mzdou nad sjednaný základ.
Hrabeš se v tom hluboko, ale přehlížíš základní zákony.
S tím samozřejmě počítají všichni, kteří je obcházejí. Taky jsou v tomto ohledu řidiči vehementně masírováni ze všech stran. Jen pomalu se jim to hroutí…

krucipísekcipísek
31.03.2017 / 00:27
SMĚRNICE EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY 2002/15/ES
ze dne 11. března 2002
o úpravě pracovní doby osob vykonávajících mobilní činnosti v silniční dopravě

Pro účely této směrnice se rozumí:
a) „pracovní dobou“:
1. v případě mobilních pracovníků: veškerá doba od začátku
do konce pracovní činnosti, během níž se mobilní pracovník
nachází na svém pracovišti, je k dispozici svému
zaměstnavateli a vykonává své funkce nebo činnosti, to
znamená:
— doba věnovaná všem činnostem v silniční dopravě. Jde
zejména o tyto činnosti:
i) řízení,
ii) nakládka a vykládka,
iii) pomoc cestujícím při nastupování a vystupování
z vozidla,
iv) čištění a technická údržba,
v) všechny ostatní práce prováděné s cílem zajistit
bezpečnost vozidla, jeho nákladu a cestujících
nebo plnit zákonné a správní povinnosti přímo
související s probíhající dopravní operací včetně
sledování nakládky a vykládky, vyřizování správních
náležitostí nezbytných ve styku s orgány policie,
celními a přistěhovaleckými orgány atd.,
— doba, během níž nemůže mobilní pracovník volně
nakládat se svým časem a vyžaduje se od něj, aby byl
přítomen na svém pracovišti kdykoliv připraven
započít obvyklou práci v rámci konkrétních úkolů,
které souvisejí s jeho pracovní činností, zejména v době
čekání na nakládku nebo vykládku, jejíž doba trvání
není předem známa, to znamená buď před odjezdem,
nebo bezprostředně před skutečným začátkem této
doby, nebo na základě obecných podmínek sjednaných
mezi sociálními partnery a/nebo podmínek
stanovených právními předpisy členských států;

Do pracovní doby se nezahrnují doby přestávek uvedené
v článku 5, doby odpočinku uvedené v článku 6 a, aniž jsou
dotčeny právní předpisy členských států nebo dohody mezi
sociálními partnery, které stanoví, že tyto doby by měly být
nahrazeny nebo omezeny, doby pracovní pohotovosti uvedené
v písmenu b) tohoto článku;
Článek 5
Přestávky
1. Členské státy přijmou nezbytná opatření, aby osoby vykonávající
mobilní činnosti nepracovaly bez přestávky déle než šest za
sebou následujících hodin, aniž je dotčena míra ochrany poskytovaná
nařízením (EHS) č. 3820/85 nebo popřípadě dohodou
AETR a aniž je dotčen čl. 2 odst. 1. Pracovní doba se přeruší
přestávkou trvající ales
sibrsibr
31.03.2017 / 00:36
No dobře, okopíroval jsi další kus NV.
Našel jsi něco o tom, že se mzda řidičům počítá jinak než dle Zákoníku práce?
A jak sis odpověděl na otázku: Platila by DAS ze svého předem prohrané soudní spory?

krucipísekcipísek
31.03.2017 / 00:49
alespoň 30 minut, pokud celková pracovní
doba trvá šest až devět hodin, a alespoň 45 minut, pokud celková
pracovní doba je delší než devět hodin.

„dobami pracovní pohotovosti“:
— jiné doby, než doby přestávek v práci a doby odpočinku,
během nichž se od mobilního pracovníka nevyžaduje, aby
pobýval na svém pracovišti, ale během nichž musí být
k dispozici, aby byl na pokyn připraven zahájit jízdu či
pokračovat v řízení nebo provádět jinou práci. Tyto doby
pracovní pohotovosti zejména zahrnují doby, během
nichž mobilní pracovník doprovází vozidlo přepravované
trajektem nebo vlakem, čekací doby na hranicích a čekací
doby z důvodu zákazu jízdy.
Tyto doby a jejich předpokládané trvání musí být známy
mobilnímu pracovníkovi předem, to znamená buď před
odjezdem, nebo bezprostředně před skutečným začátkem
takové doby, nebo na základě obecných podmínek sjednaných
mezi sociálními partnery nebo podmínek stanovených
právními předpisy členských států,

Z toho je zřejmé, že přerušení práce(postýlka) je považována jako přestávka, nebo odpočinek.
Dále vyplívá, že pokud čekáš na jeřáb a nevíš jestli to bude trvat 10min. či 5hod.je to považováno za pracovní dobu a použiješ kladiva.
Pokud ovšem ti oprávněná osoba zdělí, že přijede za tři hodiny a ty tedy v tom konkrétním čase musíš přistavit vozidlo, tak potom použiješ čtvereček a můžeš jít třeba na nákup či kantýny si dát voraz.

Bohužel pohotovost podle nařízení 561/2006ES není podle některých právních názorů uplně v souladu s pohotovostí, jak ji vnímá ZP, a není tedy rozhodná pro výpočet mezd.
Zadávej si na TCHG co uznáš za vhodné.

A znova a dokola musím konstatovat, že jsem nikde nenapsal, že mzda se vyplácí podle 561, nebo dat z karty. Jen sem upozornil, že někteří zaměstnavatelé si to tak vyhodnocují a že to to nemusí odpovídat oprávněným nárokům. Ale samozřejmě může, pokud to SW umožnuje a jsou vložena všechna potřebná data v souladu se ZP.
krucipísekcipísek
31.03.2017 / 00:52
Jasně, že okopíroval, stejně jak to dělá sibr.
Přece to nebudu přepisovat ručně, nebo si to nechat diktovat že?
krucipísekcipísek
31.03.2017 / 00:54
A omlouvám se Trailore za plevelení vlákna.
Stránky: -1-, -2-, -3-, -4-, -5-, -6-

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.

KAMIONACI.com | KONTAKTY | Partnerské weby | letenky | Crochet | Davat.cz - Dávat legraci | Povinné ručení